Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Problem sa ribicama Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
duduk stevan
Akvarista



Registrovan: 23 Maj 2015
Poruke: 65
Lokacija: dec

PorukaPoslao: Sub Maj 23, 2015 6:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dobar dan.Nov sam na ovom forumu,pa i ako napravim neku greskicu,nemojte mi zameriti.Zapravo imam akvarijum od nekih 120 litara i u njemu par vrsta slatkovodnih ribica.Sve je bilo ok do pre par dana kada sam iz nekih razloga morao isprazniti akvarijum.Posle ponovnog punjenja nastali su problemi(vratio oko 40 litara stare akvarijumske vode).Svaki dan mi ugine po jedna,dve tri ribice.Deluju jako smoreno,leze na dnu akvarijuma,prilicno se cesu o podlogu,neke plivaju neartikulisanim pokretima,neke imaju naduvane stomake,a primetio sam da na ksifo zenki se pojavilo oko usta neka bela skrama nalik na vatu.Sipao sam sera toxivec i nitrivec.Molim za pomoc.Unapred zahvalan
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Maj 23, 2015 6:06 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

SaleNS
Akvarista



Registrovan: 31 Maj 2014
Poruke: 30
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Maj 23, 2015 7:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svi su nekada bili novi u ovome...
Slobodno pročitaj na forumu sve vezano za početak u akvaristici. Koristiće ti.
Kao prvo 120 litara je odličan akvarijum. Ne znam koji je bio razlog kompletnog pražnjenja akvarijuma ali se u buduće potrudi da to ne radiš. Tako ubijaš sve korisne bakterije u akvarijumu i akvarijum ponovo treba da se ciklira. Zato ti se to dešava sa ribicama. Kada menjaš vodu onda filter NE DIRAŠ i obrnuto.
To je bas ukratko a može da ti koristi. Samo čitaj...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
duduk stevan
Akvarista



Registrovan: 23 Maj 2015
Poruke: 65
Lokacija: dec

PorukaPoslao: Sub Maj 23, 2015 7:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na brzom odgovoru.Morao sam da ga ispraznim jer sam u samom početku pogrešio sa stavljanjem humusa ispod kamenčića.Četiri meseca je bilo ok i onda ja voda počela nenormalno da se oseća na zemlju i postajala je sve mutnija i mutnija.E sada šta mi je činiti?Kao što sam napisao u predjasnjoj poruci,sipao sam sera toxivec,nitrivec i malopre sera omnipur lek.Da li će to nešto pomoći?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
SaleNS
Akvarista



Registrovan: 31 Maj 2014
Poruke: 30
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Maj 23, 2015 7:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

PU,PU,PU,... Lekove nisam jako, jako dugo koristio pa nemam pojma da li će baš ti lekovi nešto pomoći. Za to bolje sačekaj odgovor iskusnijeg člana.
To je bila mala količina vode koju si vratio ali ne znam šta joj se desilo. Nisi napisao kakav je filter, biljke,...
Ima toliko toga što je moglo poći po zlu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
duduk stevan
Akvarista



Registrovan: 23 Maj 2015
Poruke: 65
Lokacija: dec

PorukaPoslao: Sub Maj 23, 2015 8:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam dve potapajuce pumpe,jedna protoka 1000 litara na sat sa sundjerom,perlon vatom i aktivnim ugljem,druga isto potopna sa sundjer filterom nešto manjeg kapaciteta,pored toga imam i onaj sundjer filter koji je povezan na pumpu za vazduh sa dva izlaza,naravno grejač.Od biljaka imam anubias nanu i još neke 3 vrste,nzm kako se zovu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
SaleNS
Akvarista



Registrovan: 31 Maj 2014
Poruke: 30
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Maj 23, 2015 8:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vadi aktivni ugalj napolje. On se stavlja samo NAKON korišćenja lekova. U jednom momentu se zasiti pa počne da vraća u vodu koješta. Možda je to razlog mutne vode.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sub Maj 23, 2015 10:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A da ti lepo pročitaš ovo:
http://www.akvarijum.org/forum.....19758.html

Stavi sliku, lepo odvoj 10 minuta i opiši akvarijum kako treba. Par vrsta riba može da bude 150 riba da se razumemo.
Filter je možda loš kako opisao, ali možda i grešim, a to zavisi i od toga šta je u akvarijumu.

@Sale: Filter se slobodno opere kad menjaš vodu jer tada imaš akvarijumsku vodu da ga opereš, pogotovu ako su u pitanju potopni jer imaju jako malo malo filter materijla i ako je prenaselio onda mu ne gine kod svake zamene.

Uglavnom, odgovora na tvoj problem nema, ima samo nagađanja ... Pismen si pa pročitaj na pakovanju aktivnog uglja na koliko se menja. Neko ga koristi, neko ne, ali ima pravila kako se koristi, daleko da smeta.

