Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Novi akvarijum 200l Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
dulemali99
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 17 Maj 2014
Poruke: 8
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Pet Maj 08, 2015 11:59 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

:? Cao... Dugo citam ovaj sajt ali nikako da nekako budem siguran kakav da bude moj ... Dugo vec razmisljam o akvarijumu i napokon se odoucio ... U toku ove nedelje sam odlucio da ga narucim... Zamislio sam da bude 80x50x50 (dxsxv) ,debljina stakla bi bila 8 mm stranice i 10 mm za dno.
1) da li ta debljina zadovoljava dimenzije i da li trebaju ojacanja :?: Da oi je pametnije kupiti akvarijum u petshopu ili kod stakloresca?
2) ja sam iz nisa i ovde ima malo radnji koje prodaju staklo...pa bih pitao koliko kostaju cene stakla ...koliko am ja racunao to je oko 10 000 din
Filter ce biti spoljni 20x50x50 debljina stakla 6 mm ... Potopna pumpa 1000 l/h
3) da li su dobre dimenzije , koliko komora da bude unutra i da li je dobra pumpa?
4) kakav materijal treba da stavim za filtraciju
Krov bih sam napravio od laminata i bio bi visine 10cm unutrasnjost bi prekrio aluminijumskom folijom .
5) posto bi to bio veoma ubiljen akvarijum sa diskusima ..... Koliko jako i koje boje svetla da kupim?
6) kako da namestim podlogu u akvarijumu? Kakav je pesak najbolje da stavim?
Posto ce biti jako ubiljen :
7) koje biljke da stavim..... Zelim neke ne prebrzog rasta i neku koja bi prekrila celo dno (ako postoji takva)
8) Posto cu cuvati Diskuse mozete li mi reci nesto o njima i kakve uslove traze?

Ukoliko sam nesto zabrljao oko pravila ....izvinjavam se


Poslednji izmenio nesa69 dana Pet Maj 08, 2015 12:24 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Razlog izmene nesa69: Ne piši post za postom bez potrebe.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Maj 08, 2015 11:59 am Snimi Poruku Nazad na vrh

nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pet Maj 08, 2015 12:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Eh sad, komplet biljni akvarijum sa diskusima od A do Š ....
Odgovori od 1 do 8 su otprilike kao jedna solidna knjiga sa istraživanjem tržišta Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Vukolic.Igor
Akvarista



