Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Puz jabucar (Amazonac) Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
sumi
Akvarista



Registrovan: 05 Apr 2012
Poruke: 736
Lokacija: Beograd-Rakovica(4.2.1986)

PorukaPoslao: Uto Apr 14, 2015 12:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cinimi se ako se ne varam kad kucica bledi i krnji se da mu nedostaje kalcijuma i vole malo tvrdju vodu neka me neko ispravi ako gresim, zameni malu kolicinu vode sa cesmusom Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Apr 14, 2015 12:10 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nickname
Akvarista



Registrovan: 08 Sep 2014
Poruke: 147
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Apr 14, 2015 12:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moji puzevi su bili u tvrdoj cesmovaci i davao sam im list spanaca ponekad.
Mislim da voda ne bi trebala da bude ispod 7.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DevilFish
Akvarista



Registrovan: 18 Feb 2013
Poruke: 294
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Čet Apr 16, 2015 4:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

^ Znam, ali odradila sam test na cesmovaci, pokazalo je oko 7, sto je veoma cudno jer je nasa voda poznata kao tvrda i ja ju direktno ubacujem u akvarijum, nije odstojala. Znam da to nije 100% pouzdano ali eto. Iskljucila sam co2 da vidim da li ce biti promena na puzevima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Balwan
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 28 Dec 2010
Poruke: 9
Lokacija: Ruma

PorukaPoslao: Sre Jun 10, 2015 7:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam problemčić. U aq sam imao 2 amazonca. Živeli su 30ak dana i uginuli. Kućice su prazne, ne znam da li su ih smazale ribice. Aq je 60l, stanovnici, razbore, tetre, 1 ancistrus i 3 koridorusa. Sve ostalo je ok, biljke napreduju, ribice živahne, 1 nedeljno bućnem tabletu spiruline uz redovnu ishranu. Isto mi se desilo i dok sam imao stari i manji aq. Nikakve znake bolesti nisam primetio. Menjam vodu 1 nedeljno, oko 10l. Filter, 600l, vazdušna radi stalno. Jedino ima poklopac ispod haube koji je 5mm od vode.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
efi
Akvarista



Registrovan: 19 Apr 2011
Poruke: 46
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Ned Avg 02, 2015 11:43 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mozda si uzeo matore odrasle jedinke pa su uginuli od starosti Razz
Salu na stranu, ako su ih razbori i tetre stalno cackale po pipcima pa su vise bili u kucici nego napolju moze da se desi da su uginuli i od gladi....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Bettafighter021
Akvarista



Registrovan: 26 Nov 2013
Poruke: 72
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Okt 18, 2015 10:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam 20 xxl sterbaija u akvarijumu s amazoncima, cekajuci da bace ikru, amazonci su ih preduhitrili...
Pitanje je za one koji se bave akvaristikom bar 10 i vise god. Da li ce Corydoras jesti tek izlegle amazonce?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
aldyn
Akvarista



Registrovan: 13 Jul 2015
Poruke: 225
Lokacija: Sarajevo

PorukaPoslao: Ned Okt 18, 2015 11:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bettafighter021 ::
Imam 20 xxl sterbaija u akvarijumu s amazoncima, cekajuci da bace ikru, amazonci su ih preduhitrili...
Pitanje je za one koji se bave akvaristikom bar 10 i vise god. Da li ce Corydoras jesti tek izlegle amazonce?

Ne vidim razlog zasto bi ih jeli corydorasi
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bettafighter021
Akvarista



Registrovan: 26 Nov 2013
Poruke: 72
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Okt 19, 2015 4:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A sto ne bi, ako su mali, krhki i puni proteina ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
aldyn
Akvarista



Registrovan: 13 Jul 2015
Poruke: 225
Lokacija: Sarajevo

PorukaPoslao: Pon Okt 19, 2015 5:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To je onda rijetkost neka.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dare021
Akvarista



Registrovan: 12 Maj 2013
Poruke: 185
Lokacija: Novi Sad, Srbija

PorukaPoslao: Pon Okt 19, 2015 7:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bettafighter021
Akvarista



Registrovan: 26 Nov 2013
Poruke: 72
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Okt 22, 2015 6:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ubiste se od odgovora na moje pitanje:)
Pa evo odgovoricu sam sebi nakon procitanih vise od 20 stranih foruma, mozda jos nekom zatreba.
1. Neki ljudi su zapazili da cory jedu tek izlegle puzeve...
2. Cory, narocito veci kao Sterbai u momentima kada su pod stresom(moze biti strah, hranjenje ili sl...) ispustaju toksine koji mogu nauditi izleglim puzevima
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bettafighter021
Akvarista



Registrovan: 26 Nov 2013
Poruke: 72
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Okt 22, 2015 6:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zelim da mi prezivi sto vise puzeva imace svaki svoj dom , ne brini, cory ne mogu da drze puzeve na razumnoj granici, posto je dosta 1 amazonac na 25l zapremine, ali mogu uticati na brojnost podmlatka.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bettafighter021
Akvarista



Registrovan: 26 Nov 2013
Poruke: 72
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Okt 22, 2015 9:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Odustajem:)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pet Okt 23, 2015 2:26 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Smile
Sad ću da vidim sa Bojanom oko primerne kazne za člana pošto je prekršio skoro svaku stavku pravilnika radi davanja oglasa.
Iskreno sam se iznervirao brišući mu gluposti, mogao je lepo da zamoli Bojana da mu postavi oglas a ne da preteruje i nervira ostale.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bettafighter021
Akvarista



Registrovan: 26 Nov 2013
Poruke: 72
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Okt 23, 2015 9:00 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I sad ovo gore stvarno izgleda kao da sam "pricao" sa sobom Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Ancitrus vs amazonac sudyxor Ribe 0 Uto Feb 27, 2024 10:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Puzevi Helena i Amazonac (jabucar) sa... Spavalica13 Razmnožavanje 5 Sre Apr 22, 2020 1:09 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ljubicasti amazonac i kozice somit Arhiva Malih Oglasa 3 Pet Nov 18, 2016 11:35 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Amazonac sumi Arhiva Malih Oglasa 0 Sre Okt 19, 2016 9:32 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Puz amazonac mi jede biljke J-Bone Početak u akvaristici 5 Pon Avg 29, 2016 1:58 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License