Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Povezivanje rasvete fali ovo ono :) Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Nebojsa-Perla
Akvarista



Registrovan: 16 Dec 2013
Poruke: 68
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Apr 05, 2015 8:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne znam sta mi sve treba da bi spojio i napravio rasvet. Od artikala imam :
Image
I to sve puta 4 ajde neki banderas neka da savet Smile starter s2 neonka 8w 6500k. Tip koj mi je dao neonke kaže vezi samo buksnom ja klimam glavom da bi ispao pametan a ono mrk Smile Smile Smile isao sam u elektro radnju kaže lik ne postoji prikljucnica za ovakvu neonku Sad unapred zahvalan


Poslednji izmenio nesa69 dana Ned Apr 05, 2015 9:42 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Razlog izmene nesa69: Nema pomagajte, neka ti nacrta kada već kupuješ i ne znaš :)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Apr 05, 2015 8:08 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

drinabb
Akvarista



Registrovan: 23 Maj 2013
Poruke: 275
Lokacija: Bajina Basta

PorukaPoslao: Ned Apr 05, 2015 9:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisam elekticar ali razumem se po malo. On je mislio sigurno da povezes kao na ovoj slici:
Image
Pored ovoga ti je potrebna i prigusnica. imas i elektronske prigusnice gde ti nije potreban starter a imas i one stare kod kojih treba Smile a njihova jacina ti zavisi od jacine neonki jer ako je jedno ili drugo jace ovo suprotno pre strada.....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Ned Apr 05, 2015 9:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Buksna = luster klema Smile Ima u svakoj radnji.
Ponesi neonku i kaži im koliko imaš da povežeš i kupi i prigušnice.
Nismo to koristili na bandere, više na plafone Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nebojsa-Perla
Akvarista



Registrovan: 16 Dec 2013
Poruke: 68
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Apr 05, 2015 9:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Grasijas mucacosi Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Apr 06, 2015 7:53 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To što imaš je neonka i starter, dakle nekih 30 % opreme koja ti treba, ako uzmemo u obzir da je u pitanju T5 (nadam se da nije T4) rasveta koja mora da radi isključivo preko elektronskih prigušnica da bi izbegao skraćivanje radnog veka neonke, onda imaš samo cev (nenoku) ! Dakle, odeš u radnju i kupiš elektronsku prigušnicu 4x8W, T5 grla (ako je T5), kablove i zoveš nekoga da ti to poveže. Pozdravi majstora i kaži mu da postoji grlo T5 (ako je t5) ako nije, baci to odmah i nemoj da se patiš jer ćeš grla za T4 naći nikad! A i lampe su bezobrazno (i neopravdano) skupe!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fricky`88
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 831
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Pon Apr 06, 2015 11:22 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Treba ti ovo... a to imam ali za T8
Image
a za T5 moze ovako nesto:
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pon Apr 06, 2015 11:26 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Slazem se sa Nemanjom u potpunosti.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sumi
Akvarista



Registrovan: 05 Apr 2012
Poruke: 736
Lokacija: Beograd-Rakovica(4.2.1986)

PorukaPoslao: Pon Apr 06, 2015 11:42 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako nisi siguran u to sto radis a vidim da nisi bolje nadji majstora sa strujom se jednom gresi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Nebojsa-Perla
Akvarista



Registrovan: 16 Dec 2013
Poruke: 68
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Apr 06, 2015 7:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A da kupim ja već namesten sistem za neonke 2x18? To je najbolje Smile 70l akvarijum a bilje ne tolko zahtevno....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dare021
Akvarista



Registrovan: 12 Maj 2013
Poruke: 185
Lokacija: Novi Sad, Srbija

PorukaPoslao: Pon Apr 06, 2015 7:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nebojsa-Perla ::
A da kupim ja već namesten sistem za neonke 2x18? To je najbolje Smile 70l akvarijum a bilje ne tolko zahtevno....


upravo to...

napiši u profilu odakle si,možda će neko znati gde ima povoljno u tvom gradu ili okolini da se kupi
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Dve rasvete na jednom akvarijumu? Maridza Rasveta 1 Čet Jul 20, 2023 8:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pravljenje rasvete od Led cipova 3w Ikebana Oprema u morskoj akvaristici 26 Sub Avg 13, 2022 7:27 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Povezivanje zbog ličnih preuzimanja Drevni Zmaj Razno 0 Pon Jun 13, 2022 3:03 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Plad LED rasvete BlackGod Rasveta 12 Čet Okt 07, 2021 2:44 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Nedoumica oko rasvete 50 lit. duta Početak u akvaristici 2 Sub Maj 08, 2021 9:43 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License