Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Kapacitet akvarijuma ... Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Poll :: Po kojoj formuli ste obracunali kapacitet vaseg akvarijuma, a uzevsi u obzir odraslu ribu( npr. 4 cm )

4cm x 1 lit. = 4 litra vode
23%
 23%  [ 5 ]
4cm x 2 lit. = 8 lit. vode
42%
 42%  [ 9 ]
4cm x 3 lit. = 12 lit. vode
4%
 4%  [ 1 ]
neku drugu formulu
28%
 28%  [ 6 ]
Ukupno Glasova : 21

Autor Poruka
WoodyAllen
Akvarista

Registrovan: 28 Maj 2013

PorukaPoslao: Sre Okt 02, 2013 2:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li se kozice (Amano npr.), puževi i manji algari (Ottoi) računaju tj. da li oni biološki optererećuju akvarijum.
Nekako je logično da se računaju jer svi prljaju podlogu izmetom, zauzimaju prostor...
Na više mesta sam čuo i čitao da se algari ne računaju u broj ribica.... pa reko da vidim šta vi mislite.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor

PorukaPoslao: Sre Okt 02, 2013 2:52 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

jasnadok
Akvarista

Registrovan: 08 Okt 2013

PorukaPoslao: Sre Okt 16, 2013 12:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

eeee ljudi moji, kad se setim kako su me savetovali prodavci kada sam prvi put kupovala ribice za prvi aq od 30 litara... bilo je tu i barbusa (5), ksifo (5), čistača (10), plavih ajkulica... ma ne mogu se ni setiti, a prodavci samo viču - ma to je sve OK, mogu oni zajedno... dok na kraju nisam došla u situaciju da malo nešto i sama pročitam i onda sam ih poklonila.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
BojanCheNS
Akvarista

Registrovan: 16 Apr 2012

PorukaPoslao: Pet Okt 18, 2013 8:41 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jasna,

cilj prodavca je da sto vise proda. Mora malo i edukacije pre kupvine. Smile
jasnadok
Akvarista

Registrovan: 08 Okt 2013

PorukaPoslao: Sub Okt 19, 2013 3:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

naravno Bojane, sada to znam i ja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
prch
Akvarista

Registrovan: 07 Jun 2015

PorukaPoslao: Ned Jun 07, 2015 2:44 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja upravo pripremam akvarijum od oko 80l 45x40x45cm sa biljkama, i zanima me da li ce biti prenaseljen ako u njega ubacim sledeće:
5 koridorasa
10 neonki
6 crnih tetri

da li bi ovo bio prenaseljen akvarijum?
Flojd
Akvarista

Registrovan: 30 Maj 2012

PorukaPoslao: Ned Jun 07, 2015 9:04 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne bi.
Pozdrav
prch
Akvarista

PorukaPoslao: Ned Jun 07, 2015 12:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A ako bih ubacio jos 3 kuli kulija? Smile
Hvala na odgovoru
vlada_va
Akvarista

Registrovan: 29 Mar 2015

PorukaPoslao: Ned Jun 07, 2015 12:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja u 85L imam 40 riba i planiram bar jos 10 da ubacim, nije guzva tako da ne moras da brines Smile
prch
Akvarista

PorukaPoslao: Ned Jun 07, 2015 3:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pozdrav vlado. ja sam pre nekih 10+godina imao akvarijume do 30l i tu sam pravio klasicne greske u mnogo cemu sto se akvaristike tice Smile sada sam vec potkovaniji znanjem i zelim da mi akvarijum bude ugodan dom za ribe koje u njemu zive, da sve imaju mesta za skrivanje i da imaju prostor da plivaju. videcu kako izgleda kada ih budem ubacio unutra posto sam planirao da uselim jednu po jednu vrstu (za sad su tu samo koridorasi dok mi ne stigne ostatak bilja), ali kada pokusam da vizuelizujem tvoj akvarijum, deluje mi prenatrpano pa makar imao najsitnije jatne ribe. mozda i nisam u pravu, ali tako mi deluje Smile
vlada_va
Akvarista

Registrovan: 29 Mar 2015

PorukaPoslao: Ned Jun 07, 2015 4:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kao sto iskusniji akvaristi kazu, ima tu dosta faktora koji odredjuju koliko ribe ce biti unutra Smile npr. sama dimenzija akvarijuma, pa onda koliko i kojih biljki, koja vrst ribe.. Samo sam ti rekao kakvo je stanje kod mene i plus imam dosta biljki i veruj mi da nije guzva imam samo 4 para razlicitih koridorasa koji su na dnu plus amonijer i ancitrus, kozice nisam ni racunao jel su jos male i nije pretrpano ostale imaju dovoljno prostora, i santaflamene kojih imam jato od 8 kom ne prestaju da se jure Smile isto sam imao aq pre 10 god i sada resih da ne napravim istu gresku kao ranije a to su dimenzije akvarijuma, da ne bude veliki ali da ima mesta za ribice. Poz
prch
Akvarista

PorukaPoslao: Ned Jun 07, 2015 5:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hvala na odgovoru, koliko vidim slicne su nas more mučile Smile meni je ranije glavni problem bio što sam kupovao mlade ribice, i onda mi se sve čini da je nekako prazno, a onda one narastu za par meseci i stvore mi problem. moram priznati da me malo i zbunjuju infoi za veličine riba (npr kardinal neonka ide do 5cm sudeci po sajtovima, a ja nikada nisam video da je kod nekog toliko narasla - ali se opet plašim da ih ubacim i zato dajem prednost manje atraktivnim običnim neonkama) Smile
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pravljenje akvarijuma DejanD Uradi Sam (DIY) 0 Pon Jan 15, 2018 5:11 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preuredjenje akvarijuma dcs Početak u akvaristici 9 Pon Jan 15, 2018 3:10 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Vadjenje biljaka iz akvarijuma Običan Čovek Biljke 12 Ned Jan 14, 2018 6:49 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Uredjenje akvarijuma za africke ciklide Dule.lb Afrički ciklidi 9 Uto Okt 31, 2017 3:30 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Dimenzije akvarijuma 300l+ Vule55555 Afrički ciklidi 4 Ned Okt 15, 2017 12:09 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 

eXTReMe Tracker