Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Novi veci akvarijum - od pocetka priprema Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
pubicna__kost
Akvarista



Registrovan: 23 Apr 2013
Poruke: 66
Lokacija: Kraljevo

PorukaPoslao: Pet Apr 24, 2015 9:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vrhunski.. Svaka cast.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Apr 24, 2015 9:59 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

sakis
Akvarista



Registrovan: 04 Avg 2014
Poruke: 68
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Maj 22, 2015 1:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Palo je trimovanje i malo sredjivanje pa evo i trenutnog stanja i izgleda... Smile
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
kidloco
Akvarista



Registrovan: 21 Sep 2010
Poruke: 50
Lokacija: Beograd, NBG

PorukaPoslao: Pet Maj 22, 2015 3:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sjajan primer da su najčešće redovne zamene vode i dobra podloga osnova svega. Sad pratićemo na duže staze.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
itan
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2015
Poruke: 33
Lokacija: BG

PorukaPoslao: Pet Maj 22, 2015 10:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uh koje zelenilo prirodno lepo bas bas
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
baylles
Akvarista



Registrovan: 15 Feb 2015
Poruke: 65
Lokacija: Italija Udine

PorukaPoslao: Ned Maj 24, 2015 10:07 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

koliko ukupno wati ima ta rasveta
deluje mi slabo! i koliko si zadovoljan njome!!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailYahoo Messenger
sakis
Akvarista



Registrovan: 04 Avg 2014
Poruke: 68
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Maj 24, 2015 7:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sto se tice wati iskreno ne znam a i nisam siguran kako bi LED rasvetu preracunao u watte, posebno sto ima 3 reda gde se u jednom nalaze cobo chipovi, u drugom diode sa socivima a u trecem plavo crvene kombinovano... Evo nakon 6 meseci, nisam imao problema sa algama i sve biljke koje imam za sada deluju prilicno ok. Za sada sam bas zadovoljan i ako ovako nastavi prezadovoljan...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
baylles
Akvarista



Registrovan: 15 Feb 2015
Poruke: 65
Lokacija: Italija Udine

PorukaPoslao: Ned Maj 24, 2015 8:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ovde u italiji ta led rasveta je bas popularna!
pa se i ja nesto razmisljam! u svakom slucaju hvala na odgovoru Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailYahoo Messenger
sakis
Akvarista



Registrovan: 04 Avg 2014
Poruke: 68
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Nov 20, 2015 2:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Posle duze vremena da se oglasim i dam pregled situacije...

pre trimovanja i malo sredjivanja:

Image

i nakon sredjivanja:


Image

Uglavnom redovna zamena vode, pranje filter mase i to bi bilo to... Smile

Ipak sve to dobro funcionise i izgleda nakon godinu dana od formiranja...
A bez high tech rasvete i CO2.

Pozzz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
cyanogen
Akvarista



Registrovan: 07 Feb 2015
Poruke: 39
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Nov 20, 2015 7:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

respect .. mislio sam da si sa co2, i cesititam .. kod mene biljke katastrofa, jedva malo HM-a da je ostalo od one ture biljcica sto sam uzeo od tebe, ostalo mi se sve razbucalo, sramota bi me bilo i da uslikam
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
sakis
Akvarista



Registrovan: 04 Avg 2014
Poruke: 68
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Feb 23, 2016 1:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nakon par meseci, mali update...
Menjam na 10-15 dana po 30-ak litara vode, zamena vate u filteru i properem povremeno sundjere u filteru (na svakih mesec-dva po neki).
Skoro sam i pumpu izvadio i malo isprao od sveg sto se nakupilo....

I dalje bez CO2, osvetljenje ista LED konzola (nocu radi crveno-plavi moonlight).

Ubacio sam jos par ramireza i nekoliko guppy muzjaka da se zasareni malo... Smile

Planiram da kada nadjem malo vremena, sredim zadnji plan (rotala kresanje i presadjivanje, kao i hygrophila polisperma). Izvadio sam i iglicasti Microsorum pa cu neki mini umesto njega staviti na isto mesto oko desnog panja.
Mozda bi cak rotalu zamenio sa pogostemon erectusom, ali moram proveriti koliko bi mi uspeo bez CO2 i sa umerenim svetlom. Razmisljao sam i o ponovnom pokusaju sa Pinatifidom... Ne znam...

Javicu kada bude planirano rezanje i sredjivanje...ako nekom zatreba veca Crypta neka javi posto ne smem dozvoliti da preuzmu primat u celom akvarijumu Smile


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sakis
Akvarista



Registrovan: 04 Avg 2014
Poruke: 68
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Maj 25, 2016 3:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da mi je neko rekao da cu u ovakvom akvarijumu i bez posebnih uslova i odvajanja zateci malce ancistrusa, ne bi verovao, ali...mom iznenadjenju nema kraja...
Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Gangster
Akvarista



Registrovan: 11 Nov 2010
Poruke: 446
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Maj 25, 2016 5:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Obavezno pokusaj ponovo sa pinnatifidom, po meni nema lepse biljke... teze se adaptira ali ako uspes bices nagradjen i uzivaces veruj mi! Za ancistruse nije nista cudno i generalno ne zahtevaju preterano zahtevne uslove za razmnozavanje. Redovno su mi se mrestili, dok nisam uneo botiju koja im smaze ikru, tako da dok ne ubacis nekog predatora mozes ocekivati ovo kao redovnu pojavu Wink

Svaka cast na akvarijumu Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sakis
Akvarista



Registrovan: 04 Avg 2014
Poruke: 68
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Maj 26, 2016 9:50 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala Gangster!
Ma ja to zato sto sam gledao te preporuke za mrest ancija i uvek je tu neki cup ili simulacija pecinice koju ja u akvarijumu nemam pa sam bas bio zacudjen kada sam ih video na staklu...
A sta je jos cudno je i to da su u akvarijumu svi odrasli crni, a bar 3-4 malca su ispali albino... ?
Sto se Pinatifide tice samo sam skeptican posto nemam CO2, a za rasvetu nemam osecaj u kojoj je kategoriji (jaka-srednja-slaba) ali za ovo sto imam u akcvarijumu je Ok.
Takodje, vec je godinu i po proslo od formiranja pa pretpostavljam da je i hranjiva podloga isposcena, a nisam nesto prihranjivao. Uzeo sam skoro profito ali nikako da krenem sa dodavanjem - bar po malo.
Isto tako ne znam ni da li bi je posadio u podlogu ili da je nekako vezem za lavu npr. Videcu.

Nikako da nadjem vremena na miru da navece slikam pre gasenja svetla ceo akvarijum u trenutnom stanju, ali cu uskoro, pa kacim sliku kako izgleda trenutno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sakis
Akvarista



Registrovan: 04 Avg 2014
Poruke: 68
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Jun 03, 2016 1:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Trenutno stanje...
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Backe
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 05 Okt 2015
Poruke: 5
Lokacija: Kraljevo

PorukaPoslao: Pet Jun 03, 2016 4:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kako napreduju mali anciji i koliko ih imas ? Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Oprema za akvarijum srki.acs Ponuda 1 Uto Avg 08, 2023 4:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka fabricki akvarijum ljiki Akvarijumi 2 Uto Avg 01, 2023 7:57 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License