Registrovan: 01 Mar 2015
Poruke: 68
Lokacija: Kostolac

PorukaPoslao: Pet Maj 08, 2015 12:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Posto ti niko ne odgovara,mozda mogu ja oko par stvari da ti pomognem.Svidjaju mi se dimenzije.Kao prvo jeftinija varijanta je svakako staklorezac(mada je sigurno bolji fabricki) tu nema sta da pricamo.Mislim da je staklo 8 mm dovoljno,za ojacanja bas neznam valjda ce vec neko napisati.Sto se tice filtera mozes tri komore,mada moj ima samo dve i nista mu ne fali,bitno da unutra imas dosta kvalitetnog filter materijala.Pumpa zadovoljava potrebe akvarijuma.Sto se tice krova,i ja sam napravio od laminata i moj ti je savet da bude visok bar 150,200 mm el ipak unutra treba staviti neonke ili vec koje svetlo izaberes.Diskusi vole slabije svetlo,ali opet biljke traze uglavnom 0,5 w po litru(neki prosek).Posto vidim da planiras dosta biljaka podloga ti je dosta bitna i tu vodi racuna.O svemu ovome(podlozi,svetlu,biljkama,diskusima) imas tema i tema.Mozda ti zato ljudi i ne odgovaraju,uzmi malo potrazi po forumu i procitaj.Nadam se da cemo videti slike akvarijuma kad stigne Very Happy Pozz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dulemali99
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 17 Maj 2014
Poruke: 8
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Pet Maj 08, 2015 2:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala......ovo od 1-8 mislio sam neke najkrace odgovore
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Pet Maj 08, 2015 2:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Na prvu... i najkraće...
1. Može to staklo, ojačanje ne mora ali bi bilo dobro, od tebe zavisi. Trebalo bi da imaš stakleni poklopac, isparivač, pa ojačanja ujedno budu i nosači.
2. Raspitaj se po Nišu i internetu, sigurno postoji i neka veleprodaja stakla. Pojuri malo ove što rade pvc stolariju, neka ti odaju informaciju. To postoji čak i kod mene u Barajevu, 8mm- 1800 din, 10mm -2600 din. Kp obrada bi bila preporučljiva, i to je 100-150 din po dužnom metru. Uglavnom treba ti oko 1,8 kvadrata, pomnoži, saberi izađe duplo manje nego kod stakloresca a dobiješ i obradu.
Za lepljenje nađi nekog iskusnog majstora iz Niša, ima ih i na forumu. Dve tube kvalitetnog silikona, za ruke koliko traži i miran si.
3-8. Imaš na forumu pa malo prelistaj, o diskusima ima mnogo napisano, uglavnom moglo bi se reći da nisu baš za početnike. Savetujem nešto manje zahtevno. Biljke, podloga, svetlo... o svemu ima i previše napisano pa čitaj.
I najvažnije- ne žuri.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dulemali99
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 17 Maj 2014
Poruke: 8
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Pet Maj 08, 2015 8:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala puno.... Ovo ne razumem tj. Nikada nisam cuo ... Stvarno kod radnje za PVC stolariju moze da se trazi staklo za akvarijum
... Da li je to isto staklo.....svidja mi se ova ideja
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Pet Maj 08, 2015 10:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne, ne. Mene je recimo prijatelj koji radi pvc uputio i rekao mi gde on uzima staklo. To sam mislio.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pet Maj 08, 2015 10:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam ti u žurbi odgovorio dok sam korigovao, ali pitanje ti je baš kompleksno i ne bi da ga mnogo komentarišem.
Staklo: kreni malo da pedalaš, tabanaš, raspituješ se i nađe se gde ima. Ne mogu tu ništa da ti pomognem. Lično, čim je voda preko 40 cm stavljam gornja ojačanja.
Filter: strogo tri komore, taložnik je neprocenjiva stvar. Imaš mali milion načina kako je ko slagao filter i diskusije o tome. Za diskuse bi trebalo da prevagne biološka filtracija pa ti je ta pumpa prejaka, tebi je maksimalno litraža 200 litara i pumpa od 600 l/h je možda najbolja, eventualno 800 l/h.
Tepih biljaka i diskusi ne idu baš zajedno, čitaj malo i gledaj akvarijume sa diskusima i biće ti jasno zašto.
Imaš neke jako dobre diskusare u komšiluku pa valjda će da se neko javi i da ti objasni da tu ne idu baš najkraći odgovori. Još ako nahvataš nekog da ti održi predavanje na konju si Smile Ako se melo i sam udubiš i tu tematiku biće ti i samom jasno.
Eto, obrazložio kako sam umeo, inače malo je to litara za diskuse i egzibicije sa skejpom i biljkama.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dulemali99
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 17 Maj 2014
Poruke: 8
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Ned Maj 10, 2015 6:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislio sam da stavim 3-4 diskusa, oko 10 neonki , oko 5 koridorasa i oko 5 otociklusa ( ako sam pogofio naziv ,ali mislio sam na one sto ciste staklo) da li je to dobro za ovaj akvarijum ....naravno stavicu puno biljaka i da li su bolji ti otociklusi ili ancitrusi?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
VusaBEJBE
Akvarista



Registrovan: 10 Nov 2014
Poruke: 62
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Ned Maj 10, 2015 9:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imaš privatnu poruku od mene što se tice stakla...
Mislim da ti je mnogo rano da misliš o diskusima...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dulemali99
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 17 Maj 2014
Poruke: 8
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Pon Maj 11, 2015 12:23 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Potrebne nislije....molim vas javite se na pp..
Jer moze neko da mi objasni kako mogu da kupim ili da razmenim nesto npr. Iz beograda a da ne idem u beograd?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Manji akvarijum (20l) Likann17 Početak u akvaristici 0 Čet Apr 18, 2024 11:31 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biljke za Južnoamerički biotop akvarijum BlackRaven Biljke 0 Sre Apr 10, 2024 10:44 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi akvarijum Onix21 Uradi Sam (DIY) 0 Uto Apr 09, 2024 3:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License