Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Koja je ovo biljka? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Slepi_Putnik
Akvarista



Registrovan: 02 Okt 2013
Poruke: 129
Lokacija: Beograd, Batajnica

PorukaPoslao: Sub Jun 20, 2015 11:21 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zdravo ljudi,

Da li neko zna koja je ovo biljka? Nije to neka retka biljka mnogi je imaju, ali opet ne znam kako se zove Smile


Image


Fotku sam našao ovde u nekoj baš staroj temi, jedan od članova foruma je okačio, ali je tema poslednji put bila aktivna 2011. pa nisam hteo u njoj da pišem.

Da li je to ova biljka možda?

http://www.akvarijum.org/forum.....-t438.html

A tema u kojoj sam našao fotku

http://www.akvarijum.org/forum.....t=sekirica

okačila je MiMa987

Hvala
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Jun 20, 2015 11:21 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Mirche01
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2013
Poruke: 779
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Sub Jun 20, 2015 1:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da to je ta biljka , Cryptocoryne pontederiifolia Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN MessengerICQ broj
Slepi_Putnik
Akvarista



Registrovan: 02 Okt 2013
Poruke: 129
Lokacija: Beograd, Batajnica

PorukaPoslao: Sub Jun 20, 2015 1:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala Mirche01 Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Jun 20, 2015 7:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Malo je nezgodno uslikana biljka, verovatno se nije slikala ona u prvom planu vec se samo vidi na slici. U svakom slucaju neka od kriptokorina jeste u pitanju.

Ne bih se slozio da je u pitanju pontederiifolia, bar meni ne lici. Malo je nezgodna stvar sto ista biljka u nekim akvarijumima izgleda drugacije pa se onda zna desiti pogresna identifikacija. Meni je recimo prvo na pamet palo da je u pitanju Cryptocoryne wendtii green ali nisam bas siguran da je ona u pitanju...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Ned Jun 21, 2015 1:44 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To na slici je tek relativno mali pelcer, meni takođe jako liči na wendtii green.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mirche01
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2013
Poruke: 779
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Ned Jun 21, 2015 9:06 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uglavnom , Cryptocoryna je Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN MessengerICQ broj
Slepi_Putnik
Akvarista



Registrovan: 02 Okt 2013
Poruke: 129
Lokacija: Beograd, Batajnica

PorukaPoslao: Ned Jun 21, 2015 2:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uf, kad ukucam Cryptocoryne wendtii green u google, na osnovu fotki mogu reći da nije ta biljka. Imam je i ja u svom aq, ali sam je posadio tako da ne mogu da je fotkam lepo.

Ima listove koji imaju peteljku, dakle nije odmah list iz korena, nego prvo dobar deo peteljka pa onda list, podeća po obliku lista na nanu.

E kod mene je počela malo i crvenkastu boju da dobija, ali je mahom zelena, čak svetlije zelena.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Slepi_Putnik
Akvarista



Registrovan: 02 Okt 2013
Poruke: 129
Lokacija: Beograd, Batajnica

PorukaPoslao: Ned Jun 21, 2015 2:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo fotkao sam najbolje što sam mogao, to je ova svetlije zelena.


Image


Image

I da napomenem, skroz je zdrava i izbacuje nove listove, ali fotkano je telefonom pa mi deluje kao da je žuta kad sad pogledam. E pa nije Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Jun 22, 2015 6:40 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa jbg odluci se jel crvena ili zelena Smile Salim se malo. Bitno da lepo raste. Boja i nije toliko bitna vec sam oblik lista. Kojim telefonom slikas?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Slepi_Putnik
Akvarista



Registrovan: 02 Okt 2013
Poruke: 129
Lokacija: Beograd, Batajnica

PorukaPoslao: Pon Jun 22, 2015 6:51 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hhah ok. priznajem, daltonista sam izmisljam boje :p

Fotkam sa blackberry q5. A biljka je uzivo svetlo-zelena sa malo crvenkastih nijansi Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Pon Jun 22, 2015 7:30 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja bih rekao da jeste pontederifolia. List joj je blago srcolik i malkice vuče na rumenkasto. Jako lepa kripta, meni vrlo draga, kad se namesti ume da izbaci dosta pelcera i baš lepo deluje u grupi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Slepi_Putnik
Akvarista



Registrovan: 02 Okt 2013
Poruke: 129
Lokacija: Beograd, Batajnica

PorukaPoslao: Pon Jun 22, 2015 11:35 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni se mnogo svidela, Neso, posle 15ak dana se I primila I izbacila nov list. Bas lepo izgleda.

Hvala svima
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Pon Jun 22, 2015 2:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo i par mojih fotki pa uporedi

dole desno

Image



Image


iza kamena, kad se malo namnoži i uhvate je alge Mr. Green

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Slepi_Putnik
Akvarista



Registrovan: 02 Okt 2013
Poruke: 129
Lokacija: Beograd, Batajnica

PorukaPoslao: Pon Jun 22, 2015 4:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E baš je lepa ovde gde je hvataju alge :p

koliko ja vidim to je definitivno ta biljka.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Jun 22, 2015 7:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nesa ima ostro oko Bravo

Lepa biljka Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Koja vrsta je najlepsa? Mirela Početak u akvaristici 4 Uto Jan 31, 2023 12:34 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Koja je ovo riba? pubicna__kost Razno 4 Sub Mar 19, 2022 6:16 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Plutajuca biljka ili ne? Rooster Biljke 2 Pon Feb 07, 2022 7:42 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Koja je hrana? Uros Kg Ishrana 2 Ned Maj 16, 2021 6:31 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biljka je prerasla i pocinje da izbij... uki01 Biljke 1 Pet Apr 09, 2021 10:13 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License