Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Kapacitet akvarijuma ... Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Poll :: Po kojoj formuli ste obracunali kapacitet vaseg akvarijuma, a uzevsi u obzir odraslu ribu( npr. 4 cm )

4cm x 1 lit. = 4 litra vode
23%
 23%  [ 5 ]
4cm x 2 lit. = 8 lit. vode
42%
 42%  [ 9 ]
4cm x 3 lit. = 12 lit. vode
4%
 4%  [ 1 ]
neku drugu formulu
28%
 28%  [ 6 ]
Ukupno Glasova : 21


Autor Poruka
WoodyAllen
Akvarista



Registrovan: 28 Maj 2013
Poruke: 498
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sre Okt 02, 2013 3:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li se kozice (Amano npr.), puževi i manji algari (Ottoi) računaju tj. da li oni biološki optererećuju akvarijum.
Nekako je logično da se računaju jer svi prljaju podlogu izmetom, zauzimaju prostor...
Na više mesta sam čuo i čitao da se algari ne računaju u broj ribica.... pa reko da vidim šta vi mislite.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Okt 02, 2013 3:52 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

jasnadok
Akvarista



Registrovan: 08 Okt 2013
Poruke: 59
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Okt 16, 2013 1:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

eeee ljudi moji, kad se setim kako su me savetovali prodavci kada sam prvi put kupovala ribice za prvi aq od 30 litara... bilo je tu i barbusa (5), ksifo (5), čistača (10), plavih ajkulica... ma ne mogu se ni setiti, a prodavci samo viču - ma to je sve OK, mogu oni zajedno... dok na kraju nisam došla u situaciju da malo nešto i sama pročitam i onda sam ih poklonila.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
BojanCheNS
Akvarista



Registrovan: 16 Apr 2012
Poruke: 17
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Okt 18, 2013 9:41 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jasna,

cilj prodavca je da sto vise proda. Mora malo i edukacije pre kupvine. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jasnadok
Akvarista



Registrovan: 08 Okt 2013
Poruke: 59
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Okt 19, 2013 4:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

naravno Bojane, sada to znam i ja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
prch
Akvarista



Registrovan: 07 Jun 2015
Poruke: 12
Lokacija: Vozdovac, Beograd

PorukaPoslao: Ned Jun 07, 2015 3:44 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja upravo pripremam akvarijum od oko 80l 45x40x45cm sa biljkama, i zanima me da li ce biti prenaseljen ako u njega ubacim sledeće:
5 koridorasa
10 neonki
6 crnih tetri

da li bi ovo bio prenaseljen akvarijum?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Flojd
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2012
Poruke: 460
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Jun 07, 2015 10:04 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne bi.
Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
prch
Akvarista



Registrovan: 07 Jun 2015
Poruke: 12
Lokacija: Vozdovac, Beograd

PorukaPoslao: Ned Jun 07, 2015 1:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A ako bih ubacio jos 3 kuli kulija? Smile
Hvala na odgovoru
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vlada_va
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2015
Poruke: 166
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Ned Jun 07, 2015 1:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja u 85L imam 40 riba i planiram bar jos 10 da ubacim, nije guzva tako da ne moras da brines Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
prch
Akvarista



Registrovan: 07 Jun 2015
Poruke: 12
Lokacija: Vozdovac, Beograd

PorukaPoslao: Ned Jun 07, 2015 4:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pozdrav vlado. ja sam pre nekih 10+godina imao akvarijume do 30l i tu sam pravio klasicne greske u mnogo cemu sto se akvaristike tice Smile sada sam vec potkovaniji znanjem i zelim da mi akvarijum bude ugodan dom za ribe koje u njemu zive, da sve imaju mesta za skrivanje i da imaju prostor da plivaju. videcu kako izgleda kada ih budem ubacio unutra posto sam planirao da uselim jednu po jednu vrstu (za sad su tu samo koridorasi dok mi ne stigne ostatak bilja), ali kada pokusam da vizuelizujem tvoj akvarijum, deluje mi prenatrpano pa makar imao najsitnije jatne ribe. mozda i nisam u pravu, ali tako mi deluje Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vlada_va
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2015
Poruke: 166
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Ned Jun 07, 2015 5:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kao sto iskusniji akvaristi kazu, ima tu dosta faktora koji odredjuju koliko ribe ce biti unutra Smile npr. sama dimenzija akvarijuma, pa onda koliko i kojih biljki, koja vrst ribe.. Samo sam ti rekao kakvo je stanje kod mene i plus imam dosta biljki i veruj mi da nije guzva imam samo 4 para razlicitih koridorasa koji su na dnu plus amonijer i ancitrus, kozice nisam ni racunao jel su jos male i nije pretrpano ostale imaju dovoljno prostora, i santaflamene kojih imam jato od 8 kom ne prestaju da se jure Smile isto sam imao aq pre 10 god i sada resih da ne napravim istu gresku kao ranije a to su dimenzije akvarijuma, da ne bude veliki ali da ima mesta za ribice. Poz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
prch
Akvarista



