Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Uvucen stomak Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
kepta
Akvarista



Registrovan: 26 Feb 2015
Poruke: 22
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Uto Jun 09, 2015 12:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Juce sam izvadio jednog bikolora manje sa uvucenim stomakom, a danas sam video da imam jos jednu takvu ribicu u akvarijumu. Ne znam sta da radim prvi put vidim ovo, mislim da su neki paraziti koji ih jedu iznutra. STa da radim da se ne bi pojavljivalo jos na nekim????
Bikolor je bio mlad a i ova botia je mlada. Normalno se krece po dnu trazi hranu pliva najnormalnije, ali stomak ga nema.

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Jun 09, 2015 12:45 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Voja85
Akvarista



Registrovan: 11 Mar 2015
Poruke: 110
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Jun 09, 2015 10:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

moje iskustvo takve ribe sam odma odvajo iz akvarijuma ail nikad ih nisam mogo izleciti uvek su mi uginule.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
FEK@
Akvarista



Registrovan: 23 Nov 2009
Poruke: 534
Lokacija: Niksic

PorukaPoslao: Sre Jun 10, 2015 9:12 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

crevni paraziti...ne mogu se izlijeciti, jedino mozes da im davas crvenu papriku da poprave imunitet.
3 puta mi se desavalo da ugine preko 200 zivorotki...mijenjaj vodu svako 7-8dana. Bori se Wink Sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
kepta
Akvarista



Registrovan: 26 Feb 2015
Poruke: 22
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Sre Jun 10, 2015 6:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Fala vam Very Happy moracu da se nekako izborim sa tim ne znam sta ih je spopalo odjednom
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
FEK@
Akvarista



Registrovan: 23 Nov 2009
Poruke: 534
Lokacija: Niksic

PorukaPoslao: Čet Jun 11, 2015 8:48 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

kepta ::
Fala vam Very Happy moracu da se nekako izborim sa tim ne znam sta ih je spopalo odjednom

mijenjaj vodu svako 7 dana, usisavaj podlogu, i ne davaj im uvijek istu hranu,,,povrce forsiraj Rolling Eyes
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nazzia
Akvarista



Registrovan: 02 Jun 2012
Poruke: 402
Lokacija: Arandjelovac

PorukaPoslao: Čet Jun 11, 2015 8:58 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

botie kada su male, treba im period da se naviknu na kupovnu hranu.. oslabi im imunitet zbog gladi i upravo im se desi to sto i tebi.. Gledaj kada ih kupujes da su veci primerci, ili kada stignu kod prodavca sacekaj koju nedelju pa izaberi bolje primerke.. Ja sam imao takav slucaj od tri uvek mi je jedna zavrsavala tako..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Maxy xD
Akvarista



Registrovan: 26 Avg 2014
Poruke: 450
Lokacija: Kosovo,Zubin Potok,Kraljevo

PorukaPoslao: Pet Jun 19, 2015 4:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ispod tih velikih kamencica, uvek upadne dosta hrane koja kad se razlaze je "toksicna" Potrudi se da to sklanjas usisavanjem.
Inace, retko ko spasi ribicu od ovoga, higijena na 1 mestu uvek.

Pozz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
stsasa
Akvarista



Registrovan: 05 Jan 2012
Poruke: 148
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Jun 19, 2015 10:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Orvagil probaj. Mada kod singapurske ribe teško je nešto pametno uraditi jer kada se stomak uvuče riba već dugo bolesna.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ance1
Akvarista



Registrovan: 13 Mar 2015
Poruke: 12
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Jun 21, 2015 2:33 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za tvoje bolesne ribice nas savet je sledeci:

Najbolje ti je da kupis galenikin lek Orvažil od 400mg (namenjen za ljudsku upotrebu) koji se može kupiti u svim apotekama po ceni od oko 250 dinara.
On između ostalog krlja crevne parazite bez milosti do potpunog istrebljenja.

Ubacuj po potrebi lek u vodu.

Neka je preporuka da koncentracija leka u vodi bude maksimum 10mg na 1l vode tj. 400mg na 40l vode (veća koncentracija može da dovede do steriliteta ribica), zatim da se voda tretira njim jedan dan, drugi dan da bude pauza i da se prilikom ponovnog tretiranja promeni 50% vode i tako duži niz dana npr 14 dana.

Lično radim to ubacivanje tako što ga namrvim po površini vode i paralelno dam ribicama hranu po površini vode i onda one jedući hranu unesu više manje i lek u organizam.


Sledeće u borbi protiv crevnih parazita ti je da kupiš hranu spirulinu u petshopu najbolje u tabletama (oko 300 dinara pakovanje od 24 tableta) i to im daj da jedu 2 puta dnevno.
To im diže imunitet, osnažuje i pročišćuje creva.

Od hrane preporučujem i papriku ili list maslačka. Npr nabereš list maslačka skuvaš u vodi da omekša i da se raspada tako na može da se sitno nasecka zatim im naseckaš sitno i baciš im da jedu. To im ubrzava protok hrane kroz creva i jača imunitet. Slično je i sa paprikom.

I na kraju veoma je bitno da usisavaš dno akvarijuma da pokupiš što više kake koja u sebi sadrži crevne parazite. Preporučljivo je i da povećaš temperaturu u akvarijumu (po 2 stepena maksimalno dnevno) na 29 stepeni kako bi ribicama ojačao imunitet i uslovio da se u bržem ciklusu razvijaju paraziti koje ćeš smlatiti do istrebljenja rokajući ih orvažilom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fricky`88
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 831
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Ned Jun 21, 2015 2:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Veoma interesantno... Uvek sam smatrao da moze i lek za ljudsku upotrebu da se iskoristi i za akvarijum, samo u adekvatnim kolicinama...
Ako znas jos neke prirodne lekove i tako to mogla/o bi da otvoris temu i da tamo sve lepo ispises ako te ne mrzi... Eto npr. neko se nalazi u maloj sredini, i najednom mu se razbole ribe, i nemoze na vreme da nabavi lek, tako da moze i sa tim da se posluzi...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
kepta
Akvarista



Registrovan: 26 Feb 2015
Poruke: 22
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Pon Jun 22, 2015 12:24 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovo je bas poucno sto ste mi napisali. Nadam se da ce mi pomoci da prenesrm to nekom drugom, posto meni nije prezivela botia. Menjam i cistim dno stalno pomeram kamencice da bi sve lepo usisao cak sam i panj vadio da sve usisam ispod njega...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Plava neon tetra, izbocen stomak Nikollo Ribe 3 Pon Apr 19, 2021 8:03 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoć! Uvučen stomak, uginuće ribica. AceXl Bolest 27 Pon Avg 10, 2020 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Uvucen stomak Rainmaker Bolest 9 Čet Okt 20, 2016 9:50 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Bolest, uvucen stomak... Tajson Bolest 8 Pet Feb 13, 2015 5:09 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Stomak na akvarijumu Marko F Uradi Sam (DIY) 17 Uto Jan 27, 2015 3:25 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License