Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Gupike Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Flojd
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2012
Poruke: 460
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Maj 29, 2015 6:59 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Odvoj male odmah,ako imaš uslova za to.Ako imaš površinske biljke,onda će deo njih preživeti tu gde je,ali to zavisi od riba sa kojima će biti.Ja sam imao gupike koje nisu obraćale pažnu na podmladak,ali i one koje su ih desetkovale....
Mlade možeš da hraniš sa hranom koja je dobro izmrvljena,tj usitnjena da bude manja od njihovog oka.Za početak,neka hrana bude kao prah usitnjena.Podmladak brzo počinje da traži hranu,kljucne nešto tu i tamo,zato ja kod podmlatka živorotki volim da stavim malo mahovine.Tu oni nađu nešto za početak..
Ali kada ih hraniš nemoj da preteruješ da ne bi vodu zagadio.Ubaci nekog pužića da počisti ostatke hrane.
Hoćeš li ih čuvati u mrestilici,ili u posebnom akvarijumu?
Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Maj 29, 2015 6:59 am Snimi Poruku Nazad na vrh

VeljkoJagodina
Akvarista



Registrovan: 06 Maj 2015
Poruke: 48
Lokacija: Jagodina

PorukaPoslao: Pet Maj 29, 2015 12:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa odvojio sam ih u poseban akvarijum.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
VeljkoJagodina
Akvarista



Registrovan: 06 Maj 2015
Poruke: 48
Lokacija: Jagodina

PorukaPoslao: Pet Maj 29, 2015 2:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I je l postoji neki poseban puz da skuplja hranu?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Flojd
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2012
Poruke: 460
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Maj 29, 2015 3:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ramshorn je sasvim ok,a i Physa.
Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
VeljkoJagodina
Akvarista



Registrovan: 06 Maj 2015
Poruke: 48
Lokacija: Jagodina

PorukaPoslao: Pet Maj 29, 2015 4:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znaci vec danas mogu da ih nahranim? Hvala ti puno! Pozdrav.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Flojd
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2012
Poruke: 460
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Maj 29, 2015 5:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Samo da ponovim:nemoj puno hrane da im daješ.Isprva im ni ne treba nešto puno,a i neće puno navaljivati na hranu.To će da se promeni u toku porasta.Prvo obrati pažnju na stidljivo kljuckanje po akvarijumu.To je daleko od alavaca kakvi će postati,ali od tek rođenih riba i ne možeš očekivati više..
Dakle,hrana vrlo sitna i vrlo malo.Za koji dan ih hrani još manje u cugu,ali češće.Uostalom posmatraj ih i videćeš kako im se ponašanje menja,a i apetit.I prste će da ti napadnu uskoro Very Happy .
Za još koji okot biće ti smešno što si pravio dramu od svega..I pošteno to da priznaš kad dođe vreme Wink
Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
VeljkoJagodina
Akvarista



Registrovan: 06 Maj 2015
Poruke: 48
Lokacija: Jagodina

PorukaPoslao: Pet Maj 29, 2015 8:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam im danas dao onaj jedan listic, skroz sitno izmrvljen. To ce im biti dovoljno ja mislim. Inace, imam 16 malaca.

A da li se to meni cini ili oni vec za dan porastu malo?

Priznacu, ako bude tako! Very Happy
Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
VeljkoJagodina
Akvarista



Registrovan: 06 Maj 2015
Poruke: 48
Lokacija: Jagodina

PorukaPoslao: Sub Maj 30, 2015 3:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Malci gupike i moj borac. Very Happy
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
VeljkoJagodina
Akvarista



Registrovan: 06 Maj 2015
Poruke: 48
Lokacija: Jagodina

PorukaPoslao: Čet Jun 04, 2015 1:29 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Majka gupi je uginula. Sad
Je l' zna neko zbog cega se to desilo? Pojacao sam joj ishranu. Prvo je ceo dan plivala sa glavom nadole, u sad se izvrnula na ledja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
VeljkoJagodina
Akvarista



Registrovan: 06 Maj 2015
Poruke: 48
Lokacija: Jagodina

PorukaPoslao: Sub Jul 25, 2015 7:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam pitanje. Jedan muzjak gupike mi pliva horizontalno. I po ceo dan je tamo. Znaci rep dole a glava gore. Sta to moze da bude i sta da radim?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milan013
Akvarista



Registrovan: 18 Jul 2014
Poruke: 191
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sub Jul 25, 2015 11:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

- da li pliva samo po povrsini, pa hvata vazduh?
- da li se i druge ribice ponasaju slicno?

Ako je na oba pitanja odgovor NE, onda verovatno nije do temperature, vode (kiseonika), uobicajenih problema za ovo vreme... onda je verovatno, nazalost, gotov. Sad
Ako mozes odvoji ga.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
VeljkoJagodina
Akvarista



Registrovan: 06 Maj 2015
Poruke: 48
Lokacija: Jagodina

PorukaPoslao: Ned Jul 26, 2015 12:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne da bi hvatao vazduh. Sve vreme je horizontalno, kao da ima noge i hoda po vodi. Ostale ribice se normalno ponasaju. Imam dve black moli i jos tri gupike.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Ned Jul 26, 2015 3:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mogao bi da bude mehur, od povrede, neke bolesti i sl.
Nemam nešto puno isustva sa tim i nije se dobro završavalo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milan013
Akvarista



Registrovan: 18 Jul 2014
Poruke: 191
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Ned Jul 26, 2015 7:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kad je mehur onda plivaju na dole a vuce ih voda na gore... Ili je obrnuto? Ili zavisi od tipa oboljenja mehura? Ja sam imao slucaj da pliva na dole.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Starless
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2015
Poruke: 109
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Avg 02, 2015 2:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam jednu grupiku (to je ona pod nazivom xyz) posto nismo znali koja je.
Da li joj je ok da bude sama? ili da joj nadjem drustvo?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Tražim Kvalitetne Gupike Weiss Tražnja 0 Sub Maj 27, 2023 8:15 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Gupike bolest Dragutin96 Bolest 0 Pon Apr 24, 2023 11:07 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Gupike i molly Djole011 Tražnja 0 Sub Apr 02, 2022 4:52 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Poklanjam mužjaka plave gupike Nikollo Na poklon 1 Sub Jan 29, 2022 6:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Gupike sa slike na poklon paljabogdanovic Na poklon 4 Pon Jan 17, 2022 1:35 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License