Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Morski Greben Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Popaj
Akvarista



Registrovan: 06 Apr 2011
Poruke: 940
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Maj 14, 2015 12:27 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kao što sam najavljivao, biljni rio 180 je pretvoren u morski akvarijum. Na moju veliku žalost ugasio sam moj mali morski akvarijum, koji je za kratko vreme prošao razne faze. Mislim da je to bio uspešan projekat, koji mi je doneo dosta iskustva, i okuražio da pređem na veću litražu.
Zamisao mi je bila da započnem sa "sterilnom" postavkom, suvim kamenom, i polako da ga oživljavam uz pomoć malog akvarijuma. Na duže staze. Međutim sve je otišlo u drugom pravcu. Pošto je naš član kidloco, prodavao ceo akvarijum, kupio sam od njega živi kamen i dve ribe. Bleni i vras. Ovom prilikom mu se zahvaljujem i na nekim poklonima. Takođe sam dobio i veći deo žive vode. Istoga dana sam kupio i jedan predivan greben sa montiporama, od kolege akvariste, Aleksandra, ali mislim da nije predstavio svoj akvarijum na ovom forumu. Greben mi se u transportu raspao i neki delovi montipore slomili. Šteta bio je lep, ali sve se dalo iskoristiti.Uz sve ovo, prebacio sam sve iz mog manjeg akvarijuma. Tako da sam mogao da sklopim jedan veliki greben. Nije bilo lako zato što je neko kamenje već imalo korale na sebi. Nisam bio u potpunosti zadovoljan sa prvom postavkom, pa sam uz pomoć kolege Živkovića, pretunbao postavku. Ipak je lakše uz više ruku. Ovom prilikom se zahvaljujem Nikoli Živkoviću koji mi je na više načina pomogao da ostvarim ovaj projekat. Isto tako Anđeliji, i lakiju na nekim savetima.
Malo o tehnici. Zadržao sam unutrašnji filter u kome je za sada samo vata. Dva strima i skimer Tunze 9004. Videćemo, kako će sve to da funkcioniše. Ostavio sam i mogućnost da se doda sump.
Rasvetu sam pravio sam. Dva led modula sa četri kanala ukupno 180W. I malo slika Very Happy
pesak je fiji white sitnije granulacije u koji sam kasnije dodao i 4-5 kila "živog peska".

Image

punjenje akvarijuma dobar patent
Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Maj 14, 2015 12:27 am Snimi Poruku Nazad na vrh

nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Čet Maj 14, 2015 1:05 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mnogo volim ove "skromne" početke, želim ti puno sreće sa većim morem.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Anboy
Urednik
Urednik



Registrovan: 16 Feb 2011
Poruke: 1311
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Čet Maj 14, 2015 7:15 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovo uopste nije malo a ni naivno. Bogato je i lepo izgleda vec na samo startu. Srecno Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Popaj
Akvarista



Registrovan: 06 Apr 2011
Poruke: 940
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Maj 14, 2015 7:56 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala drugari. Nadam se da ce sve proci kako treba, obzirom, da su narusena neka postojeca pravila. Ali bilo je slicnih situacija koje su prosle bez problema. U sustini ovaj sistem se razlikuje od mog predhodnog, samo u tome sto je dodat skimer. Mozda prvo osete promenu meki korali. Zato mi je u prvom planu da ubacim nekoliko novih ribica.Moze i neki savet. Takodje cu praktikovati redovnu zamenu vode. Mislim da je za ovu litrazu isplativije i bolje, nego da eksperimentisem sa nekim elementima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Čet Maj 14, 2015 8:11 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Fantasticno!!!
Svaka cast ,druze.
Navijam za tebe...Bice ovo jedan od lepsih(ako ne i najlepsi -s obzirom da znam koliko se zalazes po pitanju ovog "SPORTA") akvarijuma sa naseg foruma...Razbio si period "cutanja i monotonije" u morskoj na pravi nacin!
cestitka Wink


Poslednji put izmenio Laki dana Čet Maj 14, 2015 8:13 am, izmenio ukupno 2 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Čet Maj 14, 2015 11:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bruka kako dobro izgleda Smile . Skroman drugi pocetak, dobro upakovan greben i ... i jos nedostaje pivo da se zalije Smile .
Samo napred.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
_Petar_
Akvarista



