Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Crna jajasca po panju, ikra ili nesto drugo? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
DevilFish
Akvarista



Registrovan: 18 Feb 2013
Poruke: 294
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Čet Apr 23, 2015 11:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Primetila sam u mom nano akv dosta bele ikre zalepljene po staklu i panju, a onda sam videla i crne cestice nalik ikri po panju. Jedini stanovnici su kozice, jedan matori otocinklus, mikrorazbore i nekoliko barskih puzeva. Sta/cije je to? Ne izgleda mi kao neka alga. Ako je od puzeva, da skinem? Ovu po staklu sam skidala onim skidacem za alge. To sam malopre videla, tako da sumnjam da su sasusena jajasca.

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Apr 23, 2015 11:04 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pet Apr 24, 2015 6:52 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To ja zovem crna alga! Very Happy
Ima je na mom panjicu vinove loze, a primetio sam je i kod zeta na 3D kamenoj pozadini. U glavnom nije stetna, a kad se umnozi izgleda jako zanimljivo (ja inace volim kada mi se alge stvore na dekoraciju, pa izgleda prirodno. (u taj prirodni izgled ne spadaju crna cupava i zelena koncasta ni pod tackom "Razno") Laughing
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DevilFish
Akvarista



Registrovan: 18 Feb 2013
Poruke: 294
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Pet Apr 24, 2015 3:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znaci to je neka crna alga, ali nije ona cupava sto je ima u podforumu Alge? Da li znas njen tacan naziv?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pet Apr 24, 2015 8:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne znam ni sam sta je. Tako mi izgleda. Javice se neko ko zna. Ima je i kao barsunasti sloj bordo boje, ali raste u grupi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DevilFish
Akvarista



Registrovan: 18 Feb 2013
Poruke: 294
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Sub Apr 25, 2015 6:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

^ Hmm. Na slici se ne vidi, ali ovako izgledaju kao crne kuglice, zato sam pomislila da su neka jajasca. Nisam primetila da se shire, ne znam onda.... Ako je neko ovo imao, neka se javi. Ne znam da li da ga skidam ili ne diram.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stefan062
Akvarista



Registrovan: 03 Avg 2010
Poruke: 973
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Sub Apr 25, 2015 11:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

imam ja, vremenom ce poceti da se siri i da bude sve gusce i gusce,to je skoro isto kao bradata, samo sto je tako kao zgusnuta,ja sam jednostavno to resio izvadio delove i sto sam mogao sastrugao i polio varikilom, za svaki slucaj, i opet vratio , aravno predhodno dobro isprao, a mislim da ona raste na malo jace osvetljenim delovima koji se ne pomeraju uglavnom je to staklo, panjevi, kamenje, i anubije.nisam nista drgo probao, mozda da probas da ne vadis taj panj vec da uzmes hidrogen i dobro da tretiaras u vodi i da javis rezultate.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DevilFish
Akvarista



Registrovan: 18 Feb 2013
Poruke: 294
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Ned Apr 26, 2015 3:06 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kako hidrogenom u vodi, zar to nije opasno po zivi svet? Sad si me zabrinuo, praticu situaciju da vidim da li se shiri, za sad ne. I jeste bas na osvetljenom delu, to ne mogu da promenim. Ako se bude sirilo, nekako cu da ga sastruzem.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Ned Apr 26, 2015 6:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nemojte bre odmah hemiju da trpate u sve. Neka ga. Ne steti zivom svetu, to je najbitnije. Hidrogenom ako omasis, sprzices sve zivo u akvarijumu, vec je bilo reci o tome. Ako vec moras, bolje je easy carbo spricem pa direkt po tome, mada ne vidim razloga. U svakom akvarijumu mora biti po neka alga, to je prirodno. A po meni i daje smek prirodnom ozgledu postavke.
Opet kazem samo da nije zelena tackasta po staklu ili koncasta. Ostalo je sve prihvatljivo u nekoj razumnoj meri.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Crna cupava Uros Kg Alge 2 Ned Jan 17, 2021 8:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka zut moli jedno oko mu nesto uvecano goran012 Početak u akvaristici 4 Pon Nov 09, 2020 9:35 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mahovina za nesto ljubisa03 Razmena 0 Čet Okt 01, 2020 3:43 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka T-barbs trampim za nesto drugo popindeed Arhiva Malih Oglasa 3 Sub Apr 11, 2020 8:41 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Malci gupika genetika ili nesto drugo popindeed Bolest 9 Uto Feb 11, 2020 10:21 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License