Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 i moj prvi akvarijum Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
cyanogen
Akvarista



Registrovan: 07 Feb 2015
Poruke: 39
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Maj 26, 2015 10:16 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

jesu makaze .. poneka travka poraste dosta duza, pa skracujem na na neku sredinu, i cekam da se zgusne, mada preko poledjine struji voda jako kako baca pumpa odozgo pa sve to naginje stalno nadesno

a kripta jeste ostala izmedju kada sam jednu bacopu premestio .. sve sto gajim sem valisnerije ide nekako kilavo, ili mu jednostavno treba vise vremena
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Maj 26, 2015 10:16 am Snimi Poruku Nazad na vrh

nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Uto Maj 26, 2015 10:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sa valsineriom nemoj ništa da porediš, ona raste nenormalno i na golom staklu Smile
Bacopa bi trebalo da ti malo brže izraste (nisam imao hranljivu kad je bila u akvarijumu), kripte kako koja.
Samo strpljivo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
cyanogen
Akvarista



Registrovan: 07 Feb 2015
Poruke: 39
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Jun 20, 2015 9:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

juče sam kupio (nadam se) par altispinoza ... još uvek izgledaju pogubljene po dnu, ovaj veći potera ovu manju, boje se izgleda ostalih riba, a i ostale se boje njih - neonke se stisle u jato .. zanima me jel vreme da nešto vadim, imam 20 neonki, 4 gupija i 5-6 malaca, 3 ancistrusa, i malecne puževe .. ne izgleda još uvek pretrpano, već pitam više radi pravljenja optimalnih uslova za ciklide, danas su im starosedeoci sve slistili, ovi nisu ni provalili da je ručak

danas sam trebao da menjam vodu (sedmi dan), ali odložiću za još dan dva da ih pustim da se malo opuste

Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Ned Jun 21, 2015 1:31 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jesu altispinoze ili microgeophagus altispinosis. Od onog što te brine je i da jesu ribe dna, sklone koškanju i ne brini se, nisu toliko osetljive, samo radi sve što inače radiš. Trebalo bi da su jače od tih što imaš ali daleko od toga da su agresivne toliko.
Što se tiče ishrane, samo ime sve kaže, micro znaš šta znači, geo je od geos-zemlja, phagus znači jede. Otprilike bukvalno, jedu zemlju, pravilno bi bilo nalaze hranu tako što je uzmaju sa zemljom (ili podlogom kako bi rekli). Idealnije bi bilo da imaš pesak ali ni ovako nema problema. Kod mene ima 5 komada i jedu uglavnom Tetra diskus pošto ide pravo na dno i Sera san od listića ali ono što ostane i padne na dno.
Kada budu markrali neki čošak, neće da puštaju da im tu neko zalazi, teritorijalni su. Uglavnom ništa specijalno oko njih, ja izmuljam celo dno kad usisam i nešto me ne konstatuju mnogo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
cyanogen
Akvarista



Registrovan: 07 Feb 2015
Poruke: 39
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Mar 10, 2016 9:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

posle nekoliko meseci, kod mene malo sta novo, bar sto se tice uredjenja .. za neki dan cu okaciti slicice uslikane dobrim aparatom, a za neki naredni period planiram godisnje ciscenje (planiram da aq stavim u kadu i detaljno produvam sva moguca mesta gde su se zavukle alge i svasta nesto), kao i izmenu skejpa, samo da odem do neke od nasih prodavnica po materijal.

svoj uspeh kao pocetnika vidim u tome da nisam imao vecih crkavanja, altispinoze su i dalje u dobroj formi, neonka po neka oboli izgleda, ostalo ih je 8 od pocetnih 20

najvece zadovoljstvo imao sam kada su se anciji izmrestili, malocas menjao vodu, vidim malca na staklu, ja sav srecan, povezao osvetlenje - nema ga dok sam pogledao opet ..

samo ako moze potvrda iskusnijih da ga je xifa odmah smazala sa stakla, malac je imao oko 5mm, mnogo mi ga zao ako je zavrsio kao vecera ;(
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
cyanogen
Akvarista



Registrovan: 07 Feb 2015
Poruke: 39
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Dec 24, 2016 11:33 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pozdrav svima, redovno pratim forum, ali nisam pisao i slikao jer i nemam nekih velikih promena.

posle dosta vremena, akvarijum je i dalje u funkciji, postavka se nije menjala, a najbitnije je da su sve ribe i dalje zive i zdrave, dodato je puzeva i razbora. Ancistrusi su se nekoliko puta mrestili, ali male nisam uspe da sacuvam, jednostavno se zalepe za zadnje staklo preko koga ide struja od pumpe, tu tako stoje i ne silaze nikuda, i onda samo nestanu. Pokusao sam sada da dolijem odstojalu vodu umesto sveze, ali izgleda da je njima problem i to sto nisu imali sta da jedu. Hranjiva podloga se ispostila, tako da valisnerija vise ne raste, ona kripta i dalje nekako zivotari, ali generalno je akvarijum sto se tice bilja - zapusten, a ja i dalje nemam vestinu da to odrzavam kako treb, i neki je plan da napravim umesto ovog akvarijum koji ce pokriti ceo taj sank na kome stoji, pa ce dimenz biti npr 130x30x50.

