Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Morski JUWEL Lido 120 Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temu
Objavi na Facebook
Autor Poruka
goranp
Akvarista



Registrovan: 12 Feb 2013
Poruke: 207
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Feb 22, 2015 10:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Samo da prijavim da od kada sam provalio problem sa svetlom i sredio - sve se oporavlja, svi korali su otvoreni, polipi izbačeni, sve ponovo izgleda mnogo bolje ... samo čekam da se jedna pečurka oporavi pošto mi deluje da je ona najviše "spržena".
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Feb 22, 2015 10:26 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

goranp
Akvarista



Registrovan: 12 Feb 2013
Poruke: 207
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Apr 01, 2015 11:17 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Malo chillout, odavno nisam Smile


Link


Pričaću vam kasnije koje sam probleme imao i kako sam rešio pa sada sve ponoo izgleda kako treba
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
goranp
Akvarista



Registrovan: 12 Feb 2013
Poruke: 207
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Apr 01, 2015 7:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo male priče šta se dešavalo.

Od jednom mi se iz čista mira pojavili diatomi, to su one braon alge koje izgledaju kao tanke sline sa mehurićima vazduha na vrhu. Za samo nedelju dana prekrilo je skoro sve i to je izgledalo optilike ovako:

Image

Cimao sam se kao kreten, filtrirao vodu, brisao, čistio, ... šta god da uradim, sutra je bar 50% lošija situacija

Tražio sam po netu, cimao Igora, ispostavilo se da niko nema pojma šta treba da se radi Smile Kako "nema pojma"? Pa fora je što sam našao totalno oprečne informacije, jedni kažu odmah promeni vodu, drugi kažu nipošto ne menjaj vodu, jedni kažu ovo, dugi ono ... i odlučio sam se da probam nešto po svojoj intuiciji.

Zašto? Zato što su parametri vode bili savršeni. Osim malo nižeg Magnezijuma sve ostalo je bilo super. Merio sam ja 2 puta, a merio je i Igor i on mi je potvrdio da je sve u redu sa vodom. Pomislio sam da nije do soli pošto se to pojavilo posle poslednje promene vode, a kažu da silikati doprinose razvoju ovog đubreta, međutim to je ista so koju sam i ranije koristio i koju koriste i drugi ljudi, nemoguće je da se samo meni pojavilo a ostalima ništa.

Odlučio sam da ne menjam vodi i uzeo sam i totalno zamračio akvarijum 3 dana. Posle 3 dana oni su skoro potpuno nestali, tu i tamo jo u tragovima poneki. Onda sam uzeo Hidrogen 3% i špricem malo po kamenu, doduše rokao sam 10 puta veću dozu nego što je "preporučena", oni tamo pričaju o 1ml na 10 galona, a ja sam cepao 1 ml na 1 galon jer sam već provalio da su njihove te cifre prilično konzervativne pošto su u strahu da nekome ne daju pogrešan savet da ih neko ne optuži da im je zbog njih propao akvarijum.

Hidrogen ih je definitivno sve pobio. Kažu da hidrogen može da smeta anemonama, ja nisam provalio da im bilo šta smeta.

Posle 3 dana zamračenja + 2 dana sa hidrogenom, onaj isti kamen izgleda ovako:

Image

Eto, ne želim nikome da solim pamet niti kažem da to MORA ili čak treba da se uradi na ovaj način, samo sam hteo da podelim iskustvo, pa ako neko drugi ima nešto slično neka se javi Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
goranp
Akvarista



Registrovan: 12 Feb 2013
Poruke: 207
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Apr 05, 2015 9:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Malo noviteta, jedan brzi update


Link
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Pon Apr 06, 2015 12:59 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uzivam u svakom snimku tvog akvarijuma i radujem se svakom obavestenju da se nesto desava u tvojoj temi.
Po ovom videu cisto ko sunce.Nikad nisam cuo za hidrogen kao pomagalo-koji bi trebao da se kupi?!
I, da li si isao na totalni mrak 72 sata?!
Hvala ti na informacijama-tvoja resenja problema su jako korsitna svima(vodku sam po tvom principu koristio uspesno).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
goranp
Akvarista



Registrovan: 12 Feb 2013
Poruke: 207
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Apr 06, 2015 2:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala Laki Smile

