Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 akvarijum 80L potrebni saveti Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
prch
Akvarista



Registrovan: 07 Jun 2015
Poruke: 12
Lokacija: Vozdovac, Beograd

PorukaPoslao: Ned Jun 14, 2015 1:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pozdrav svima!!!

nakon dužeg vremena, stvorili su se uslovi da napravim sebi jedan akvarijum

Image

dimenzije su 45x43x45, ima negde oko 80l vode, trenutno je dve nedelje starosti

od biljaka imam 13 ludvigia repens rubin, 8 hygrophila polysperma sunset, jednu anubiu i loptu cladophoru (planiram da uzmem više njih i da napravim tepih u jednom delu)

od ribica imam 4 Corydoras paleatus, u planu su još 12 običnih neonki (plašim se da mi kardinal neonke ne budu prevelike za tu litražu), 6-8 black tail tetri, 3 kuli kulija i 10tak kozica

od ukrasa tu je mali mopan panj ( imao sam veći koji je bio u akvarijumu par godina, cistio sam ga i kuvao preko dve nedelje jer je puštao boju, prilikom ciscenja se polomio pa sam rešio da zadržim manji deo), dva kokosa na kojima sam izbušio rupe i lepa staklena flaša koju sam jedva isekao i obrusio Smile tu je i pozadina, slika Rio Prata-e, stavio sam je iz estetskih razloga i mislim da tek veliki akvarijumi imaju slobodu da nemaju pozadinu Smile

od osvetljenja imam neonku od 10w koja više služi da popravi estetiku nego da osvetli bilje, prostor je inače dobro osvetljen i tu su ranije stajale biljke i kaktusi koji su sasvim lepo napredovali, mada NEMA DIREKTNOG sunčevog svetla. filter je potapajući atman za do 80l

svaka sugestija, kritika i komentar su dobrodošli, ponajviše saveti oko prehrane bilja, jer mi je tu znanje najslabije. rešio sam da koristim hemiju, tako da dajte savete kako i šta za ovu moju litražu. ukoliko je to protiv pravila, molim Vas da mi pišete u pm. hvala Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Jun 14, 2015 1:17 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

prch
Akvarista



Registrovan: 07 Jun 2015
Poruke: 12
Lokacija: Vozdovac, Beograd

PorukaPoslao: Ned Jun 14, 2015 1:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

evo i video, da jošp malo približim Smile


Link


Poslednji izmenio nesa69 dana Pon Jun 15, 2015 11:28 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pon Jun 15, 2015 10:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bas je lep, samo napred kolega Smile
Nego, koja je to fora sa tim mehuricima vazduha sto izlaze sa svih strana?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
prch
Akvarista



Registrovan: 07 Jun 2015
Poruke: 12
Lokacija: Vozdovac, Beograd

PorukaPoslao: Pon Jun 15, 2015 10:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imas da kupis takav dodatak za rasprsivac, nije skup i tezak je toliko da ne pluta. Ja ga prekrio kamenjem, mehurici su veci ali je s estetske strane znatno bolje
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pon Jun 15, 2015 11:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Extra, hvala ti
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Oprema za akvarijum srki.acs Ponuda 1 Uto Avg 08, 2023 4:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka fabricki akvarijum ljiki Akvarijumi 2 Uto Avg 01, 2023 7:57 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License