Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Aquarium by chavke Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
chavke
Akvarista



Registrovan: 12 Okt 2011
Poruke: 305
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Jun 21, 2015 10:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Usled novih događaja u stanu ciklidi su našli novi dom u podrumu, ostatak akvarijuma isto, ostalo samo sledeće staklo i jedan mali sa kozicama.
Pošto se ranije polako skupljala oprema došlo se do sledeđe postavke.

AQ 70x35x48 cm
40cm nivi vode, unutrasnji pregradni filter 10x35x41 cm
atman 304 800 l/h sa sprej barom po bocnoj ivici
filter 3x resun keramika, tetra bio ball, sundjer crni 3cm pa plavi 5cm pa perlon vata pa opet sundjer plavi 5cm
podloga tera magma, mreza za komarce, zoo hobi sljunak manje granulacije
biljke šta se imalo i šta se moglo skupiti
co2 boca 2kg, regulator nov, diy EM ventil, diy brojac mehurova, JBL difuzor, creva medicinska za tehničke gasove
osvetljenje 2x24w t5 arcadia pro plant i fresh water

Ostatak u slikama prvih 28 dana


Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

padobranac koji je preziveo verovatno u panju jer je panj bio potopljen 2 dana u ciklidnom aq

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Jun 21, 2015 10:24 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

cyanogen
Akvarista



Registrovan: 07 Feb 2015
Poruke: 39
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Jun 21, 2015 10:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pozdrav, imamo (bar po dimenzijama i organizaciji, a isvetlo nam je isto) veoma slicne akvarijume .. puno si mi pomogao ovim slikama, posto sam i sam u dilemi oko neke sledece konfiguracije, imao sam na umu panjeve kao ti da stavim i kokos, mislim da je kod tebe (po mom laickom misljenju) mali problem sto se desni panj nije nekako nastavio na levi, pa da zajedno idu kao celina, i jos kad bi ovo kamenje zamenio nekom fancy varijatnom, pomerio bi sve za korak napred ...

sta si i koliko od riba planirao?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
chavke
Akvarista



Registrovan: 12 Okt 2011
Poruke: 305
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Jun 21, 2015 11:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sa slika se ne vidi da je 50% akvarijuma pokriveno fiksnom policom, zato je levi panj okruzen spororastucim biljem i na njega je dodato jos par grana koje nisam slikao.

Desni panj mi se svideo i mesto mu je tu iz meni prakticnih razloga (ujedno skriva difuzor, tetrin rasprsivac xxl) desno vise nije mogao a nazad ja nisam hteo zbog zbunja koje planiram.

Ujedno ceo akvarijum se gleda najvise sa strane gde je spojena bocna sa prednjom stanom i tu se zbog prelamanja vode pojavljuje drvo 2 puta i samim tim dobija se nova perspektiva.

Nadam se da sam uspeo da objasnim razloge ovakve postavke.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
chavke
Akvarista



Registrovan: 12 Okt 2011
Poruke: 305
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Jun 21, 2015 11:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Još malo tehničkih detalja:

Ovom akvarijumu je trenutno sklonjeno staklo između vode i rasvete (kondenz staklo), zato sam grla rasvete dihtovao.

Na rasveti je postavljena i dva arcadia t5 reflektora zbog mogućnosti montaže uz zadnji zid i usmeravanjem u određenom smeru, da bi se dobilo mesto za rad bez skidanja iste.

U ova topla vremena gde je temperatura vode išla do 30*C otvorio sam deo poklopca i stavio običan ventilator od kompjutera (za kućište) koji je preko napajanja za led povezan na tajmer od svetla,time sam smanjio temperaturu za 4 stepena i nije više bilo kondenza ali dnevno morao da dospem 1 litru vode.