Iskreno ja još uvek za sebe mislim da sam početnik, iako sam jako puno pročitao za ovih godinu dana (možda malo više), iako sam imao neke situacije koje sam morao da rešavam, sebe smatram da sam tek malo odmakao od "ne znam ništa o ovome" Smile

Jeste, ono što sam uradio je:

- nema menjanja vode (navodno ovim algama prija zamena vode)
- totalni mrak 3 dana i 3 noći (zablokirao sam bočne ivice da ne uđe ni malo svetla, koliko je to moguće)
- hidrogen 3%, odnosno H2O2, Vodonik peroksid, hidrogen peroksid ... kako god ga zovu, ima u svakoj apoteci da se kupi.

Taj hidrogen sam ubacio špricom direktno na algde, tek kada sam im posle 3 dana ponovo uključio svetlo, jer sam primetio da nije sve "nestalo" a sutradan sam se uplašio da će krenuti da se vraćaju. Ubacivao sam hidrogen tako 3 dana i od tada nema ni trunčica. Siguran sam da sam ubio i nešto što nisam trebao, ali to neka bude kolateralna šteta ... žrtvovano za opšte dobro Smile

Danas ću da zamenim 20% vode posle 3 nedelje pa ćemo videti, neki su prijavili da su im se alge ponovo pojavile odmah po zameni vode, nadam se da to neće biti slučaj ovde. Ako bude tako, onda je sigurno zbog nekih silikata u soli, ne znam šta bi drugo moglo da bude razlog jer su parametri vode vrlo dobri.

Voda mi je toliko bistra da sam više u fazonu da ne diram ništa Very Happy ali hajde ... mora da se menja malo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
kidloco
Akvarista



Registrovan: 21 Sep 2010
Poruke: 50
Lokacija: Beograd, NBG

PorukaPoslao: Pon Apr 06, 2015 3:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ih ja sam jedan citav kamen prekriven zelenom algom tako sredio. 3% hidrogena i pomešam sa vodom 1:1. Litar vode, litar hidrogena (140 din u lily), i ostavio 1,5min u tome. Posle 3-5 dana kamen bez algi. Naravno ovo raditi eventualno 1 kamen mesecno jer verovatno pobijete sve na njemu, mada meni je koralina bila ok... Mozda probati i krace da se drzi 3 sekundi recimo...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Pon Apr 06, 2015 3:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Potpuno te razumem.
I,nemoj dozvoliti da te skromnost ogranicava.
Ako si zainteresovan mozes neke od ovih koristnih predloga za resavanje problema i da predstavis u delu bolesti ,ili hemija(naravno u koliko nekqad budes imao vremena).
Tvoj akvarijum je najbolja potvrda tvojih reci-ne pises u prazno..,i jos nesto me boli na ovom forumu,a i na mnogim drugim forumima a to je da ljudi vole da napisu -Super ti ej akvarijum,Lepoe slike,Daj update...I tada dobiju slike uz kratak opis stanja bez da ulaze u neke detalje poput problematike kojima se ti kroz svoju temu bavis...
Zeleo bih da je vise tema poput tvoje,NikoUrove,Petrove,Andjelijine,Popajeve,Zivkoviceve i drugih Aktivnih clanova u pravom smislu te reci(nek mi en zameri neko ako sam ga izostavio).....

Samo guraj i svaka ti cast na predanosti i nepobitno zavidnom iskustvu!!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
_Petar_
Akvarista



Registrovan: 31 Dec 2012
Poruke: 715
Lokacija: Beograd (Vozdovac)

PorukaPoslao: Pon Apr 06, 2015 4:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Perfekcija. Sjajan akvarijum i odlicno iskustvo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
goranp
Akvarista



Registrovan: 12 Feb 2013
Poruke: 207
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Apr 06, 2015 5:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@kidloco ne moraš da radiš tako, bez veze bacaš hidroge, dovoljno ti je 10ml da poprskaš po kamenu, 2-3 dana za redom i nestaće. Ja to radim u slatkovodnom, preko listova anubija bacim malo hidrogena jednom nedeljno i nema algi

@laki vidiš o tome se upravo i radi. Ja nisam ekspert i mislim da nisam u situaciji da delim savete kako rešiti koji problem. Sve što ja mogu da napišem je koji sam problem imao i kako sam (pokušao) da ga rešim, zbog čega i kakve su posledice. Ne bih stvarno da se neko hvata za moje savete pa da napravi sebi problem jer nije uvek lek isti za probleme koji izgledaju sličnu. Recimo kod nekoga sa braon algama možda je samo pH pao pa je dovoljno da se sredi pH i akvarijum se stabilizuje za par dana.

