Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Temperatura vode u akvarijumu Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
pubicna__kost
Akvarista



Registrovan: 23 Apr 2013
Poruke: 66
Lokacija: Kraljevo

PorukaPoslao: Pon Apr 27, 2015 12:17 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da ne otvaram novu temu, a vidim da je rec o termostatima i temperatui..
Ako je off, neka neko obrise..
Sta je pre verovatno, da nije dobro bazdaren grejac ili termometar? Elem, grejac mi je podesen na 24, a termometar pokazuje 26,5. Grejac je polovan, odnosno radio je pre 2-3 god, pa jedan period nije, pa je ponovo startovao.. Inace je 200w za akvarijum od 54l + 18l filter.. gotovo i da ne ukljucuje, i kad ukljuci vrlo kratko radi.. Hvala svima na odg, savetu i izvinjavam se ako je off..


Poslednji izmenio nesa69 dana Pon Apr 27, 2015 12:22 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Razlog izmene nesa69: Ubuduće otvori novu temu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Apr 27, 2015 12:17 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Danijel-CH
Akvarista



Registrovan: 01 Avg 2013
Poruke: 204
Lokacija: Villeneuve, VD

PorukaPoslao: Pon Apr 27, 2015 12:27 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pubicna__kost ::
Da ne otvaram novu temu, a vidim da je rec o termostatima i temperatui..
Ako je off, neka neko obrise..
Sta je pre verovatno, da nije dobro bazdaren grejac ili termometar? Elem, grejac mi je podesen na 24, a termometar pokazuje 26,5. Grejac je polovan, odnosno radio je pre 2-3 god, pa jedan period nije, pa je ponovo startovao.. Inace je 200w za akvarijum od 54l + 18l filter.. gotovo i da ne ukljucuje, i kad ukljuci vrlo kratko radi.. Hvala svima na odg, savetu i izvinjavam se ako je off..


Tu si sam odgovorio na pitanje Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Tuna
Akvarista



Registrovan: 24 Jan 2015
Poruke: 53

PorukaPoslao: Pon Apr 27, 2015 8:16 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

HORUS ::
Kako misliš tvojom procenom? Ako termometar pokazuje 30 stepeni onda treba korigovati termostat na grejaču. Zar nema skale na grejaču koja pokazuje na koliko je stepeni termostat podešen?

Pa pisalo je 29 stepeni, a ja sam siguran da nije bilo toliko.
Ali riješio sam problem, stavio sam grijač na 24.
Ima skala na grijaču, ali kad stavim na 26 on grije do 28-29stepeni. A kad je na 24 zagrije do 25.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
pubicna__kost
Akvarista



Registrovan: 23 Apr 2013
Poruke: 66
Lokacija: Kraljevo

PorukaPoslao: Pon Apr 27, 2015 9:51 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Danijel-CH ::
pubicna__kost ::
Da ne otvaram novu temu, a vidim da je rec o termostatima i temperatui..
Ako je off, neka neko obrise..
Sta je pre verovatno, da nije dobro bazdaren grejac ili termometar? Elem, grejac mi je podesen na 24, a termometar pokazuje 26,5. Grejac je polovan, odnosno radio je pre 2-3 god, pa jedan period nije, pa je ponovo startovao.. Inace je 200w za akvarijum od 54l + 18l filter.. gotovo i da ne ukljucuje, i kad ukljuci vrlo kratko radi.. Hvala svima na odg, savetu i izvinjavam se ako je off..


