Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Skalari matični par Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Mirche01
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2013
Poruke: 779
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Čet Maj 28, 2015 12:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav Smile
Danas su mi stigla 2 matična skalara , formiran par mužjaka i ženke.Mužjak je baš nabildan frajer ,mramorni , a žena je ja msm trikolor možda i nek druga.
Ee sad kao što mi je čovjek rekoa , kod njega su svake sedmice bacali ikru , trenutno su u akvarijumu sa ostalim skalarimaa divljacimaa i zebrastim sa crnim udovicama i korijima i ancijima naravno.Treba da ih odvojim , imam aq od 50l , šta da stavim sve tu i kako da postupim u vezi toga Smile
Rekao mi je takođe da mu je bolje uspjevala ikra koju je odvojio on i stavio u neki manji aq sa raspršivačem samooo , bude mu izleganje opet bez dodatka nikakve hemije , samo voda trebaa da odstoji nekoliko sedmica i taku vodu koristiti u ove svrhe .

Ako neko ima kakav prijedlog šta i kako , neka javi , skalari će se brzo prilagodit novoj sredini i početi da se šepure i da bace ikru 100% .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN MessengerICQ broj
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Maj 28, 2015 12:42 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Igor1980
Akvarista



Registrovan: 20 Feb 2015
Poruke: 175
Lokacija: Batajnica (okolina Beograda)

PorukaPoslao: Čet Maj 28, 2015 2:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

a zasto im odmah nisi sredio taj aq od 50 l ? ja bi im unapred isciklirao taj manji aq , smeksao vodu i ubacio neku vecu nanu i komad keramike . pojacao ishranu i cekao Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Čet Maj 28, 2015 2:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo imam ja predlog pa javljam:
Pročitaš ovo i sve ti je jasno Smile
http://www.akvarijum.org/forum.....-t419.html
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mirche01
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2013
Poruke: 779
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Čet Maj 28, 2015 7:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Igor1980*
Gotovo je sad , ribe su stigle . Sutra ide tek aq na mijenjajee silikona , aq od 50l , postaviću grijač , pumpu za zrak da ide u raspršivač i da ide u spužvasti filter .

nesha brajevac*
Pročitao sam pola te teme ,još malo haha Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN MessengerICQ broj
ExtraY
Akvarista



Registrovan: 27 Okt 2014
Poruke: 80
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Maj 31, 2015 5:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Inace,ako su bacale kod njega ne znaci da ce i kod tebe da znas Razz Na zalost biva i toga....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
drinabb
Akvarista



Registrovan: 23 Maj 2013
Poruke: 275
Lokacija: Bajina Basta

PorukaPoslao: Ned Maj 31, 2015 10:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako si resio da ih mrestis odmah treba pripremiti taj akvarijum od 50l. Kao sto rece Igor ubacis nesta nasta ce da bace ikru. Ako budes ikru odvajao u drugi,manji akvarijum uzmi vodu obavezno iz tog gde su bacili pa njima dospi druge. Ja do sad nisam nikad uspeo da ih izvedem bez hemije a probao sam nekoliko puta ali plesn sve prekrije. Imao sam nekoliko parova do sada. I savetovao bih ti da sada nabavis negde artemije za male a ne da cekas zadnji sekund.
Samo napred Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mirche01
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2013
Poruke: 779
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Pon Jun 08, 2015 12:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Matičnjaci su već u akvarijumu od 60l , sa biljkama mojim koje uzgajam i prodajem.
Sad me interesuje jedno , uvijek ih vidim da su kod jedne plastične čaše , mužjak ponekad dođee pa ustima po čaši sve i tako evo već drugi dan i uz jedno staklo oboje znaju da čačkaju ustima. Skontao sam da čiste , kad bi odprilike mogli da bace ikru , to rade dakle evo već 2 dana .. Tu su samo njih dvoje i jedan mali ancistrus .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN MessengerICQ broj
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kolise i skalari Gustav777 Početak u akvaristici 2 Ned Jan 29, 2023 5:03 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Skalari - Manucapura, Platinum, Plavi... dragoljub Tražnja 0 Pon Jan 23, 2023 7:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Koi skalari Beograd popindeed Ponuda 5 Pet Nov 05, 2021 1:14 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Skalari mladi transport Radomir Američki ciklidi 1 Sub Mar 20, 2021 2:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Matični par Ancistrus Super Red i 4 m... Sone_bg Arhiva Malih Oglasa 0 Pon Maj 11, 2020 2:46 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License