Dakle da bi mogao da predložiš rešenje moraš da imaš uvid u SVE parametre, neki problemi izgledaju jako slično a rešenja su drugačija.

Hvala Petre Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Pon Apr 06, 2015 10:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svi mi bi to trebali da radimo-da navedemo koji smo problem imali i kako smo ga,ili nismo uspeli da resimo uz detaljan opis procesa kojim smo se vodili,a na ljudima koji to citaju je da usvoje ili ne(naravno svako snosi odgovornost za ono sto radi u svom akvarijumu-to se podrazumeva).ISto tako ej jako bitna ona stara "ko kaze /sta kaze".
Kao i ti, i sam sam mnogo puta naveo da sebe smatram ambicioznim pocetnikom,spremnim da pomogne koliko ej to u mojoj moci savetima u koliko nekog moje vidjenje njegovog problema interesuje, i naravno sto ej jos bitnije-spreman sam da prihvatim misljenja i savete ljudi koji su po mojoj proceni kompetentni da me savetuju.
Nadam se da se nismo pogresno razumeli?!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Uto Apr 07, 2015 8:21 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svako iskustvo je dobro doslo nekome. Slazem se sa vama da je na onom ko cita tekstove da dodje do svog resenja i da copy/paste resenje ne postoji. Detalji su ti koji cine svaki akvarijum specificnim jer niko od nas ne moze da zna sve sitnice akvarijuma koji se opisuje tj onog koji ima neki problem. Smernice su takodje dobro dosle.
Gorane, lepo si ti to sredio. Tekst vredan zlata Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
goranp
Akvarista



Registrovan: 12 Feb 2013
Poruke: 207
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Apr 09, 2015 10:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo malo sličica, neki novi korali, novi šrimpovi i nova riba koje je postala moj favorit Smile

Ovako izgleda akvarijum u prostoru

Image

Ovako izgleda sve komplet

Image

Jedan od mojih omiljenih korala, počeo sam sa 2 glave, samo se dele i sada ih već ima 8

Image

Stara Euphylila i novi zoanthid, iza se uvalilo jedno od 4 parčeta bubble tip anemone

Image

Još jedan novi zoahtid

Image

Shrimp

Image

Moj ljubimac <3

Image

Jedan hammer sa lepe 2 glave, deluje da kreće da se deli ponovo

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
_Petar_
Akvarista



Registrovan: 31 Dec 2012
Poruke: 715
Lokacija: Beograd (Vozdovac)

PorukaPoslao: Čet Apr 09, 2015 10:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja imam pozitivno iskustvo sa Ambionensisom i Stary blenniem kod mene. NERAZDVOJNI SU! Smile
Siguran sam da ce tako biti i kod tebe cim blenny skonta da bi ga kozica cistila.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Igor1980
Akvarista



Registrovan: 20 Feb 2015
Poruke: 175
Lokacija: Batajnica (okolina Beograda)

PorukaPoslao: Čet Apr 09, 2015 10:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne mogu da se suzdržim i da se ne pohvalim da sam video i uživo akvarijum i da dodam da sam se zaljubio na prvi pogled u Salarius ramosus ili Salarius fasciatus ili kako god se riba zove Very Happy Prelep akvarijum !
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temu
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Ponovni početak nakon dugog niza godi... dragoljub Početak u akvaristici 0 Pet Jan 20, 2023 1:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Akvarijum Juwel Rio 180 ASX Ponuda 1 Sre Jan 11, 2023 9:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pumpa za akvarij Juwel stipest Filteri i pumpe 2 Pon Nov 07, 2022 10:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Moj početak (Juwel 125, Tanganjika šk... dejanVuk Početak u akvaristici 10 Sre Okt 12, 2022 2:12 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Juwel Rio 125 - dodavanje osvetljenja Rooster Uradi Sam (DIY) 0 Ned Jun 26, 2022 2:12 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License