Registrovan: 07 Jun 2015
Poruke: 12
Lokacija: Vozdovac, Beograd

PorukaPoslao: Ned Jun 07, 2015 6:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hvala na odgovoru, koliko vidim slicne su nas more mučile Smile meni je ranije glavni problem bio što sam kupovao mlade ribice, i onda mi se sve čini da je nekako prazno, a onda one narastu za par meseci i stvore mi problem. moram priznati da me malo i zbunjuju infoi za veličine riba (npr kardinal neonka ide do 5cm sudeci po sajtovima, a ja nikada nisam video da je kod nekog toliko narasla - ali se opet plašim da ih ubacim i zato dajem prednost manje atraktivnim običnim neonkama) Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gambusia
Akvarista



Registrovan: 16 Jun 2019
Poruke: 25
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Nov 02, 2019 11:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Malo da oživim temu. Ja trenutno u ~40 L imam 4 odrasle gold dust molike (1 mužijak i 3 ženke), 6 odraslih gupija (3 mužijaka i 3 ženki), 2 odrasla koi ksifo-a (1 mužijak i 1 ženka) i 2 odrasle Marigold varijatus platike (jedan mužijak i jedna ženka). Pored toga ima gomila puževa (MTS, prilepci, barski i ramshorn), gomila neocaridina davidi kozica raznih generacija (računam da ih ima barem 100 ako ne i više i non stop se kote, ali ih ribe drže pod kontrolom.), gomila riblje mlađi raznih veličina od nekoliko generacija sve 4 vrste ribica (sigurno stotinak). Ima i ostalih stanovnika (kiklopsi, hidre viridisime kojih ima malo jer ih puževi tamane i još po nešto...) Ima i zelenih filamentnih algi koje nikad potpuno ne uklanjam jer vidim da ima stanovnika koji vole da ih brste. Sve ovo naravno držim u jednom akvarijumu jer nemam prostora za više, i sve je pod kontrolom. Sve je počelo time što sam posle poduže pauze od akvaristike kupio mali akvarijum od ~10L sa par molija i par gupija za sina. Ribe su se u međuvremenu nakotile pa sam morao da uzmem veći akvarijum jer je ~10L stvarno malo a riba je bilo stvarno mnogo za takav akvarijum. Ribe se i dalje kote... Gomilu sam razdavao (poklanjao i menjao), gomila mlađi biva pojedena, neke uginu, agresivne ribe ponekad škartiram (ili poklonim ili likvidiram). Uglavnom akvarijum je u ravnoteži jer nema masovnih crkavanja, mada lično spadam u staru školu. Low-tech akvarijumi, koji su maksimalno ubiljeni. Nikad nisam preterano vodio računa o stanju vode. Uvek sam radio stvari po osećaju. Meni je merilo uvek bilo kako se ponašaju stanovnici akvarijuma. Ako su oni dobro onda nema potrebe za izmišljanjem tople vode. Pre sam bio strastveni akvarista, i imao sam gomilu akvarijuma, ali su u međuvremenu neke druge stvari počele više da me zanimaju pa sam napustio akvaristiku. Sad se polako vraćam u štos i za to treba sa se zahvalim sinu koji je hteo ljubimce i bodio ribice.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Malina
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2019
Poruke: 117
Lokacija: Pozarevac

PorukaPoslao: Ned Nov 03, 2019 7:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dodajes postepeno,pratis po osecaju je kod mene to.sve je razlicito kod svakog u najsitnije detalje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gazuraz
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 17 Apr 2022
Poruke: 4

PorukaPoslao: Pon Apr 18, 2022 11:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koliko ja kapiram, ispratite me ako gresim, ali pasivan kapacitet se prvenstveno racuna potencijalom bio mase i potencijalom razgradnje natrijuma u odnosu na kilazu. Na 500 grama ribe potrebno je minimalno 31cm kubnih filterske medije(kuglica) , 31cm kvadratni pod biljem i 31 cm kvadratni za slobodno plivanje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gazuraz
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 17 Apr 2022
Poruke: 4

PorukaPoslao: Uto Apr 19, 2022 12:01 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ispravka Very Happy Hteo sam reci 31 cm na kvadrat, a ne 31 cm kvadratni
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kako sa jednim grijacem grijati dva a... Luka2907 Grejanje i hladjenje 1 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa 1 grijacem grijati 2 akvarijuma Luka2907 Grejanje i hladjenje 0 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka formiranje novog akvarijuma thefezturtle Filteri i pumpe 0 Uto Apr 11, 2023 4:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ubiljenost akvarijuma Rooster Biljke 11 Sre Jan 04, 2023 7:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pitanje u vezi akvarijuma Ehein aquap... brandzaman Početak u akvaristici 0 Pet Jun 03, 2022 11:09 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License