Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Problem sa punoglavcima Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
AfroDizzyJack
Akvarista



Registrovan: 30 Mar 2014
Poruke: 22
Lokacija: Kula

PorukaPoslao: Uto Maj 26, 2015 6:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam vrtno jezerce u koje sam planirao ubaciti mladj gupija i platija cim se malo vreme stabilizuje...a danas kad sam obisao da vidim kakvo je stanje primetio sam da je puno punoglavaca pa me interesuje da li su stetni tj hoce li jesti mladj i ako jesu kako ih istrebiti...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Maj 26, 2015 6:52 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

drinabb
Akvarista



Registrovan: 23 Maj 2013
Poruke: 275
Lokacija: Bajina Basta

PorukaPoslao: Uto Maj 26, 2015 8:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni su se isto nakotili ali u bazenu gde sam planirao koi sarane tako da je tu dobro doslo Smile
A dali su stetni za male....?
Nisam siguran tako da nebih lupao ali sto je sigurno da ih moras Istrebiti rucno. Licno bih probao da ih povadim a ne da budu sa malcima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AfroDizzyJack
Akvarista



Registrovan: 30 Mar 2014
Poruke: 22
Lokacija: Kula

PorukaPoslao: Uto Maj 26, 2015 8:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

dosta sam kopao po netu i nema nista konkretno da li su stetni za mladj,jedina informacija koju sam nasao je da se hrane algama dok su jos mali... a znam da su za sarane ideala posto je kolega imao japanke u jezercetu prepunom punoglavaca i nije se nadao da su uopste prezivele i kad je pre zime praznio da ne bi mrzlo zaprepastio se koliko su narasle za tih par meseci...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
crvić
Akvarista



Registrovan: 14 Dec 2013
Poruke: 133
Lokacija: Inđija

PorukaPoslao: Uto Maj 26, 2015 9:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kakvih punoglavaca? U smislu stadijuma larve žaba, ili kao male larve koje su stalno pri površini vode, i kad pipneš površinu vode odu dublje? Kopaj na guglu o larvama komaraca, postoji mogućnost da su to te larve, koje služe kao hrana ribama i nisu štetni.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gotika
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 887
Lokacija: zemun

PorukaPoslao: Uto Maj 26, 2015 10:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ako su punoglavci od zaba dok su veoma mali nesmetaju nikome ali kako porastu eto ti problema -gavobolje ako su larve od komaraca onda su ti veoma korisne za ishranu ribica sto malih sto velikih !koliko ti je jezerce
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AfroDizzyJack
Akvarista



Registrovan: 30 Mar 2014
Poruke: 22
Lokacija: Kula

PorukaPoslao: Uto Maj 26, 2015 10:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

jezerce je oko 2x2 m i oko pola metra dubine 2500-3000 litara otprilike...nisu larve komaraca zablji punoglavci su koji su trenutno otprilike velicine zrna bibera...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
drinabb
Akvarista



Registrovan: 23 Maj 2013
Poruke: 275
Lokacija: Bajina Basta

PorukaPoslao: Uto Maj 26, 2015 11:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Japanka i koi saran se razlikuju bas. JA sam iz mog koia izvadio muljara koji se zaglavio na pola puta u ustima. Od punoglavaca nije ostalo ni traga a verujem da je gotika u pravu, kad porastu moze biti zijana.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AfroDizzyJack
Akvarista



Registrovan: 30 Mar 2014
Poruke: 22
Lokacija: Kula

PorukaPoslao: Uto Maj 26, 2015 11:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

to me najvise i brine...ako ce da prave stetu kad porastu...na jednom forumu sam procitao da se u pocetku hrane algama tj biljnom hranom a posle su ih ljudi hranili mlevenim mesom dok se totalno ne formiraju u zabe i pocnu jesti insekte pa se bojim da mi ne samelju mladj koju planiram da ubacim u jezerce...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Fricky`88
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 831
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Sre Maj 27, 2015 5:05 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Druze, idi napecaj par klenova i pusti ih unutra i za par dana nece biti nijednog punoglavca, oni ih obozavaju, stalno sam ih pecao na punoglavce...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Sre Maj 27, 2015 8:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U Kuli će baš da se napeca klenova smeh
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Maj 27, 2015 8:41 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne bi me čudilo da u kanalu upeca nekog mutanta kao u Simpsonovima fish Šalu na stranu, punoglavci-žabe su svakako štetni u bazenu sa gupikama i ostalim sitnim akvarijumskim ribama (odličan izvor proteina za mlade žabe) ovo pričam iz iskustva, meni su štetočine (žabe, veslari i larve vilinog konjica) desetkovali broj riba napolju, to je sve faktor koji otežava situaciju oko uzgoja riba napolju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AfroDizzyJack
Akvarista



Registrovan: 30 Mar 2014
Poruke: 22
Lokacija: Kula

PorukaPoslao: Čet Maj 28, 2015 2:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Onda nema druge...moracu nekako da ih istrebim a da izbegnem praznjenje vode
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
corvus
Akvarista



Registrovan: 23 Okt 2013
Poruke: 237
Lokacija: Beograd-Krnjaca

PorukaPoslao: Ned Maj 31, 2015 10:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nmeanjask, malo offtopic ali mene bas zanima jer nakon vise od 20 seciranih zaba i 1 krastace i bez tragova ribica u zeldcu odakle tvrdnja da zabe jedu ribice , ja se bas lomim oko toga i stalno seciram zabe iz bazencica i stalno nalazim raznorazne suvozemne tvrdokrilce nikako nista od vodenog sveta , pa me to vec iritira zanima me da li zabe stvarno jedu pod vodom ili se hrane samo van odnosno iz vode ka povrsini ,vidao sam svakako da riba napada ribe ali samo kada one lupkaju po povrsini nije mi delovalo kao ozbiljna namera prema ribama ,


Inace punoglavci prelaze na mesnu dijetu ali meni nisu delovali kao sposobni lovci vise kao strvinari ili ti svastojedi ,ali nebih nista tvrdio , zato pocetkom maja ili krajem aprila obidjite Pondove i izbacite ikru pre nego se izlegne i gotova stvar , ja bih svakako ocistio ceo bazen jer iz ovoga kako ti kazes shvatam da je voda ostala od prosle godine zajedno i sa raznoraznim parazitima a tu pogotovo mislim na larve vilin konjica koje su sada u Fazi zivota kada su poprilicno velike i gladen ako su prezimile u tvom bazencicu tako da ja bih to sve dezinfikovao povadio i tek onda pustao ribice ,
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AfroDizzyJack
Akvarista



Registrovan: 30 Mar 2014
Poruke: 22
Lokacija: Kula

PorukaPoslao: Ned Maj 31, 2015 11:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

vodu koja je prezimila sam izbacio pre nesto vise od dve nedelje,i pri tom izbacio jaja od zaba + 2 velike zabe koje su bile unutra i detaljno ocistio foliju i sipao novu vodu da bi se zapatile larve komaraca i da bi voda zazelenela...i desilo se da sam imao paklenih deset radnih dana tako da nisam imao vremena da obilazim jezerce na placu posto zivim u stanu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Problem sa strujanjem vode Maridza Početak u akvaristici 4 Pon Jun 19, 2023 2:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa ponasanjem ribica Milivoje Lampa Bolest 11 Pet Jan 27, 2023 12:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa algama Milivoje Lampa Alge 16 Uto Jan 10, 2023 11:35 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem širih razmera Daniel Filipovich933 Početak u akvaristici 11 Sub Dec 03, 2022 7:20 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc problem sa black moly Milivoje Lampa Ribe 1 Sre Sep 28, 2022 9:01 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License