Tu si sam odgovorio na pitanje Smile


Sada sam zbunjen. Jasni mi je da grejac radi, da brzo postize temperaturu, i sve je to super. Ali koju temperaturu? Onu koja je na njemu podesena (24) ili onu koju pokazuje termometar? (26,5)? Ako mislis da se voda greje jos od nekog faktora, ne greje se, jer je u prostoriji gde je akv 19 stepeni, a hauba ima kuler koji se ukljucuje/gasi kada i rasveta..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pon Apr 27, 2015 12:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Šta Vam nije jasno?
Grejač radi na mnogo višoj temperaturi od zadate da bi doveo ambijent na zadatu temperaturu. Zato je neophodno da bude na mestu sa najvećim protokom vode. Ostalo je stvar merno-regulacionog kola u njemu.
Ti ne podešavaš sa tih 24 temperaturu u njemu već vode na koliko treba da je zagreje. Ili su Vam grejači predimenzionisani ili su na slabom protoku.
Kod mene su obični Atman prilično tačni, sa obzirom da je +/- 1 stepen jako korektno odstupanje. I svi su u taložniku baš zbog protoka. Ima tu još faktora, kao hladna prostorija koja brzo hladi vodu, svetlo, kvalitet grejača, elektronika, itd ...
Uvek možete da uradite kofa probu bez ikakve cirkulacije i time saznate koliko je precizan.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fricky`88
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 831
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Pon Apr 27, 2015 11:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ama ljudi, na samom grejacu ti pise za koliko je litara, nemoze grejac od 200W koji greje vodu od 200-300litara da gurnes u akvarijum od 70 litara i da radi extra, tu moze grejac od max 100W, a moze lepo da radi i grejac od 50W, oba bi imala slicnu potrosnju...
Grejac od 200W mnogo jace greje sam sebe nego li grejac od 100W. Eto naprimer da bi zagrejao vodu na 25 stepeni, voda koja prodje pored njega bude grejana na npr 35 stepeni, al se brzo razmesa sa ostalom vodom. A problem je sto dok stigne topla voda da termostat izreaguje kako treba voda je vec pregrejana.
Tako da se sa prejakim grejacem voda previse brzo greje a isto i vise ohladi nego sto treba... Ja sam isprobavao 300W grejac na aq od 100L, u talozniku i nikako...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
pubicna__kost
Akvarista



Registrovan: 23 Apr 2013
Poruke: 66
Lokacija: Kraljevo

PorukaPoslao: Sre Apr 29, 2015 12:25 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa znaci u tom grmu lezi zec.. Very Happy
Moram da potrazim neki slabiji grejac.. A ja budala, razmisljam sto je sigurno - sigurno je.. Ni najmanje nisa mogao da pomislim da moze da skodi..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sre Apr 29, 2015 12:41 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nepisano pravilo je oko 1W/1 litar.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
zuja
Akvarista



Registrovan: 25 Jan 2011
Poruke: 156
Lokacija: Mladenovac

PorukaPoslao: Sre Apr 29, 2015 7:47 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cisto da napomenem. Nedavno sam kupio 3 termometra ona obicna sa zivom i stavio ih u isti akvarijum jedan do drugog najveca razlika u izmerenoj temperaturi je 1 stepen. Znaci prvi je pokazivao 25 , drugi 25,5 a treci 26 stepeni na istom mestu u istom trenutku.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fricky`88
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 831
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Sre Apr 29, 2015 11:09 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

zuja ::
Cisto da napomenem. Nedavno sam kupio 3 termometra ona obicna sa zivom i stavio ih u isti akvarijum jedan do drugog najveca razlika u izmerenoj temperaturi je 1 stepen. Znaci prvi je pokazivao 25 , drugi 25,5 a treci 26 stepeni na istom mestu u istom trenutku.

To je sasvim normalno... I nisu zivini, da su zivini bili bi mnogo tacniji, nego su alkoholni... I elektronski termometri imaju gresku, ja sam na poslu imao 12 termometara i stavljao sam ih u isti frizideri svaki je pokazivao malo drugacije, pogotovu sto oni pokazuju sa decimalom...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Tuna
Akvarista



Registrovan: 24 Jan 2015
Poruke: 53

PorukaPoslao: Pet Maj 01, 2015 9:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nesa69 ::
Grejač radi na mnogo višoj temperaturi od zadate da bi doveo ambijent na zadatu temperaturu. Zato je neophodno da bude na mestu sa najvećim protokom vode. Ostalo je stvar merno-regulacionog kola u njemu.

Mislim da je u tome bio problem, grijač je u uglu, daleko od pumpe. Pa je stalno radio i grijao do 29-30 stepeni. Smanjen je na 23 i sad zagrije na 26 i stane. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Dve rasvete na jednom akvarijumu? Maridza Rasveta 1 Čet Jul 20, 2023 8:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa strujanjem vode Maridza Početak u akvaristici 4 Pon Jun 19, 2023 2:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Rasveta u akvarijumu 80*50*45 Valerija Rasveta 5 Ned Sep 12, 2021 4:40 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Letnje vreme, 30 stepeni u akvarijumu... Nikollo Ribe 2 Čet Jun 24, 2021 9:30 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License