Bela skrama, naduvenost ... imaš lepljivu temu kako identifikovati bolest. Kod tebe je verovatno loš kvalitet vode i ko zna kakve infekcije i ostalo. Bez slika ništa.
I gde je to DEC?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
duduk stevan
Akvarista



Registrovan: 23 Maj 2015
Poruke: 65
Lokacija: dec

PorukaPoslao: Ned Maj 24, 2015 10:42 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala vam sto pokušavate da pomognete.Smile
E ovako,akvarijum je oko 120 litara,A dimenzije su mu 100x38x45.Od opreme u njemu se nalaze dve potapajuce Atman pumpe protoka 1000 litara i 200 litqra na čas sa sundjerom i perlon vatom.Pored toga imam i neki kružni sundjer filter koji je povezan na pumpu za vazduh na jednom izlazu,A na drugom izlazu je običan rasprsivac.Imam grejač od 300 vati sa potenciometrom.U akvarijumu od ribica imam petnaestak gupika,osam neonki,šest zebrica,tri ksifa,dva algara i četiri muljasa.Trećinu vode menjam na svakih sedam do deset dana sa obaveznim pranjem svih sundjera u toj vodi koju izvadim iz akvarijuma.Unutar akvarijuma se nalazi mangorov panj,jedan lava kamen,jedna kućna mini fontana,sitni kamencici kao podloga i desetak malo većih kamenja kao dekoracija.Od biljaka imam desetak nekih visokih,jednu anubias nanu i po dve još neke sirokolisnate.Kao što sam već rekao sve je bilo uredu dok ga nisam praznio aovarijum,znači nekih četiri pet meseci
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
duduk stevan
Akvarista



Registrovan: 23 Maj 2015
Poruke: 65
Lokacija: dec

PorukaPoslao: Ned Maj 24, 2015 11:33 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo i slike kako izgleda akvarijum.
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vlada33
Akvarista



Registrovan: 21 Mar 2013
Poruke: 135
Lokacija: leskovac,srbija

PorukaPoslao: Ned Maj 24, 2015 11:59 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dali si za vreme praznjenja akvarijuma ostavio ove filtere u radu u kofi ili gde god si vec drzao vodu?

Evo ja cu napisati kako sam ja odradio kod sebe praznjenje i punjenje bez ikakvih problema pa probaj da uporedis i nadjes gresku kod sebe. Ja sam najpre napunio drugi akvarijum vodom nekoliko dana ranije i zagrrjao je na potrebnu temperaturu, nakon 3-4 dana sam sav filter materijal prebacio u taj akvarijum i ostavio ga od ujutru do uvece da se i voda stabilizuje, uvece pohvatao ribe i pustio ih u taj akvarijum a prvi ispraznio, ocistio, oprao i onda povratak punjenja isto kao pre, napunio zagrejao sacekao prebacio filter masu prebacio ribe i nista im nije...

Nekako sam ubedjen da si filtere pogasio za vreme praznjenja i time napravio haos... Nazalost...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
duduk stevan
Akvarista



Registrovan: 23 Maj 2015
Poruke: 65
Lokacija: dec

PorukaPoslao: Ned Maj 24, 2015 12:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam tu vodu iz velikog akvarijuma prebacio u manji,oko 40 litara,prebacio manju filter pumpu i grejač,zatim ribice.Nakon pražnjenja velikog i detaljnog pranja,vratio sam tih 40 litara vode ponovo u veliki akvarijum i dosuo oko 70 litara nove odstajale vode,pustio u rad pumpe i grejač i vratio ribice.Nakon toga szanje je bilo ok tri,četiri dana i onda pomor.Svaki dan po par komada odu u večna lovišta.Neke se naduvaju,neke plivaju naopako,neke samo leže na dnu,A neke su izgledom potpuno ok.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
oleander
Akvarista



Registrovan: 31 Avg 2012
Poruke: 40
Lokacija: Sabac

PorukaPoslao: Ned Maj 24, 2015 12:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Neko moje misljenje je da je kod tebe problem losa filtracija,jer ti filteri koje imas nisu dovoljni sa tu litrazu.Protok je ok ,mozda i previse, ali filter masa je nedovoljna.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
duduk stevan
Akvarista



Registrovan: 23 Maj 2015
Poruke: 65
Lokacija: dec

PorukaPoslao: Ned Maj 24, 2015 12:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To sam i ja pomislio,ali me zbunjuje to što je skoro pola godine pre pražnjenja bilo sve super
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
oleander
Akvarista



Registrovan: 31 Avg 2012
Poruke: 40
Lokacija: Sabac

PorukaPoslao: Ned Maj 24, 2015 1:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sa tim tumbavanjem si poremetio ravnotezu,i ta uginuca su posledica toga..jer korisne bakterije nisu samo u vodi,nego u celom akvarijumu.Verujem da ce biti jos uginuca dok se ne postigne bar neka ravnoteza.Mozda bi mogao da ubacis neki preparat da ubrza razvoj bakterija.A preporucio bi ti i da poboljsas filtraciju,ako je moguce sa spoljnim staklenim ili sa kanister filterom..u skladu sa mogucnostima Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
duduk stevan
Akvarista



Registrovan: 23 Maj 2015
Poruke: 65
Lokacija: dec

PorukaPoslao: Ned Maj 24, 2015 1:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sipao sam sera toxivec i sera nitrivec,A sinoć mi je čovek koji prodaje ribice i opremu rekao da sipam i sera omnipur lek.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Problem sa strujanjem vode Maridza Početak u akvaristici 4 Pon Jun 19, 2023 2:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa ponasanjem ribica Milivoje Lampa Bolest 11 Pet Jan 27, 2023 12:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa algama Milivoje Lampa Alge 16 Uto Jan 10, 2023 11:35 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem širih razmera Daniel Filipovich933 Početak u akvaristici 11 Sub Dec 03, 2022 7:20 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc problem sa black moly Milivoje Lampa Ribe 1 Sre Sep 28, 2022 9:01 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License