Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Skalari u prirodnim uvjetima Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Mirche01
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2013
Poruke: 779
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Uto Jun 23, 2015 9:02 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav Smile
Imam pitanje jedno vezano za skalare
Pošto imam ova dva skalaraa , kao MATIČNI nekii kobejagi ii sad htio bih da ih izbacim napoljee , nek malo budu napolju preko ljeta barem , da li je to izvodljivo i kakoo ?
Znam da skalari ribice koje živee na mjestima sa punoo granjaa , pruća i tako tih stvari , pa bih im i ja tako nešto napravioo kod sebe , ubacio taj par , pa se možda i izmrijeste napolju kako je Bog odredio u prirodnim uslovima ?

Pored njih ,kad bih ih izbacio napolje , imam jedan pond s gupikama koji uveliko radi , gupike se kote , dobile su fantastične boje i jedva čekam da ih vratim u aq i vidim boje . Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN MessengerICQ broj
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Jun 23, 2015 9:02 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Jun 23, 2015 7:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam uvek za varijantu da treba sve probati. Doduse ne secam se da je neko skalare izbacivao napolje ili sam mozda i zaboravio da sam cuo. Ako je temperatura ok onda im samo namesti da im bude komforno Smile i uzivaj.

A gde si ih mislio ubaciti?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
tealkjaffa
Akvarista



Registrovan: 12 Apr 2014
Poruke: 320
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Jun 23, 2015 9:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh


Link


Nisu bas skalari ali,....


Poslednji izmenio nesha barajevac dana Sre Jun 24, 2015 1:30 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Poslednji put izmenio tealkjaffa dana Uto Jun 23, 2015 9:46 pm, izmenio ukupno 2 puta

Razlog izmene tealkjaffa: link
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mirche01
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2013
Poruke: 779
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Sre Jun 24, 2015 12:41 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bojan ::
Ja sam uvek za varijantu da treba sve probati. Doduse ne secam se da je neko skalare izbacivao napolje ili sam mozda i zaboravio da sam cuo. Ako je temperatura ok onda im samo namesti da im bude komforno Smile i uzivaj.

A gde si ih mislio ubaciti?


Mah znam da treba probati , al biće mi žao ako im šta bude ...
Mislio sam ih držati u jednom buretuu u kojem trenutno imaa 300l vode , zelena voda , odstajala , formirale se kolonije krvavih crvi , ima Lemne minor tuu dosta , ima Alisme Plantago Aquaticee i eto , ubavio bih i rogolista nema problema , koju granu čisto radii oponašanja prirode .
Pošto su matičnjaci , ima li šanse daa bace ikru napolju ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN MessengerICQ broj
TeoDos
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2011
Poruke: 1014
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Jun 24, 2015 9:10 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prosle godine je skalar10 probao i ima veoma pozitivna iskustva. Pustio je polumaticne velicine i na jesen izvadio veoma velike primerke maticnih riba. Smile
A da li ce unutra polagati ikru, ti ces mozda i videti u tom buretu ali kod njega je to bilo neizvodljivo da vidi jer idu u bazen.

p.s. Pogledao sam onaj snimak i prosto ne mogu da verujem da i Diskusi mogu na takav nacin da prezive.


Poslednji izmenio TeoDos dana Sre Jun 24, 2015 9:27 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Mirche01
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2013
Poruke: 779
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Sre Jun 24, 2015 9:43 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja bih ih izbacio jer mi smetaju , ne moraju se ni mrijestiti što se mene tiče , al bih volio naravno.
Ne znam , danas ću vidjeti šta bih mogao uraditi .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN MessengerICQ broj
skalar 10
Akvarista



Registrovan: 05 Dec 2011
Poruke: 79
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Ned Jul 05, 2015 4:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Samo pazi na temperaturu da se ne pregreju u buretu.Kao sto Teo kaze ja imam lepa iskustva sa tim sad za neki dan opet ih ubacujem u bazen sigurno su se mretili ali nema malih pojedu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mirche01
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2013
Poruke: 779
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Ned Jul 05, 2015 4:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ahaa , nažalost ništa od ove sezone s skalarima ovim mojima.
Nabavio sam im aq od 50l za mrijest i tu su trenutno i trebaju ponovoo da bace ikruu pa ćemo vidjeti .
Ono je bila alternativa jer nisam imao slobodnog akvarijuma , skoro sam ovaj kupio i ubacio ih
Ako budeee malaca od ovih mrijestova , ko zna možda sledeće ljetne sezone budee skalara napolju pored mnoštva ribica koje planiram uzgajat.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN MessengerICQ broj
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kolise i skalari Gustav777 Početak u akvaristici 2 Ned Jan 29, 2023 5:03 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Skalari - Manucapura, Platinum, Plavi... dragoljub Tražnja 0 Pon Jan 23, 2023 7:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Koi skalari Beograd popindeed Ponuda 5 Pet Nov 05, 2021 1:14 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Skalari mladi transport Radomir Američki ciklidi 1 Sub Mar 20, 2021 2:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biljke + skalari Zivadin Akvarijumi 6 Ned Jul 28, 2019 1:12 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License