U medjuvremenu dva pitanja:
-da li je moguce da ancistrusi jedu male tek izlegle amazonce sa stakla akvarijuma, posto malci nekako nestaju, a jedini osumnjiceni su anciji, ostale ribe se ne zalecu na staklo?
-za novu postavku, posto planiram slicnu 'staklenu' haubu kao i do sada sa 3 55CM T5 neonke, a ispod ide kondenz staklo. kupio sam prigusnicu, ali ona ne bi trebala pod haubu i pored stakla ispod, i moja neka ideja je da se napravi neka 'stek' komora sa strane pri vrhu i tako staklom skroz odvoji prigusnica od dela gde su cevi - da li je ovo ok resenje?
takodje, mozda bi u drugi deo tog steka ubacio i vazdusnu pumpui tu komoru nekako izolovao da ne bruji pumpa, koju od onda nisam postavio zbog brujanja?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
cyanogen
Akvarista



Registrovan: 07 Feb 2015
Poruke: 39
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Jun 12, 2019 7:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

godine prolaze, a akvarijum i dalje lepo radi ... nema tu nekih velikih izmena, ancistrusi su sad stari vec 4 godine, i dosada su u dvorcu koji je vec skroz zarastao u nanu izveli desetine serija mladunaca ... od svega toga, samo 1 je preziveo i sada je na neka 3 cm, sto me jako raduje .. da napisem update podstaklo me sto sam uocio i mladunce microrasbore galaxy koje sam danas primetio

uskoro planiram neku promenu u scape-u, a do tada ostaje ova 4 godine stara postavka ... pozdrav svima Very Happy

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
CristopherMoltisanti
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2014
Poruke: 143
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Čet Jun 13, 2019 12:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sitnija granulacija samo i bice jos lepse i prijatnije:D
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
cyanogen
Akvarista



Registrovan: 07 Feb 2015
Poruke: 39
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Jun 13, 2019 6:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

bila je sitnija granulacija jedno vreme, nasuta preko ovih kamencica koji su iz 'Dunavac' kategorije, tj iz domacih voda .. kako sifoniram pri zameni vode bez neke resetke, vremenom sam usisao svu tu finu podlogu, a ispod je ostao stari dobri Dunavac .. podloga se naravno ispostila totalno za ove godine, a akvarijum nije nikad praznjen i ciscen od pocetka ... filtar masa je prana komplet mozda jednom .. sve u svemu, ponosan sam sto mi je jako malo riba uginulo, altispinoza sitnija nije vise tu, ali druga se drzi vec 4u godinu, izgleda mi kao da ima neku mrenu preko ociju, ali vidi definitivno Smile

znam da nisam akvarista za primer, ali uvek je lepo kada dodje neko prvi put u kucu, a pogotovo deca, pa se oduseve, a ja objasnjavam ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
cyanogen
Akvarista



Registrovan: 07 Feb 2015
Poruke: 39
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Okt 27, 2019 5:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nakon prvog novog ancistrusa koji je sad vec dobro porastao, od pre nekoliko meseci poceli su da prezivljavaju i ostali .. onda je zenka uginula, a mesecima kasnije i dalje dva odrasla sa brkovima kao da izvode nove, koji cudom prezivljavaju ... kazem cudom jer godinama u istim uslovima su ugibali u prvih nedelju dana, a sad kao da su evoluirali pa opstaju. Jos malo necu znati sta cu sa njima, s obzirom da ne izgledaju laki za hvatanje, ali svakako ako ima zainteresovanih za na poklon, potrudicu se.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
peconis
Akvarista



Registrovan: 19 Sep 2018
Poruke: 116
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Okt 28, 2019 2:32 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moguće da ti akvarijum nije dovoljno "sazreo", tj da nije bilo mikroorganizama kojim se tek izlegla mladj hrani. Meni je u vise takvih situacija pomoglo dodavanje korisnih bakterija kod tek izlegle mladji. Ne verujem da se njima hrane, ali sam siguran da doprinose stvaranju tog bio filma sa mikroorganizmima koji mogu da posluze kao prva hrana za mladj.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
cyanogen
Akvarista



Registrovan: 07 Feb 2015
Poruke: 39
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Okt 28, 2019 10:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

moguce, mada 4 godine su mladi stradavali, i onda je jedan nekako uspeo da prebrodi .. zamenio sam pre par meseci staro drvo sa novim, jedino da im to vise prija za glodanje dok su mali, pa imaju sta da jedu, drugo mi nista ne pada na pamet
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Oprema za akvarijum srki.acs Ponuda 1 Uto Avg 08, 2023 4:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka fabricki akvarijum ljiki Akvarijumi 2 Uto Avg 01, 2023 7:57 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License