Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Diskusije o Zoanthidama(Zoanthids) Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Popaj
Akvarista



Registrovan: 06 Apr 2011
Poruke: 940
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Jun 06, 2015 11:25 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Malo sam se šalio, ali sada bez šale. Jedno je opšta diskusija na neku temu, a drugo pojedinačni slučajevi. Normalno tu smo da diskutujemo i o njima. Ne znam da li si u međuvremenu ubacio neku ribu u tank. Ako nisi, mislim da nisu obezbeđeni minimalni uslovi za život korala. Bilo to zoe, ili neki drugi. Postoji mogućnost da ih ti hraniš, i to ozbiljno, koliko znam i to ne radiš.
Normalno, ovo što kaže Laki, o svetlu i položaju korala je vrlo bitno. Obzirom da su to živi organizmi, imaju potrebu i za hranom. Količina može da bude za diskusiju, ali neki minimum, sigurno mora da bude zadovoljen. Ubaci neku ribu i videćeš promenu na koralima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Jun 06, 2015 11:25 am Snimi Poruku Nazad na vrh

nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sub Jun 06, 2015 11:47 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako mislis na profi hranu A,B i C, onda ne hranim. Ako se racuna tetra diskus, mikro crvi, onda da. Sto se tice riba ... stize stanovnik. Inace, da jesam upoznat o odnosu riba, korala i ostalih organizama u reefu pa se trudim da sto pre i naselim nekog stanovnika. Nazalost, postoje i drugi detalji koji idu nizbrdo pa su prioritet u odnosu na akvaristiku .
E, da. Podrzavam ovaj vid iskrene i nedvosmislene diskusije Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Sub Jun 06, 2015 1:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sta je ovo Laki, moze pojasnjenje Green button luci PALITOXINA
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sub Jun 06, 2015 2:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovo sta sam dosad izguglao .
Ovaj stadium kod zoa moguce je izazvati ;
- Kada se koral prebacuje iz vode u vodu. Izlozenost vazduhu.
- Neadekvatno svetlo. Slabiji i neadekvatni spektar.
- Prejako svetlo
- Neadekvatna ishrana.
- Pad odredjenih elemenata u vodi ( mislim da je magnezijum u pitanju ).
Ima jos par cinioca ali su uglavnom vezani za neke detalje od kojih smo mi vecina daleko.
Ono sto je kod zoa opasno jeste kada se skupe u "lopti" . Obicno je tada u opasnosti od grabljivica ( zivi svet tipa crvi, puzevi, krabe i.t.d.), bolesti, i manjak ili visak nekih elemnata .
Eto sta ja nadjoh na netu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Sub Jun 06, 2015 2:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

No 1 ::
Sta je ovo Laki, moze pojasnjenje Green button luci PALITOXINA


To znaci da otrov koji luce zoanthusi je veoma opasan po nas.Pri dodirivanju korala tj manevrima nad njima moramo koristiti, ili je bar preporuceno zastitnu opremu da se ne bi otrovali.Otrov nikako ne sme da dodej u kontakt sa sluzokozom uha,usta,nosa,ociju i otvorenih rana inace se moze desiti da izgubimo cula na odredjeno vreme ,pa cak i trajno.
Uskoro ce kolega Nikouro da postavi link i objasni kako to moze da izgleda na primerima ljudi koji su prosli kroz "pakao zoanthusa"
ZNACI OPREZZZZZZ!!!!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
SashaNS76
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 31 Okt 2018
Poruke: 8
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Dec 23, 2018 7:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Image

Pojavila mi se napast poznata kao Zoanthid Eating Nudibranchs.
Da li postoji neki preparat na nasem trzistu koji resava problem?
Trenutno se borim tako sto jednog po jednog hvatam na staklu i eleiminisem.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Ned Dec 23, 2018 7:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A da kupis ribu koja ih jede? Ništa nije efikasno kao gladna usta.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
SashaNS76
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 31 Okt 2018
Poruke: 8
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Dec 23, 2018 9:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hocu. Ali koju? 😁
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
SashaNS76
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 31 Okt 2018
Poruke: 8
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Dec 23, 2018 9:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

img]http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_59445966_Flatworm_Exit_ps.jpg[/img

Ovo preporucuju na stranim sajtovima kao najefikasnije resenje. Ali nisam video da ima u ponudi na nasem trzistu. 😭
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
SashaNS76
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 31 Okt 2018
Poruke: 8
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Dec 23, 2018 10:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
SashaNS76
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 31 Okt 2018
Poruke: 8
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Dec 23, 2018 10:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Ned Dec 23, 2018 11:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

SashaNS76 ::
Hocu. Ali koju? 😁


Yellow wrasse bi trebalo da ih jede. A moguće i sixline.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
SashaNS76
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 31 Okt 2018
Poruke: 8
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Dec 24, 2018 12:09 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Yellow wrasse bi trebalo da ih jede. A moguće i sixline.[/quote]

E, mozda sixline 🤔 tnx
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Pon Dec 24, 2018 12:41 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sixline ja ga imam i poješće pre nudije, kopepode i pljosnate crve nego one čehinjaste crve. Od prvog svetla pa do mraka skenira korale i kad snimi nešto na jednom vraca se konstantno da proveri ima li šta za pojesti. Mislim da će nudije jesti većina Pseudocheilinus. Brakno ih je imao do skoro u ponudi. Ako se odlučiž za njega znaj da ga možeš uhvatiti samo ako rastaviš akvarijum.
Što se tiče žutih ima nekoliko vrsta zutih vraseva, Halichoeres chrysus će pojesti nudije za ostale nisam siguran.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
SashaNS76
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 31 Okt 2018
Poruke: 8
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Dec 24, 2018 12:47 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znaci, sixline bi mi uradio posao. 😁
Svideo mi se on i ranije, kad sam ga vidjao u ponudi. A sad ispadne i koristan za moj problem.
Hvala puno 👍
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Zoanthide (Zoanthids) Laki Baza korala 0 Čet Jun 04, 2015 3:48 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License