Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Jezerce/fontana.. Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Bokiie :D
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2013
Poruke: 89
Lokacija: Kovačica

PorukaPoslao: Uto Feb 04, 2014 4:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ee ljudi, imam jos jedno pitanje Very Happy Dakle, planiram da stavim u vodu lokvanj, on se sadi u mesavinu zemlje i peska a moje pitanje glasi, da li ce zbog zemlje u vodi biti velika navala algi? Rolling Eyes
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Feb 04, 2014 4:02 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Uto Feb 04, 2014 5:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A baš sam hteo da pitam jel ih imaš Smile
Sadi u saksiji, koristi google: "lokvanj sadnja", imaš pp (jedan link).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bokiie :D
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2013
Poruke: 89
Lokacija: Kovačica

PorukaPoslao: Uto Feb 04, 2014 6:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

zop Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Paki
Akvarista



Registrovan: 15 Okt 2012
Poruke: 122
Lokacija: Paracin,Beograd

PorukaPoslao: Sub Feb 15, 2014 1:00 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zdravo druze, ja imao obaveza pa nisam posecivao forum.
Vidi za ovo sto sam ja zamislio bi trebao malo da kopas pored jezerceta. Ja sam to zamislio da bude kanal u zemlji na nivou jezerceta. I u sustini radi na principu one saksije. A posto je ovo mala zapremina mozes da uzmes veliku plasticnu zardinjeru i uradis istu stvar. Samo ti je tu najbitnije visina/protok da ne bude vode samo na dnu saksije ili da se prepuni saksija.

Mozes da je delimicno ukopas pored jezera da sprovedes kablove i onda da je ozidas kamenjem.

E sada, da bi filtracija bila sto bolje treba postaviti usisno i povratno vrevo na suprotnim stranama jezera.

Kada budem imao malo vremena nacrtacu ti nesto.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bokiie :D
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2013
Poruke: 89
Lokacija: Kovačica

PorukaPoslao: Sub Jul 19, 2014 10:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Paki ::
Zdravo druze, ja imao obaveza pa nisam posecivao forum.
Vidi za ovo sto sam ja zamislio bi trebao malo da kopas pored jezerceta. Ja sam to zamislio da bude kanal u zemlji na nivou jezerceta. I u sustini radi na principu one saksije. A posto je ovo mala zapremina mozes da uzmes veliku plasticnu zardinjeru i uradis istu stvar. Samo ti je tu najbitnije visina/protok da ne bude vode samo na dnu saksije ili da se prepuni saksija.

Mozes da je delimicno ukopas pored jezera da sprovedes kablove i onda da je ozidas kamenjem.

E sada, da bi filtracija bila sto bolje treba postaviti usisno i povratno vrevo na suprotnim stranama jezera.

Kada budem imao malo vremena nacrtacu ti nesto.


Paki, ja se izvinjavam nisam ti odgovorio jer nisam video tvoju poruku Rolling Eyes
Nisam nikako stigao da osvezim temu, pa evo sad cu.. Odlucio sam se da ove godine samo eksperimentisem, nisam pravio nikakve filtere, imam samo dve pumpe koje vrte vodu u krug(jedna je za prskalicu a druga za "mini vodopad") i ubacio sam negde u maju 14 gupija(ne znam, mislim da je bilo pola muzijaka pola zenki) i jednog nekog malog sarancica, dobio sam od druga ali ne znam koja je vrsta(nije KOI).. Za sadu su sve ribe zive, gupiji vec poceli da daju i male, ima jedno 15 komada vec malo vecih malaca i jedno 30 od pre dva-tri dana, ja im ne dajem nikakvu hranu, jedu larve komaraca i ove alge koje su po zidovima jezerca.. Jednom mesecno sa jednom sacom pumpom za mulj pokupim mulj sa dna i tako odrzavam cistocu, danas je bas sunce jako przilo pa na slikama izgleda kao da je prljava voda, nije to je zbog algi -.-" Dakle za sada nema nikakvih problema, videcemo sta ce biti kasnije.. Ove godine sam prvi put ubacio i lokvnje a sutra trebam jos neko vodeno bilje,od lokvanja imam jedan roze, jedan bordo i jedan krem.. Za sada je procvetao samo roze, a za nekoliko dana bi trebao da procveta i ovaj mini krem, izbacio je dva pupoljka.. to bi bilo to za sada Laughing
Evo malo slika..

Image

Image
Evo i lokvanj kada je procvetao.. Very Happy
Image

Image
Evo malo ribica, mada se slabo vide- ne vole da se slikaju nono

Image

Image

Image
Ovo je moj ljubimac, ima najlepse boje Very Happy

Image

Image
I jedna za kraj Smile

Image

Mislim da se moze primetiti razlika Rolling Eyes
Slika od prosle godine

Image

I dansnja slika..

