Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Kanister Filteri Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Poll :: Koji od navedenih?

Atman
50%
 50%  [ 6 ]
Resun
8%
 8%  [ 1 ]
Tetra
0%
 0%  [ 0 ]
Sera
8%
 8%  [ 1 ]
Eheim
33%
 33%  [ 4 ]
Fluval
0%
 0%  [ 0 ]
Aleas
0%
 0%  [ 0 ]
Rena
0%
 0%  [ 0 ]
Sachem Marathon
0%
 0%  [ 0 ]
Ukupno Glasova : 12


Autor Poruka
azazel
Akvarista



Registrovan: 23 Nov 2012
Poruke: 89
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Maj 20, 2013 11:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Atman je u odnosu cena/kvalitet za nas dzep najbolji izbor. Ja sam imao i imam Atmane od 1 do 4 i mogu reci da sam prezadovoljan i da me nikada nije izdao, dok su moji prijatelji kupovali Tetra i imali katastrofalnih problema.
Ako neko ima visak novaca svakako bih mu preporucio Eheim jer je najkvalitetniji ubedljivo ali samo classic serije koje se proizvode vise od 35 godina i bukvalno nemaju mana.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Maj 20, 2013 11:00 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Pon Maj 20, 2013 11:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam fluval 204 i jbl cristalprofi 900.Jbl ima lepsi dizajn kvalitetnija plastika,slavine za regulisanje protoka,oba imaju dobre posude za filter masu i skoro besumni.Kupio sam ih polovne bez creva tako da imam diy prelive,jako sam zadovoljan sa oba.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
SomiKnight
Akvarista



Registrovan: 12 Mar 2012
Poruke: 16
Lokacija: Beograd, Borca

PorukaPoslao: Uto Maj 26, 2015 2:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pazario danas JBL e701, i nisam bas zadovoljan tisinom.

Zamenio sam Eheim biopower jer je posle 3 godine prolupao, bruji ko blesav.
Resim se za kanister filter, kazu jbl je necujan, nije bas tako. Cuje se u radu, sad mi je zvuk kao radijatori zimi kad se cuju od pumpe za vodu.
Nije ni zaostali vazduh, ni lupkanje, vec bas onako kako se cuju pumpe za vodu.
Ima vibracija na out izlazu, tu je valjda impeler, kada bih stavio sve u orman ispod akvarijuma to bi brujalo ko blesavo.
E sad da li je ovaj mozda impeler falican, ili to tako treba, ne znam, ali kako neki kazu da spavaju pored filtera svojih, ili su oni malo nagluvi ili je moj filter sa manom.
Davno pre sam imao atman neki filter, i koliko se secam kad ovako stoji na tepihu pored akvarijuma nije se cuo uopste.

Moja potraga za besumnim akvarijom nikad da pridje kraju, jos cu na kraju da izbugim zivce i sve rasformiram.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Uto Maj 26, 2015 2:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa to onda nešto ne valja.
Ja sam skoro kupio tetra ex 700, polovan, i šljaka super, totalno nečujan. Mnogi kažu da se i jeftiniji kanisteri ne čuju pa ne bi trebao ni taj tvoj skuplji.


Poslednji put izmenio nesha barajevac dana Uto Maj 26, 2015 6:23 pm, izmenio ukupno 2 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
borislav1984
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2012
Poruke: 66
Lokacija: Prnjavor (Banja Luka)

PorukaPoslao: Uto Maj 26, 2015 6:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam JBL CrystalProfie1500 i Tetra ex700,1200 i 2400.Rade vec 2 godine bez problema i prezadovoljan sam njima,a posebno sa JBL-om.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
SomiKnight
Akvarista



Registrovan: 12 Mar 2012
Poruke: 16
Lokacija: Beograd, Borca

PorukaPoslao: Sre Maj 27, 2015 8:51 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Probao sam da stavim u postolje akvarijuma, sad se filter skoro i ne cuje, ali kao sto sam pretpostavio, prenosi vibracije pa se cuje tiho brujanje.
Ne znam sta je gore, zvuk pumpe ili brujanje.
Opet citam na netu, neki kazu moraju da prislone uvo da bi culi da li filter radi, a opet neki kazu nije bas necujno ali nije buka.

Mozda kupim novi impeler pa probam ima li razlike.

