Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pomoc u vezi izbora neonke Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Carpman
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2015
Poruke: 53
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Apr 30, 2015 7:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Malopre mi crkla t8 armatura od 18w, pa bih sad naravno da uzmem novu, ali se dvoumim da uzmem t5, ali za moj akvarijum pasuje samo od 13w. Inace je akvarijum 80x40x40. Jel imate vi neki predlog? Hvala u napred
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Apr 30, 2015 7:22 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

chavke
Akvarista



Registrovan: 12 Okt 2011
Poruke: 305
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Apr 30, 2015 9:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

za taj akvarijum po duzini pasuje t5 24w akvaristicka ili juvel 28w ili juvel 35w
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Carpman
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2015
Poruke: 53
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Apr 30, 2015 11:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ta juwel od 28 bi bas legla, a jel moze nekako da se ubaci u armaturu t5?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Maj 01, 2015 9:21 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne. Juwel ima nestandardne dimenzije.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Carpman
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2015
Poruke: 53
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Maj 01, 2015 12:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Aha ok hvala vam, mislio sam mozda da se uzme duza armatura pa da se skrati tj.isece na duzinu neonke.
Nista onda cu opet da stavim 18 w t8 ili cu ubaciti stedljivu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fricky`88
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 831
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Pet Maj 01, 2015 8:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ti mozes da budzis armaturu kako oces. Skines grla od neonke, ubodes ih na neonku van armature, prislonis na armaturu, obelezis gde da izbusis rupe, izbusis, opet vratis sve na staro, tj. povezes zice i to je to... ili po potrebi produzis zice... to je najlakse, ja imam grla ali za t8 neonke, pa si sam napravim koliko ocu duzinu tj. mora da odgovara neonci.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fricky`88
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 831
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Pet Maj 01, 2015 8:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

P.S.
Sto ne proveris sta ti je crklo, moguce je da je samo starter ili neonka, pa i da je prigusnica, to je jeftino... Uzmi obicnu neonku u radnji i obican S2 ili S10 starter i isprobas... Obicna neonka ti je nekih 80tak din. Cak mozes i da koristis Philips T8 18W TLD daylight, ona je kao ok za akvarijum...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Carpman
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2015
Poruke: 53
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Maj 05, 2015 6:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozz Fricky druze, ma crkla mi je prigusnica u armaturi. Ipak sam se opredelio za 2 stedljive od po 15w, mogu ti reci da sam prezadovoljan svetlom trenutno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pomoc oko mrjesta vieje synspilium Luka2907 Razmnožavanje 0 Sre Jan 10, 2024 10:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko razmnozavanja Luka2907 Američki ciklidi 1 Sre Jan 10, 2024 10:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za pocetnika peravsp Početak u akvaristici 17 Ned Okt 01, 2023 6:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko diskusa TurboForce Početak u akvaristici 6 Sub Jun 10, 2023 1:03 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za vrtic dzo87 Na poklon 0 Sre Apr 12, 2023 4:17 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License