Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pokusaj ciklidarijuma Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Uto Maj 12, 2015 12:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam imao oscara, ali jednog, pa nije mogao da zapadne u ljubavni trans. Sa jednim nisam imao problema sa hardom. Doduše, slažem se da treba da budu masivni komadi panjeva i kamenja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Maj 12, 2015 12:55 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Mirche01
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2013
Poruke: 779
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Uto Maj 12, 2015 1:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sve to stoji , Flojd , naravno da nisam shvatio ovo kao nekuu mržnju ili nešto , ali ne razumijem se u ove ribe , samo sam dao prijedlog kako bi to po menii išlo .
No , sve u svemu ,rekao je da hoće da nose panjeve i kamenje po akvarijumu ,tako da , stavljaj što masivnije i veće komade istih.
Biljke , radi šta hoćeš , samo gledaj da se što prije prime ,jer će da ih čupaju ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN MessengerICQ broj
OskarIjaguar
Akvarista



Registrovan: 04 Apr 2015
Poruke: 30
Lokacija: Bele Vode

PorukaPoslao: Uto Maj 12, 2015 1:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala svima na savetima! Znam da nijedan savet nije zlonameran, pa iako je pogresan uvek je dobrodosao, jer pokrece diskusiju u kojoj ce saznati nesto. Kada sam uzimao ove ribe znao sam sta one zahtevaju, prihvatio to i krenuo sa sklapanjem. Osim oskara ja imam i par Jaguara. Do sada nisam video niti cuo da ih neko drzi zajedno, posto su slicnog karaktera. Jaguari se za sada povlace pred Oskarima ali ne znam kako ce biti u buducnosti. Muzijak J veoma brzo napreduje dok zenka stagnira, iako se po onome sto ona hrani monogo bolje. Od sinoc su uspeli da iscupaju 3 biljke cesuci se o pesak. Posebno polude posle jela. Inace albino oskar je dva puta izbacivo ikru, ( ne u ovom ak) i nije. Bilo nista. I tad su bili sa Jaguarima ali su oni bili znatno manji
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ViK
Akvarista



Registrovan: 05 Mar 2012
Poruke: 172
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Maj 12, 2015 2:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Iskreno, tvoj aq je premali i za jedan par oskara koji se mreste, ili je na donjoj granici, definitivno mali i za par jaguara. Kada bi se uparili i jedni i drugi poubijali bi se. Postoji dobra sansa da jedan par ubije drugi kada se upare. Lepa kombinacija, koja definitivno zahteva dosta veci aq. Tesko ce ti uspeti nesto od bilja tu. Eventualno neke jace nane, da vezes za hard. Ali, svodja mi se ovo uredjenje na kraju sa panjem, nastavi tako. Dao si mi temu za razmisljanje...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
OskarIjaguar
Akvarista



Registrovan: 04 Apr 2015
Poruke: 30
Lokacija: Bele Vode

PorukaPoslao: Uto Maj 12, 2015 4:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Razmisljam da kamenje zalepim, s unutrasnje strane naravno da se ne vidi pa da ga onda prilepim i za panj, tako ne bi nikako mogli da ga razbacaju. Biljke ako prezive super ako ne nema veze. Izvinjavam se zbog slovnih gresaka u predhodnoj poruci kucao sam na telefonu.
Inace pre 10tak dana ubacio sam 3 ove ribice ne znam im naziv

Image
Jednu je pojeo oskar drugu jaguar a ovu od tad niko ne dira.
Hranim ih uglavnom zivom hranom, gliste, bube, i miks od guscije dzige juneceg srca oligovita i tetra diskusa koji sam sam napravio. Takodje tetra diskus ubacujem i ovako jede ga albino oskar i jaguari kao i ovaj jedan nigros koji je tu zalutao medju njih. Za koji dan cu im opet pripremati hranu pa cu uslikati kako radim i detaljno opisati u novoj temi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka 140l Aquascape pokusaj prvi - Baia Baia Akvarijumi 17 Ned Feb 05, 2023 12:15 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka kocka do kocke - pokusaj popindeed Akvarijumi 18 Pon Avg 09, 2021 2:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pokusaj zelenila u 65 lit. MarkoPenezic Akvarijumi 7 Čet Jan 30, 2020 12:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pokusaj biljnog akvarijuma Miroslav85 Akvarijumi 17 Čet Feb 22, 2018 6:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pokusaj aquascaping-a Dule90 Akvarijumi 3 Čet Jun 22, 2017 6:59 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License