Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pocetak diskus virusa Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Carpman
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2015
Poruke: 53
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Jun 05, 2015 11:54 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kao sto naslov kaze uhvatio me virus zvani diskusi Smile Posto nisam nesto odusevljen sa mojim biljnim akvarijumom, a volim akvaristiku i uzivam u njoj, resio sam da probam sa diskusima. Za sad planiram akvarijum 120x50x50 (prostor mi diktira dimenzije) za filtraciju sam mislio trokomorni spoljasnji filter, e sad rasveta me malo buni, ne bih da akvarijum bude skroz bez biljaka, mislio sam da ubacim neke ne zahtevne biljke naravno koje mogu da podnesu visoku temperaturu. Eto to bi bilo nesto ovako na brzinu. Svaki savet je dobro dosao.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Jun 05, 2015 11:54 am Snimi Poruku Nazad na vrh

nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pet Jun 05, 2015 7:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Po meni bolje sump da uradiš ako imaš mesta, mnogo će lakše da ti bude. Posebno zato što je izmena vode mnogo lakša a biološka filtracija mnogo bolja.
Rasveta može i slaba za echinodoruse i kripte (npr. 42W na 200 litara vode kod mene, obične T5, 865).
Malo peska dole, panjevi i milina Smile

Zaboravih, i lotus jako lepo raste. Inače mi nije temperatura nikad ispod 27 stepeni. doduše ne držim diskuse ali tu je negde kao za njih.

PS: echinodoruse delim non-stop kome stignem, biće opet ako ti bude trebalo. Samo kreće sezona pecanja pa moraš da se najaviš ako zagrizeš u tu priču Smile Taman dve grane su van akvarijuma i za mesec dana, možda malo više, imaću pelcere.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Carpman
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2015
Poruke: 53
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Jun 06, 2015 11:57 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozz Neso, sto se tice sumpa imacu mesta sigurno, samo je problem sto oko njega znam jako malo, sto se tice rasvete znaci od prilike 100w bi bilo dovoljno?

Hvala u napred za echinodoruse, inace bas sam planirao da formiram akv. za jedno 1-1,5 mesec ako sve ispadne kako sam planirao

Ja ove god. jos nisam otvorio sezonu Sad planiram neku komercijalu, cisto da otvorim sezonu kako dolikuje Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TeoDos
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2011
Poruke: 1014
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Jun 08, 2015 9:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pazi se, zeznut je taj virus. Zna bas dosta da udje pod kozu.
Sto se tice biljaka, nesa69 ti je dao smernice i to su vecinom biljke koje se lepo odrzavaju na tim temperaturama a nisu nesto ni zahtevne sto se tice rasvete. Nemas potrebe da ides sa vise od 100W, cak mislim da moze i manje ali neces nista pogresiti sa neke tri neonke od 120cm.
Sto se tice filtracije, po svim pricama sump je zakon. Ja ga licno nemam tako da nemam ni neko iskustvo. Neces se zesnuti ni sa trokomornim filterom ako se odlucis i za njega. Odrzavaj vodu sto cistiju i Diskusi ce ti uzivati, a i ti pored njih.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Carpman
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2015
Poruke: 53
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Jun 08, 2015 12:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala Teodos na korisnim informacijama, virus je vec dosta napredovao tako da nema nazad:)
Inace bas mi je drago sto si se javio jer su tvoji akvarijumi te kliconose:)

Videcu za filtraciju jos mozda bude i kanister na kraju, sve zavisi od budzeta.
Sve moze da se koriguje, ali akvarijum mora da bude tih dimenzija, eventualno koji cm vise.

Imam jos dilemu oko haube, trenutno sam za visecu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TeoDos
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2011
Poruke: 1014
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Jun 08, 2015 1:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nema na cemu, samo neka se "virus" siri jer nisu nikakav bauk kao sto se misli. Smile
Ako se vec dvoumis izmedju kanistera i trokomornog filtera, ja sam pre za trokomorni. Nekako je preglednije u smislu koliko je zaprljan i sl. Pored toga, daleko je jeftiniji. Imam i jednu i drugu varijantu tako da sam vise za trokomorni pregradni filter.
Sto se tice rasvete odnosno haube, to radi po svom ukusu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pon Jun 08, 2015 10:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Takođe nisam za kanister, nije ni sump toliko komplikovan. Lično ne volim spoljašnje trokomorne zbog prelivnih cevi pa koristim unutrašnje trokomorne sa zazorom.
Probao sam sve varijante osim sumpa (za koji nemam mesta ispod), pa je to neko moje mišljenje.

Opet da ugnjavim sa onim akvarijumom od 1500 litara, ne zbog lepote Smile nego zato što kada ga otvoriš na Youtube, imaš u opisu videa link ka PDF domumentu gde je čovek nacrtao šemu sistema sa sumpom i izmenom vode preko RO uređaja, jedino što je poljskom ali razume se sve uglavnom:

Link
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Carpman
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2015
Poruke: 53
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Jun 10, 2015 10:06 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Teo za to da nisu kao sto se prica sam cuo i od prijatelja koji ih je drzao, on me ubedjuje da u opste nisu komplikovani.

Sto se tice filtracije razmislicu jos, necu da zurim. Kanister mi je bio na prvom mestu samo zato sto ga trenutno koristim i nekako mi je lak za ciscenje lepo filtrira vodu.

Neso akvarijum je prelep i sema je dobra, hvala za link

A sto se tice haube nisam pitao zbog estetike nego zbog mogucih problema koje moze da pravi otvoren akvarijum?
Recimo problemi zbog velikog isparavanja vode iskakanje ribica itd? Kakva su vam iskustva po tom pitanju?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pocetak price Milica Obradovic Početak u akvaristici 16 Pon Jan 25, 2021 9:49 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi pocetak sa Afrikancima Gladijator Afrički ciklidi 9 Uto Sep 22, 2020 12:50 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pocetak akv 128l pomoc AleksandaT90 Početak u akvaristici 4 Pet Jun 26, 2020 2:49 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pocetak - 27l Nebojsa92 Akvarijumi 2 Pet Maj 08, 2020 6:31 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pocetak 40L Trifke98 Početak u akvaristici 3 Ned Dec 01, 2019 1:43 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License