Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Podni filter, da ili ne? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
pubicna__kost
Akvarista



Registrovan: 23 Apr 2013
Poruke: 66
Lokacija: Kraljevo

PorukaPoslao: Sre Apr 08, 2015 10:49 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zdravo svima...
Resio sam ponovo da oformim akvarijum, ali sam primetio da su kod mene u kraju ponovo aktuelni podni filteri. Kazem ponovo jer znam dacsu se koristili pre mnogo godina.. Svi su nesto odusevljeni, pricaju da je sifoniranje podloge lako, samo se malo prodje kroz podlogu, a filtracija kupi prljavstinu..
Ovako izgleda:
Image

Naravno, pored akvarijuma imam spoljnj trokomorni filter, pitam samo da li pored njega, kao plus, dodati i taj podni? Koje su mu prednosti, a koje mane?

Hvala unapred na odgovorima,
Svako dobro.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Apr 08, 2015 10:49 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Novak
Akvarista



Registrovan: 19 Nov 2011
Poruke: 110
Lokacija: Arandjelovac

PorukaPoslao: Sre Apr 08, 2015 11:10 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A sta bude kada se on zaprlja?Treba vaditi celu postavku da bi se on oprao.To mi je malo bez veze.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
pubicna__kost
Akvarista



Registrovan: 23 Apr 2013
Poruke: 66
Lokacija: Kraljevo

PorukaPoslao: Sre Apr 08, 2015 11:29 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

0 za - 1 protiv Very Happy

Slicnog sam misljenja. Cak koliko sam ja razumeo postoji mogucnost da se naprave i vazdusni cepovi..
Ali opet, sigurno ima iskusnijih, mozda cak i nekoga ko je koristio, pa bolje da pitam, da se na kraju ne bih kajao sto nisam probao.. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Svarog
Akvarista



Registrovan: 22 Avg 2012
Poruke: 87
Lokacija: Rakovac

PorukaPoslao: Sre Apr 08, 2015 12:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koliko znam, podni filter ne usisava vec upumpava vodu i ona cirkulise od podloge ka gore. Tako da se ne moze zaprljati. Za one o kojima sam ja razmisljao je potreban kanister filter da tera taj podni. Ja licno mislim da je to super stvar ako nemas hranljivu podlogu. +1 ☺
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sre Apr 08, 2015 12:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koliko mi je poznato imaš dve vrste podnih.
Jedni koji upumpavaju vodu kroz podlogu i povezanii su sa još nekim filterom, na primer kanisterom. Što nije loše jer i čisti podlogu a ima i ulaz vode kroz sprej bar gore pa je cirkulacija sa svih strana. Ali to je više neka modifikacija ulaza vode u akvarijum kanister ili običnog filtera.
Pravi podni filter vuće vodu kroz podlogu i filter materijal i vraća je u akvarijum. Uglavnom je veliki problem kada se zaprlja. Iskreno ja nisam nikad ni razmišljao o stavljanju ovog filtera, po meni nije za dužu upotrebu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dmaa
Akvarista



Registrovan: 08 Maj 2014
Poruke: 45
Lokacija: Nova Pazova

PorukaPoslao: Sre Apr 08, 2015 2:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Skoro sam rasformirao jedan mali akvarijum sa podnim filterom i iznenadjen sam bio kada sam izvadio podlogu i ispod resetke posle godinu dana tek malo prljavstine je bilo,a voda u akvarijumu je bila bas cista uz redovnu zamenu vode.Ali nisam nesto za te filtere zbog hranljive podloge,nemoze se staviti.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
pubicna__kost
Akvarista



Registrovan: 23 Apr 2013
Poruke: 66
Lokacija: Kraljevo

PorukaPoslao: Sre Apr 08, 2015 3:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ipak ima podeljenih misljenja.. Sad
Ovaj filter konkretno, usisava vodu kroz podlogu.. Cak sta vise, ne mora se postaviti preko celog poda akvarijuma. Recimo da polovina bude pod filterom, a druga pod hranljivom podlogom? Da ta polovina gde je filter bude predvidjena za neki panj i anubije? Opet sve je stvar planiranja i ukusa.
Sada sam opet nedoumici.
Hvala vam na odgovorima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Sunjer za filter Aleksandar193 Filteri i pumpe 5 Ned Jun 25, 2023 7:30 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Vazdusna pumpa za sundjer filter Milivoje Lampa Filteri i pumpe 6 Čet Nov 24, 2022 2:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka unutrasnji ili spoljni filter ? ljiki Filteri i pumpe 7 Sub Nov 19, 2022 11:26 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kanister filter od cevi fi 110 Milivoje Lampa Uradi Sam (DIY) 21 Sre Jun 01, 2022 10:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sundjer filter ili unutrasnji filter ... Milivoje Lampa Filteri i pumpe 6 Ned Mar 20, 2022 9:48 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License