Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Vise Gupyka Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Lukatoni




Registrovan: 07 Sep 2010
Poruke: 2
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Uto Sep 14, 2010 6:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam jedan akvarijum u kome cuvam odrasle ribice tj gupike, i jedan u kome cuvam srednje ribice koje svega imaju mesec i manje dana, postoji mi jos jedan akvarijum u kome cuvam samo tek donete na svet gupike. Nemogu nikako da postignem da sve gupike ( zenke ) stavim isto vreme u jednu mrestilicu, previse je guzva, neznam kako taj problem da resim da mi se sve skotne gupike zajedno i bezbedno kote, da malisani ne ispastaju...?????

Molim pomoc....pozzzz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Sep 14, 2010 6:01 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Uto Sep 14, 2010 6:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vise akvarijuma manje litraze ( 25 - 40 lit. ) tj mrestilice ....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fricky`88
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 831
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Uto Sep 14, 2010 6:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Napravi od stakla kao krov od kuce, taj oblik i tu gde je vrh ostavis prorez par milimetara sto je dovoljno da malisani ispadaju a da gupike ne prodju, znaci premeris, iseces staklice po meri i zalepis. I normalno okrenes naopako da ti vrh sa prorezom ide na dole i zakacis o rub akvarijuma, ja sam npr silikonom zalepio zicu punog preseka i od te zice napravio kuke i kad mi treba ja je okacim i kad mi ne treba lako izvadis. A gupika kad se koti ona legne dole na taj prorez i malci samo ispadaju... Nadam se da si me bar malo razumeo...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vlada_nis
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 31 Avg 2010
Poruke: 408
Lokacija: nis

PorukaPoslao: Uto Sep 14, 2010 6:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

cinije brate
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Wlayko91
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2010
Poruke: 1167
Lokacija: Beograd/Grocka

PorukaPoslao: Uto Sep 14, 2010 6:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Fricky`88 postoji slika na forumu kako izgleda ta mrestilica, to je po meni najbolja mrestilica za zivorotke i 100% nece nijedan malac biti pojeden...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
vlada_nis
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 31 Avg 2010
Poruke: 408
Lokacija: nis

PorukaPoslao: Uto Sep 14, 2010 7:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

moze i to sto vi kazete
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sale98
Akvarista



Registrovan: 11 Jul 2010
Poruke: 51
Lokacija: padina

PorukaPoslao: Uto Sep 14, 2010 7:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

wlayko 91....a gde je ta slika???
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Wlayko91
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2010
Poruke: 1167
Lokacija: Beograd/Grocka

PorukaPoslao: Uto Sep 14, 2010 7:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ne bih znao, ali znam da postoji, neko je okacio na nekom postu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Sep 14, 2010 8:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@Lukatoni

Imas dve opcije, da napravis vise kotilica kao ova na primer http://www.akvarijum.org/forum.....-t841.html takve sam ja pravio. Druga opcija ti je da imas bas mnogo ceratofiluma ili po naski drezge. U njoj ce ti se kotiti zenke a male sakrivati.
Obe varijante sam probao i ok je.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
sale98
Akvarista



Registrovan: 11 Jul 2010
Poruke: 51
Lokacija: padina

PorukaPoslao: Uto Sep 14, 2010 8:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nije losa kotilica,izgleda prakticno
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
LothlorienBg
Akvarista



Registrovan: 12 Sep 2010
Poruke: 137
Lokacija: Beograd - Dorcol

PorukaPoslao: Uto Sep 14, 2010 8:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pre neki dan sam u Pet Centru na NBG video ovakve akvarijumcice i nije mi bilo jasno cemu to V u sredini. (blonde moment) Ja sam posmilio da je to neki "fensi" kavarijum, pa se jos i zgrozih ko bi u tome drzao jadne ribice. Razz

U sv slucaju ako ti je lakse da ih kupis, nego da ih pravis ima tamo. Omanji su, ali je sve na svom mestu. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
aca77
Akvarista



Registrovan: 05 Nov 2009
Poruke: 255

PorukaPoslao: Uto Sep 14, 2010 10:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Samo javanska mahovina raspoređena po dnu akvarijuma je daleko bolje rešenje od svih navedenih kotilica. Jako je važno da matične ribe ne pate, jer da bi donosile što više mlađi i što kvalitetniju mlađ, one same moraju da budu zdrave i u punoj kondiciji. Stres koji ženka doživi u kotilici ne odražava se samona nju nego i na potomstvo. Zato se zalažem za razmnožavanje živorotki bez kotilica.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lukatoni




Registrovan: 07 Sep 2010
Poruke: 2
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Uto Sep 14, 2010 11:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala vam puno na vasim savetima.....pozzz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Sep 15, 2010 12:06 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@Aca77

Mislim da su guste povrsinske biljke mnogo bolje resenje od mahovine iz razloga sto ce zenka uvek otici tu da se okoti a da je niko ne ometa. Mladj uvek pliva gore tako da je opet tu povrsinsko bilje. U stanu mi je jedan akvarijum dobro ubiljen tako da tek okocene ribe mogu da biraju gde ce se skrivati ali opet su pri povrsini tako da tvrdim da su povrsinske biljke najbolje kad su gupike u pitanju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Wlayko91
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2010
Poruke: 1167
Lokacija: Beograd/Grocka

PorukaPoslao: Sre Sep 15, 2010 2:38 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo kada ste vec zapoceli ovo da se i ja nadovezem. Bojane to je ta mrestilica koju sam ja video i o kojoj sam gore pricao, hvala za crtez. sto se mladji tice kod mene ksifoi idu drugacije, flasu od 2l isecem na vrhu tako da ostane 1cm van vode a da stoji na dnu akvarijuma, obicno ako ne moze da dohvati dno stavim neki predmet ispod flase da bude oko 1cm van vode, zatim na flasi secem vertikalne rezove, da dok hranim trudnjacu ne zagadjujem vodu u toj flasi u kojoj se nalazi jer nesto ne pojede. Na dno te flase stavim javansku mahovinu a na povrsini ricciu, kasnije kada se zavrsi mrest, bukvalno se ribe podele na pola-pola, jedna polovina se zavuce u mahovinu na dnu, a druga u ricciu na povrsini, tako ih ja mrestim i na taj nacin sam primetio da mi najvise mladji prezivi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Amazonci - puzevi - prodaja vise komada joniko Arhiva Malih Oglasa 0 Pet Avg 24, 2018 5:35 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Nane Anubias vise komada zlatnozrno Arhiva Malih Oglasa 0 Sub Dec 16, 2017 8:20 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biljke-vise vrsta Cokilio Arhiva Malih Oglasa 0 Čet Jul 20, 2017 9:16 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka jedan ili vise filtera .... u akvarijumu Miki12345 Filteri i pumpe 15 Sre Okt 19, 2016 8:12 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati AKCIJA Biljke na prodaju vise vrsta chavke Arhiva Malih Oglasa 1 Pet Avg 19, 2016 11:21 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License