Image


Poslednji izmenio Bokiie :D dana Sub Jul 19, 2014 10:34 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Razlog izmene Bokiie :D: Dopuna
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Jul 20, 2014 10:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izgleda sto bi se reklo bombonica Smile Wink
Verujem da uzivas.
Ljubimac ti je lep, nadji mu neku zgodnu cicu Smile Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Bokiie :D
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2013
Poruke: 89
Lokacija: Kovačica

PorukaPoslao: Ned Jul 20, 2014 11:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala Very Happy Ima on zgodnih cica, samo one nece da se slikaju Sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefanpodgorica
Akvarista



Registrovan: 31 Maj 2014
Poruke: 75

PorukaPoslao: Čet Feb 12, 2015 10:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ovako, sto se tice tvog jezerceta, veoma je lijepo. Sto se tice filtracije to i nije tesko barem u tvom slucaju. Da sam na tvom mjestu, kupio bih plasticno bure odgovarajuce zapremine, na dnu bureta bi trebao da ubacih nesto nalik slavine kao za burad za kupus...ali naravno ne takvo nego ozbiljnije. na vrhu bureta bi izbusio dvije rupe , jednu ili 3, i zavisnosti koliko hoces slapova. U te rupe bih ubacio cijevi kroz koje bi izlazila voda.
Da se vratim na pocetak, pumpa bi vodu ubacivala kroz tu slavinu na koju mozes da stavis redukciju odgovarajuceg cola, voda bi se penjala kroz filtracione slojeve i na vrhu bi izlazila kroy tye cijevi. S tim si zavrsio brigu o filtraciji,.
Sto se tice sakrivanja. na cosku koji si obiljezio ,ja bih iskopao dubinu pola tvoga bureta, i uvalio bure u tu rupu . gornji sloj bi prekrio kamenjem itd itd naravno sa stilom kao shto imas na vec postojecem mjestu. to se sve da sreediti malo kamena i cemnta da to povezes i naravno volje i maste. biljke itd.
A shto se tice izrade bureta i samog sistema. Mnogi pisu slicne ideje koa ja ali niko da da kako to da se napravi e pa evo ti rjesenje za to.... Kupis bure, redukciju, cijevi jednu dvije ili vise. Sam izbusis sa busilicom rupe, i sve to odneses kod prvog majstora za popravanje branika ,plastike auta itd. Svi oni imaju fen za skidanje farbe, lemilice , i plasticne elektrode. Lijepo obacis sve ti cijevi , na temperaturi od 600 stepeni spoji ti plastiku i cijevi, kao i donju redukciju za nekih 5 minuta posla. Castis ga za kafu i odes kuci sa filterom. Nisam naveo da bure treba naravno da ima poklopac da bi tu ubacio filtere i koje bi vadio i cistio.
To je to od mene, nadam se da je detaljno objasnjeno (bar sam se potrudio da tako bude Razz ) ukoliko zeliv da to bude baaaaas perfektni filter, odvojih nekih 50 evrica i kupis uv lapmu, nakacis je na crijevo od dotoka vode i miraaaaaaaaan si Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefanpodgorica
Akvarista



Registrovan: 31 Maj 2014
Poruke: 75

PorukaPoslao: Čet Feb 12, 2015 10:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

p.s mozda malo smijesno ali tvoja kanta za smece mi se cini kao ideaaaaaaalnaaaaa za filter Very Happy vjerovao ili ne. sve ono sto sam naveo uradis na njoj, ukopas je, prekrijes i uzivas Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bokiie :D
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2013
Poruke: 89
Lokacija: Kovačica

PorukaPoslao: Pet Apr 03, 2015 5:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