Upozorenje: Ako stavite ventilator vodite računa kad hranite, UGASITE ventilator.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
chavke
Akvarista



Registrovan: 12 Okt 2011
Poruke: 305
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Jul 08, 2015 2:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

zadnje stanje, malo džunglasto ali šišaćemo


Image

i mali kutak za kozice i po koju gupy

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Slepi_Putnik
Akvarista



Registrovan: 02 Okt 2013
Poruke: 129
Lokacija: Beograd, Batajnica

PorukaPoslao: Sre Jul 08, 2015 4:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Eeeee džunglica mi se baš baš sviđa. Primer akvarijuma koji nije biotop i vidi se čovečija ruka, ali je po mom mišljenju baš prijatan za oko.

izgleda nekako bajkovito, kao da bi mogao na korice gospodara prstenova Smile ali opet da me pogrešno ne shvatiš ne izgleda mi veštačko, nego samo se vidi uticaj ljudske ruke kod harda.

Al baš mi se sviđa.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chavke
Akvarista



Registrovan: 12 Okt 2011
Poruke: 305
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Jul 09, 2015 11:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo jos malo slika gde se vidi ljudska tj. moja ruka
Poklopac akvarijuma od pleksiglasa, koji je ujedno i nosac rasvete, ventilatora i hranilice.
plexy 5mm , crna folija, pocinkovani srafovi, ventilator 12cm od komp. napajanja i hranilica koja stoji vec 3 godine

Slike rada nemam ali koristio sam onaj reparator sa tv da iseckam plexy,
plexy na plexy lepio acetonom (providan spoj i drzi extra)

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

sat 1 - ventilator i lampa1 i jos jedan aq
sat 2 - lampa 2 i rezerva

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Jul 28, 2015 3:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cekamo update Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
chavke
Akvarista



Registrovan: 12 Okt 2011
Poruke: 305
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Jul 30, 2015 9:46 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

16.07.2015


Image

Image

Image



26.07.2015


Image

Image

Image

Image

Image



29.07.2015

Orezivanje
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
chavke
Akvarista



Registrovan: 12 Okt 2011
Poruke: 305
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Sep 19, 2015 10:43 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zbog promene polozaja spraybara, doslo je do promene i u opremi jer difuzor nije pokrivao ceo akvarijum (zbog promene putanje vode i brzine protoka)
tako da sam se odlucio na sledecu opremu

Image

pritisak u atomizeru je povukao i sledeci deo opreme jer radi na 2.5 bara sa samim tim da DIY counter nije drzao creva

Image

u radu na dostupnom mestu
prvi utisci puno vode u njemu pa nemora da se dopunjava cesto (za razliku od sprica 5ml)

Image

sprajbar sa sitnom maglicom

Image

Image

mala nadogradnja spray bara, posto je morao da ide malo nize, ispod nivoa vode
pa je bio vidljiv (nisam nasao crne gumice)

Image

Image

ceo aq sa nedefinisanom desnom stranom jer smo u poteri za idejama i biljkama

Image

frenatus uziva

Image

jedna bocna

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
chavke
Akvarista



Registrovan: 12 Okt 2011
Poruke: 305
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Okt 04, 2015 8:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Atomizer radi posao extra

Image

Image

Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
amsterdamxxx
Akvarista



Registrovan: 12 Feb 2013
Poruke: 186
Lokacija: Smederevska Palanka

PorukaPoslao: Ned Okt 04, 2015 9:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

svaka cast za slike,i za svaki detalj...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Need Help With Aquarium Fish Tank johnmuller Akvarijumi 2 Sre Sep 25, 2019 12:11 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ubijanje dosade - Biotop Aquarium sim... Peku Razno 0 Sub Jul 27, 2019 10:06 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biotope Aquarium Design Contest 2018 Musyupick Obaveštenja 1 Čet Sep 06, 2018 8:57 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka NEW Aquarium Mirche01 Akvarijumi 7 Sre Mar 14, 2018 11:23 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biotope Aquarium Design Contest 2017 Musyupick Obaveštenja 0 Uto Sep 19, 2017 7:28 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License