Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pomoc oko rasvete, akvarijum 40l Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Coa'
Akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 29 Mar 2014
Poruke: 98
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Čet Apr 16, 2015 11:35 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pozdrav, imam akavrijum 40l i za rasvetu jednu obicnu neonku. Ali svetlo u akvarijumu nekako vuce na zuto sto mi se ne svidja. Koja bi neonka trebala da postigne onaj beli spektar ? kakva se rasveta koristi uopste u akvaristici koje neonke ? Unaprijed Hvala Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Apr 16, 2015 11:35 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Coa'
Akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 29 Mar 2014
Poruke: 98
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Čet Apr 16, 2015 11:43 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

evo slika, i neonka je 12W
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
VusaBEJBE
Akvarista



Registrovan: 10 Nov 2014
Poruke: 62
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Čet Apr 16, 2015 5:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jel ti to akvarijum stoji na krpi?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DevilFish
Akvarista



Registrovan: 18 Feb 2013
Poruke: 294
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Čet Apr 16, 2015 5:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

12w je definitivno premalo za taj akv, mislim da ti treba barem 3x toliko.

Inace, ako ti je ta biljka u sredini paprat, ne mogu da vidim da li je zakacena za kamen ili je u podlozi? Ako je u podlozi pocece da propada.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Coa'
Akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 29 Mar 2014
Poruke: 98
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Čet Apr 16, 2015 7:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da stavio sam krpu na policu ispod akavrijuma, je li nevalja? Na koju biljku mislis u sredini ova smedja u sammom centru je kriptikorina a ova 4 pelcera pored nje je Rotala rotundifolia, nijedna nije zakacena za kamen..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DevilFish
Akvarista



Registrovan: 18 Feb 2013
Poruke: 294
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Čet Apr 16, 2015 7:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Trebao si stiropor da stavis, od krpe nemas vajde a pritisak je veliki.

Ako je kripta onda nista, ucinila mi se kao neka paprat Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Coa'
Akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 29 Mar 2014
Poruke: 98
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Čet Apr 16, 2015 7:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ok hvala, znaci samo da povecam rasvetu ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Coa'
Akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 29 Mar 2014
Poruke: 98
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Čet Apr 16, 2015 7:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E da kupio sam puza amazonca prije neka dva meseca i sad sam odjednom nasao 2 male bebe puzica je li ih trebam izdvojiti ili nesto, trebam ih necium posebno hraniti ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
VusaBEJBE
Akvarista



Registrovan: 10 Nov 2014
Poruke: 62
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Čet Apr 16, 2015 8:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koliko vidim nije brendiran aq sa postoljem, nije baš pametno da ti stoji direktno na polici (krpi).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
spaske1
Akvarista



Registrovan: 09 Maj 2013
Poruke: 450
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Čet Apr 16, 2015 9:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Gledaj da ti osvetljenje bude bar 0,5w po litru to je dovoljno za maje zahtevne biljke. Slažem se sa ostalima stavi ispod stiropor od 1cm
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
spaske1
Akvarista



Registrovan: 09 Maj 2013
Poruke: 450
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Čet Apr 16, 2015 9:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

edit:
Gledaj da neonka bude bela odnosno minimum 6500k
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Coa'
Akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 29 Mar 2014
Poruke: 98
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Čet Apr 16, 2015 9:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala svima, stavicu sutra stiropor a jaka je polica imaju ispod i drzaci a akvarijum nije bas tezak.. , spaske je li to moze obicna neka neonka iz radnje ili imaju neke specijalno za akvaristiku?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fricky`88
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 831
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Čet Apr 16, 2015 10:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nije problem u polici dal je jaka, sama iverica moze imati neko udubljenje, a staklo pod pritiskom nemoze da prati to udubljenje i puca, a tu ti sluzi stiropor da to ublazi...
Tu sadasnju neonku pogledaj sta pise, najverovatnije je WARM WHITE tip neonke, a ne Daylight, cim ti daje zuckasto svetlo... A mozes i obicnu neonku, nemora akvaristicka, sve zavisno sta ces gajiti, mada ja nikad nisam koristio akvaristicke neonke, ali ako imas viska para svakako je bolje, i lepse su boje ribama...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fricky`88
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 831
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Čet Apr 16, 2015 10:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I sakrij to crevo malo, sprovedi ga po cosku, imas i one vakum gumice sa rupom, pa mozes da provuces kroz njih... A filter? gde , kakav? posto ne vidim unutrasnji, sigurno je spoljasnji...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Coa'
Akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 29 Mar 2014
Poruke: 98
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Čet Apr 16, 2015 10:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

filter sam imao unutrasnji do juce ali ne radi vise.. sada se dvoumim koji da kupim unutrasnji motorni opet ili hang out ne znam koji je bolji ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko mrjesta vieje synspilium Luka2907 Razmnožavanje 0 Sre Jan 10, 2024 10:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko razmnozavanja Luka2907 Američki ciklidi 1 Sre Jan 10, 2024 10:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za pocetnika peravsp Početak u akvaristici 17 Ned Okt 01, 2023 6:54 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License