stefanpodgorica ::
ovako, sto se tice tvog jezerceta, veoma je lijepo. Sto se tice filtracije to i nije tesko barem u tvom slucaju. Da sam na tvom mjestu, kupio bih plasticno bure odgovarajuce zapremine, na dnu bureta bi trebao da ubacih nesto nalik slavine kao za burad za kupus...ali naravno ne takvo nego ozbiljnije. na vrhu bureta bi izbusio dvije rupe , jednu ili 3, i zavisnosti koliko hoces slapova. U te rupe bih ubacio cijevi kroz koje bi izlazila voda.
Da se vratim na pocetak, pumpa bi vodu ubacivala kroz tu slavinu na koju mozes da stavis redukciju odgovarajuceg cola, voda bi se penjala kroz filtracione slojeve i na vrhu bi izlazila kroy tye cijevi. S tim si zavrsio brigu o filtraciji,.
Sto se tice sakrivanja. na cosku koji si obiljezio ,ja bih iskopao dubinu pola tvoga bureta, i uvalio bure u tu rupu . gornji sloj bi prekrio kamenjem itd itd naravno sa stilom kao shto imas na vec postojecem mjestu. to se sve da sreediti malo kamena i cemnta da to povezes i naravno volje i maste. biljke itd.
A shto se tice izrade bureta i samog sistema. Mnogi pisu slicne ideje koa ja ali niko da da kako to da se napravi e pa evo ti rjesenje za to.... Kupis bure, redukciju, cijevi jednu dvije ili vise. Sam izbusis sa busilicom rupe, i sve to odneses kod prvog majstora za popravanje branika ,plastike auta itd. Svi oni imaju fen za skidanje farbe, lemilice , i plasticne elektrode. Lijepo obacis sve ti cijevi , na temperaturi od 600 stepeni spoji ti plastiku i cijevi, kao i donju redukciju za nekih 5 minuta posla. Castis ga za kafu i odes kuci sa filterom. Nisam naveo da bure treba naravno da ima poklopac da bi tu ubacio filtere i koje bi vadio i cistio.
To je to od mene, nadam se da je detaljno objasnjeno (bar sam se potrudio da tako bude Razz ) ukoliko zeliv da to bude baaaaas perfektni filter, odvojih nekih 50 evrica i kupis uv lapmu, nakacis je na crijevo od dotoka vode i miraaaaaaaaan si Very Happy

Nisam odavno posetio temu pa nisam video da si ostavio poruku, hvala na predlogu razmislicu mozda to uradim ovog proleca ali iskreno pomalo sam i odustao od filtera posto je prosla sezona bila bez filtera i sve je bilo u najboljem redu, malo prljavstine koje je bilo u vodi sleglo se na dnu i negde u junu sam pokupio mulj sa dna i onda do jeseni kada sam vadio sarane napolje nisam nista cistio niti radio promene vode samo dolivanje koliko ispari.. Ali svakako hvala na predlogu Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bokiie :D
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2013
Poruke: 89
Lokacija: Kovačica

PorukaPoslao: Pet Apr 03, 2015 6:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E da, zaboravio sam da pitam da li ima ovde neko na forumu ko bi mogao da mi napise kako mogu da razmnozavam lokvanje..? Znam da treba nesto da se sece ali nisam siguran pa reko da pitam pre nego sto unistim celu biljku Rolling Eyes
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bokiie :D
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2013
Poruke: 89
Lokacija: Kovačica

PorukaPoslao: Sub Maj 16, 2015 5:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Razmisljao sam nesto, sta mislite da li bi puzevi amazonci i malezijski puzevi pomogli i pokupili "prljavstinu" mulj- od nekih algi koji je na dnu jezerceta a preko dana kada je sunce izlazi na povrsinu i jako me nervira.. Ili bi amazonci pojeli lokvanje i pobegli iz jezerceta?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bokiie :D
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2013
Poruke: 89
Lokacija: Kovačica

PorukaPoslao: Sub Maj 16, 2015 9:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moze neko da mi pomogne, ko uzgaja ili ima iskustva sa amazoncima?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
pallmall
Akvarista



Registrovan: 13 Mar 2010
Poruke: 220
Lokacija: Beograd - Žarkovo

PorukaPoslao: Ned Maj 17, 2015 10:01 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Probaj sa ovim puževima, nećeš se razočarati.

http://www.akvarijum.org/forum.....19462.html
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bokiie :D
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2013
Poruke: 89
Lokacija: Kovačica

PorukaPoslao: Ned Maj 17, 2015 11:09 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znam za theoduxus danubialis imam ih u akvarijumu, i stvarno su odlicni ali oni jedu samo sitne alge tipa zelena tackasta, a video sam da amazonce i malezijske puzeve ubacuju u mresne akavijume da ciste akvarijum od ostataka hrane od malaca pa sam zato mislio da bi mozda njima bilo lepo u jezercetu, samo da mi ne pojedu lokvanje Rolling Eyes A hrane bi imali na pretek- mislim na svakave vrste algi..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Vrtno jezerce Drevni Zmaj Uradi Sam (DIY) 1 Čet Jun 23, 2022 1:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka jezerce od betona, problem Srboljub Vrtna Jezerca 12 Sub Jul 18, 2020 12:52 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Vrtno jezerce, od betona Fricky`88 Vrtna Jezerca 9 Uto Sep 03, 2019 9:02 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Moje bastensko jezerce Barakuda1971 Vrtna Jezerca 0 Čet Jul 11, 2019 3:59 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Moje jezerce Loco-Serbia Vrtna Jezerca 10 Sre Nov 28, 2018 3:44 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License