Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Gupi na dnu Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Azarcon
Akvarista



Registrovan: 12 Maj 2015
Poruke: 16
Lokacija: Kruševac

PorukaPoslao: Čet Maj 28, 2015 12:02 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zdravo svima... Muzijak mi vecinu vremena provodi po dnu i krije se ispod mosta retko je aktivan i nece da jede poslednja 4-5 dana uopste...Izvadio sam ga u teglu u koju sam dodao veoma malo soli i ne znam sta dalje da radim sa njim...Imam akvarijum oko 6-7 litara i u njemu drzim 2 muljasa aneusa i 2 gupija muzijaka od kojih je jedan iz gore navedenog problema. Imam sundjer filter u akvarijumu kao i rasprsivac vazduha...Ostale ribe se okej ponasaju aktivne su i jedu normalno...Jos da dodam da na tom gupiju ne primecujem nikakve promene tipa opadanje repa i slicno...samo eto miruje,nije aktivan i nece da jede...Ako neko zna o cemu se radi nek me uputi sta dalje da radim. Hvala unapred!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Maj 28, 2015 12:02 am Snimi Poruku Nazad na vrh

jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Čet Maj 28, 2015 9:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

http://www.akvarijum.org/forum.....t5845.html

Procitaj sve sa linka. 6-7l nije akvarijum nego malo veca vazna sa vodom...
Vrati te ribe u prodavnicu, da ih ne mucis, pa kad sve lepo iscitas, da ti damo savete kako da pocnes lepo, kako dolikuje.
Akvarijum min 30l, moci ce i taj filter sto imas ako se pridrzavas redovnog odrzavanja i izmene dela vode, grejac, 4-5 manjih riba, kvarcni pesak, par nezahtevnih biljki, jedna obicna stona lampa i stedna sijalica od min 15W daylight.
A sad na citanje, i pripremi litar i po vode u flasi, nemoj da je zatvaras, da izvetri hlor, pa sutra izvuci nekim crevom sa dna vodu iz akvarijuma i pokupi otpad, izvuces 1,5l i naspes 1,5l sveze vode iz flase.
Trk! :Mr. Green
Pozdrav!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Azarcon
Akvarista



Registrovan: 12 Maj 2015
Poruke: 16
Lokacija: Kruševac

PorukaPoslao: Pet Maj 29, 2015 1:49 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav Jovice! Sve ovo sto si mi poslao sam vec izucio i hvala ti u svakom slucaju... Ne bih da vracam ribice za koji dan mi stize 35L akvarijum pa cu sve da odradim kako treba,ovaj mali bi ipak zadrzao za mrest i parenje...izbacujem iz njega vodu na svakih 4-5 dana i to 50/50...ove ostale ribe mi ne pokazuju znake bilo kakvih cudnih stvari...znam da je tesno ali sredice se vec kroz par dana Smile u svakom slucaju hvala ti i otvoren sam za bilo koju pomoc i kritiku...samo se nadam da ce jadnicak da mi izdrzi u ovoj posudi jos koji dan,ne bih ga vracao jos u ovaj akvarijum koji imam,mada primecuje se boljitak,aktivan je ali jos uvek ne jede kako treba no pored toga na larvu komarca je reagovao...videcemo sta ce biti Smile Ziv bio i veliko hvala!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pet Maj 29, 2015 8:20 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bogu hvala! Bravo
Onda ce to biti ok. Ne moras toliki procenat, jer svaka izmena dela vode u tako malim akvarijumima predstavlja sok za ribe.
Ajde nabavljaj taj veci akvarijum, vidi ako si u mogucnosti i neki srednji hang on ako mozes da nabavis ili da pokusas da obezbedis spoljni stakleni trokomorni filter i da sve lepo spakujes. Uzivaces i ti i ribe. I ja imam 40l plus spoljni filter. Najbitnija je dobra bioloska filtracija, da sve stima i klapa.
Srecno!
Pozdrav! Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Azarcon
Akvarista



Registrovan: 12 Maj 2015
Poruke: 16
Lokacija: Kruševac

PorukaPoslao: Pet Maj 29, 2015 3:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovaj od 35L ce imati krovni filter + cu da dodam i ovaj mali sundjer filter...Bice okej ja mislim Smile
Hvala jos jednom! Ziv bio...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Gupi gari1809 Tražnja 0 Pet Feb 23, 2024 3:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ostala gupi bez repa, krivac? Maridza Ribe 4 Čet Jun 15, 2023 12:04 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Skotna gupi "gubi ravnotežu" marcus Guppy fun club 0 Ned Feb 12, 2023 3:20 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka gupi podmladak na poklon AB Na poklon 2 Sre Jul 06, 2022 12:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potrebne živorotke (plati, gupi, moli... DonderionBerik Tražnja 1 Ned Jun 19, 2022 3:24 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License