Registrovan: 31 Dec 2012
Poruke: 715
Lokacija: Beograd (Vozdovac)

PorukaPoslao: Čet Maj 14, 2015 11:24 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sta reci osim, ovo je full reef. Bravo!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
kepta
Akvarista



Registrovan: 26 Feb 2015
Poruke: 22
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Čet Maj 14, 2015 1:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Odusrvljavaju me ovi morski akvaristi...Svaka ti cast
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
kidloco
Akvarista



Registrovan: 21 Sep 2010
Poruke: 50
Lokacija: Beograd, NBG

PorukaPoslao: Čet Maj 14, 2015 2:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A konačno ga napuni, dobro je! Izgleda super, pozdravi mi mog Zelenka (green wrasse) Smile Biće ovo super, ustvari već jeste.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
zuja
Akvarista



Registrovan: 25 Jan 2011
Poruke: 156
Lokacija: Mladenovac

PorukaPoslao: Čet Maj 14, 2015 2:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovo uopste ne izgleda kao pocetak. Sve je puno i zivi svet vrvi na sve strane. Super.
Koliko mi se cini za rasvetu si koristio kucista od monitora, jesam li u pravu ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Čet Maj 14, 2015 4:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E da, mogao bi malo detaljnije rasvetu da nam prikazes. Ima tu sto sta zanimljivog za videti Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Popaj
Akvarista



Registrovan: 06 Apr 2011
Poruke: 940
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Maj 14, 2015 5:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala svima na lepim recima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Popaj
Akvarista



Registrovan: 06 Apr 2011
Poruke: 940
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Maj 14, 2015 5:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

kidloco ::
A konačno ga napuni, dobro je! Izgleda super, pozdravi mi mog Zelenka (green wrasse) Smile Biće ovo super, ustvari već jeste.

zelenko je dobro. Dosta je aktivan. Takodje je isprovocirao klovnove da se krecu. Neumorni su. U malom akvarijumu su se vrlo malo kretali. Da li si hranio zelenka nekom posebnom hranom ili klasicnom suvom?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Popaj
Akvarista



Registrovan: 06 Apr 2011
Poruke: 940
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Maj 14, 2015 5:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

zuja ::
Ovo uopste ne izgleda kao pocetak. Sve je puno i zivi svet vrvi na sve strane. Super.
Koliko mi se cini za rasvetu si koristio kucista od monitora, jesam li u pravu ?

Da to su dva led monitora iste marke, sedamnaestice 4:3 formata. Normalno neispravne. Vrlo lako se sve izvadi iz njih. Unutra sam stavio ledove, a na prednji okvir zalepio klirit od 3mm. Okvir se lako postavlja i skida, ima postojeće "žabice". Vrlo praktično. Prvo veoma je lako, od tvrde i kvalitetno obrađene plastike. Na sebi već ima otvore za hlađenje, i provlačenje kablova. Što je najvažnije nije me koštalo. A mogu da se nađu preko neta za male pare oko 5 evra raznih veličina.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Popaj
Akvarista



Registrovan: 06 Apr 2011
Poruke: 940
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Maj 14, 2015 5:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nikouro ::
E da, mogao bi malo detaljnije rasvetu da nam prikazes. Ima tu sto sta zanimljivog za videti Wink

Ovih dana ću imati više vremena, pa ću u posebnoj temi napisati nešto više o rasveti, i šematski prikazati neke detalje. Tako da ko poznaje osnove elektrotehnike, ili uz nečiju pomoć može da primeni za svoje potrebe.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Ribe za morski akvarijum do 15L? frenkdogg Ribe 5 Pon Dec 27, 2021 6:07 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka DIY led rasveta za morski. xxxvelja Uradi Sam (DIY) 12 Uto Mar 16, 2021 2:06 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Morski puz CristopherMoltisanti Arhiva Malih Oglasa 0 Ned Jun 14, 2020 12:58 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Kompletan morski akvarijum milanpop Arhiva Malih Oglasa 0 Pet Maj 29, 2020 11:43 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Možda greben, možda ne - pitanje za sve Peku Razno 3 Čet Maj 07, 2020 10:29 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License