Ako ni to ne da rezultate, izbusicu dve rupe u zidu za cevi, i filter na terasu. Stavicu ga u neku kutiju oblozenu stiroporom pa koliko traje traje. Kapiram da moze da bude problem sa hladnocom ili malo toplijim danima ali nemam druge ideje sem da batalim hobi. Sta cu kad volim apsolutnu tisinu narocito nocu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Sre Maj 27, 2015 9:11 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisi naglasio da li si kupio nov ili polovan, ako je polovan onda mu je propao rotor sigurno, probaj sa silikonskom mašću da pomažeš osovinu pa dokle gura.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
SomiKnight
Akvarista



Registrovan: 12 Mar 2012
Poruke: 16
Lokacija: Beograd, Borca

PorukaPoslao: Sre Maj 27, 2015 9:17 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A da, nov je filter.
Impeler i osovina deluju ok na oko, mada pretpostavljam da je moguce malo losija kontrola kvaliteta i da nije nemoguce da postoji blaga nesimetricnost i eto vibracije i zvuka.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
io
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 418

PorukaPoslao: Sre Maj 27, 2015 12:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

znam par ljudi koji su imali fluval i bili super zadovoljni njime u svim pogledima. moje licno iskustvo je s tetra tekom. lose je, ali ne zbog buke, jer je stvarno necujan. dobije se i unutra sav materijal, bio kugle, keramika, sundjeri, sundjer s aktivnim ugljem za po potrebi, vata, i creva i sve. ali plastika na prelivima je uzasna. izgleda stvarno super fensi, providno sivo, ali ta 2 preliva u obliku cirilicnog slova p su od krte plastike kao i usisna cev i sprej bar. e sad, usisna cev i sprej bar su preko dihtunga nakaceni sa preliv, a creva koja sprovode vodu su kao na zavrtanje. ako slabo zavrnes, curi. ako jace zavrnes, plastika pukne. znaci moras srednje da zavrnes, i da nagadjas da li ce puci pa propustiti il nije dovoljno stegnuto pa ce propustiti. za 2 meseca 2 puta mi je pukao taj prelivni deo, prvi put nije bilo stete drugi put je izlilo 20 l vode direktno na parket..... od tad, kanisteri, neka hvala. mada stvarno je tih a i lepo izgleda, tu nema sta, pravi mali r2d2 Smile kad bi mu prelivi bili od neceg drugog ili drugacije koncipirano kacenje za sprej bar i usisnu cev, bio bi odlican.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
baylles
Akvarista



Registrovan: 15 Feb 2015
Poruke: 65
Lokacija: Italija Udine

PorukaPoslao: Sre Maj 27, 2015 10:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nesto to nije u redu! jbl filteri su jako kvalitetni i necujni
barem ovi sa kojima sam se susretao do sada kod drugih akvarista
ja ga licno nisam posedovao! da nije fals Smile Smile Smile Smile Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailYahoo Messenger
baylles
Akvarista



Registrovan: 15 Feb 2015
Poruke: 65
Lokacija: Italija Udine

PorukaPoslao: Sre Maj 27, 2015 10:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja trenutno imam eden 501! ne verujem da ga ima na nasem trzistu,italijanske je
proizvodnje i jako jeftin! necujan i dosta dobro odradjuje svoj posao!!!!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailYahoo Messenger
SomiKnight
Akvarista



Registrovan: 12 Mar 2012
Poruke: 16
Lokacija: Beograd, Borca

PorukaPoslao: Čet Maj 28, 2015 6:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa kazem, to necujno je izgleda relativan pojam Smile .

Evo primera kako se to cuje: [youtube]https://www.youtube.com/watch?v=lWWbk8Z3TMc[/youtube]

E sad zavisi koliko pojacas zvuk na kompu, ali da je necujno kao sto kaze na klipu, pa i nije.

Inace, u potrazi sam za burgijom od 20mm za beton po komsiluku, kad nadjem uslikacu sta sam uradio, najverovatnije filter ide na terasu. Poz.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ivan019
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 30 Maj 2014
Poruke: 9
Lokacija: ZAJECAR

PorukaPoslao: Sub Sep 17, 2016 10:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li neko ima na prodaju kanister filter za akvarijum od 200l? Hvala
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Wuck0o
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 15 Sep 2016
Poruke: 5
Lokacija: Šabac

PorukaPoslao: Čet Jul 19, 2018 3:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li je neko pokusao da napravi kanister filter? Ja cu da probam, pa cu javiti rezultate. Cenu takvog filtera diktira cena pumpe koju bi koristili. Gledao sam nesto po yt, i mislim da bi sa nekih 2-2,5 hiljade mogao kompletirati taj ssm kanister.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
spriggan13




Registrovan: 07 Avg 2019
Poruke: 2

PorukaPoslao: Sub Avg 17, 2019 8:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja imam Tetra Ex 700, nekih 10 godina, na 110L.
Jednom sam menjao impeler. Osim toga sve radi. Filter je necujan.

Sad planiram da uzmem 1200 model, za 200L, tj. realnih 150L vode.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kanister filter od cevi fi 110 Milivoje Lampa Uradi Sam (DIY) 21 Sre Jun 01, 2022 10:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Slavina za Atman ef4 kanister filter Zivadin Tražnja 3 Čet Sep 30, 2021 1:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kanister filter curi na slavinama brz... Zivadin Uradi Sam (DIY) 7 Pon Avg 30, 2021 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka kanister filter sa grejacem SanjaP Filteri i pumpe 6 Sub Jul 03, 2021 10:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Misljenje o filter materijalu za kani... golff Filteri i pumpe 3 Pet Jul 02, 2021 12:46 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License