Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Vizantijsko plavo Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Ned Maj 17, 2015 10:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vizantijsko plavo, je moj prvi morski akvarijum, koji sam napravio uz pomoc mojih prijatelja sa foruma, bez kojih ovako nesto ne bi bilo kako treba po mom ukusu i ukusu drugih. Trudio sam se da akvarijum izgleda prvenstveno funkcionalo i vizuelno lepo, prakticno i jednostavno. Svega to ne bi bilo da nije bilo glavnog projektanata i inzinjera, odnosno izvodjanca radova nzivkovica i nikoura. Hvala Vladi, bez koga ne bi bilo ,,Plavetno more,, , Popaju, hvala Nesi Fantomu, Igoru, Petru S-koji nije prisutan na nasem forumu, ako sam nekog izostavio nek se sam prijavi, nije namerno.

Posebno se zahvaljujem nzivkovicu i nikouru, sto su me tripili, nije im bilo lako, a nije ni meni Very Happy

Velicina akvarijuma, dimenzije 73 x 40 x 35 visina. Akvarijum je trenutno u fazi dorade i predpostavljam jos raznih predloga i ideja. Tako da je trenutno stanje , na dalje promenljivo i neizvesno. Nadam se da ce slike da govore vise od reci za sad.



Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image


Poslednji put izmenio No 1 dana Ned Maj 17, 2015 11:09 pm, izmenio ukupno 2 puta

Razlog izmene No 1: visak slika izbacena duplirana
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Maj 17, 2015 10:56 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Fricky`88
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 831
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Ned Maj 17, 2015 11:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I kad ce biti gotov? Ja cenim da ce biti odlican Smile jako mi se svidjaju morski akvarijumi, ali jos nesmem da se upustam u to... mozda jednog lepog dana, a mozda i dan ranije Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Popaj
Akvarista



Registrovan: 06 Apr 2011
Poruke: 940
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Maj 17, 2015 11:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lepo odradjen akvarijum. Znam koliko si zeleo da sve dovedes do perfekcije, i u tome si uspeo. Znam da 7ma jos slika ....nemoj da nas mucis.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Ned Maj 17, 2015 11:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Još bi da dodam da ideja o ovom projektu traje jedan duži vremenski period, svaka stavka je razrađivana satima, o svakom detalju se da razmišljalo jako dugo. Konačno je napunjen , pa svi gore pomenuti možemo da odahnemo Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Ned Maj 17, 2015 11:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala.
Ubacen je pesak , kamen, ukljucena stream pumpa i akvarijum se ciklirao nekoliko dana do pola. Zavrsni radovi su odradjeni danas uz pomoc kolege nzivkovica. Ubacene ribe, i oprema. Ocekuje se rasveta u skorije vreme.

Image

Image

Image

Image


Poslednji izmenio No 1 dana Ned Maj 17, 2015 11:37 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pon Maj 18, 2015 12:16 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Srecan pocetak. Dobro ti nama dosao u slane vode.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Andjelija
Akvarista



Registrovan: 29 Nov 2012
Poruke: 432
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Maj 18, 2015 10:33 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bravo Zoki, sa srecom!
Sav trud se isplatio, akvarijum izgleda jako lepo, a jos bolje organizovano, mislim dace biti vrlo funkcionalan po pitanju opreme...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Pon Maj 18, 2015 10:44 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam iznenađen, prijatno cestitka
Može pojašnjenje u vezi ove komore ?
Baš i ne kapiram jer pregrada je niža od nivoa vode a ima i prolaz pri dnu... Shocked
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Igor1980
Akvarista



Registrovan: 20 Feb 2015
Poruke: 175
Lokacija: Batajnica (okolina Beograda)

PorukaPoslao: Pon Maj 18, 2015 1:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja mislim da sam skapirao filter ... u prvoj komori (na cijem ulazu cesalj pa nema potrebe za taloznikom ) su filter mediji a u drugoj je ovaj wavemaker koji vraca vodu u aq i pravi strujanje Smile odlicno resenje i mislim da bi moglo da se koristi i za dugacke ciklidne akvarijume .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Pon Maj 18, 2015 2:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U prvoj je skimer, sa gornje strane na pregradi je vata a sa donje voda slobodno prolazi do strima koji pravi strujanje u vidnom delu akvarijuma.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pon Maj 18, 2015 4:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Igor1980 ::
ja mislim da sam skapirao filter ... u prvoj komori (na cijem ulazu cesalj pa nema potrebe za taloznikom ) su filter mediji a u drugoj je ovaj wavemaker koji vraca vodu u aq i pravi strujanje Smile odlicno resenje i mislim da bi moglo da se koristi i za dugacke ciklidne akvarijume .


Nije ovo za slatkovodni akvarijum. Resenje za morski jeste ali nikako za slatkovodni gde treba obezbediti filter materijal.
Ocekujemo nove slike Smile


Poslednji put izmenio nikouro dana Pon Maj 18, 2015 10:02 pm, izmenio ukupno 2 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Pon Maj 18, 2015 7:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lep,interesantan,i nadasve pedantan akvarijum.
Samo nek nas je sto vise-radujem se svakom novom akvarijumu u morskoj.
Sve pohvale ,kolega i puno srece ti zelim od srca!!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Pon Maj 18, 2015 9:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala Laki, ocekivao sam od tebe kritike !
Image

Image

Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Pon Maj 18, 2015 11:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pesak> Caribic Sea Ocean Direct, jedno pakovanje, dovoljno , sitan, ziv, s bakterijama.
So> Faun Marin ultra pro salt
Ribe> klovnovi 2 kom i 1 Yellowtailed demsel-zutorepi, puzici i kozice
Makro alge, za pocetak i nesto malo korala
To bi bio start za pocetak, a kasnije cemo videti...

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
igoRR
Akvarista



Registrovan: 25 Nov 2011
Poruke: 215
Lokacija: Kalemegdan

PorukaPoslao: Uto Maj 19, 2015 12:09 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zorane jako pedantno, bas mi se svidja Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Bromotimol plavo Gangster Arhiva Malih Oglasa 0 Pet Avg 25, 2017 9:25 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Didiplis diandra, Tropica i Bromotimo... Gangster Arhiva Malih Oglasa 0 Ned Mar 06, 2016 6:43 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Prodajem Bromotimol plavo Gangster Arhiva Malih Oglasa 1 Sre Feb 03, 2016 8:26 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Plavo svetlo alokin Uradi Sam (DIY) 20 Ned Nov 14, 2010 9:22 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License