Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 africki patuljasti jez Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
gotika
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 887
Lokacija: zemun

PorukaPoslao: Uto Jun 30, 2015 12:34 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
zanima me da li je neko drzao ovu zivotinjicu i kakva su vasa iskustva sa njom koje su joj mane a koje prednosti ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Jun 30, 2015 12:34 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Slepi_Putnik
Akvarista



Registrovan: 02 Okt 2013
Poruke: 129
Lokacija: Beograd, Batajnica

PorukaPoslao: Uto Jun 30, 2015 12:48 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

moj bivši cimer. dok smo stanovali zajedno, ali nisam mu baš zalazio u sobu pa jedino što mogu da ti kažem, mana je što spava po ceo dan, noću je aktivan. ali to možda tebi i ne smeta s obzirom da u pola 1 otvaraš nove teme i ti si noćna živuljka :p
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Jun 30, 2015 12:49 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kratko vreme sam ga imao (u tranzitu Laughing ) i uvideo da uopšte nisu kao ovi naš domaći, ne plaše se nešto i znaju da se ljute.. Laki su za održavanje ali mora da im se održava čisto da ne zapate parazite. Interesantna živuljka Laughing Vole da cunjaju i da se zavlače svuda. Znaju da se maze (ni ja nisam verovao). Jedu granula mačije hrane, belo meso i povrće, vole i insekte naravno. Što se mog kratkotrajnog iskustva sa njima tiče, za svaku preporuku!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gotika
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 887
Lokacija: zemun

PorukaPoslao: Uto Jun 30, 2015 12:55 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

o kakvim je parazitima rec da li sa sobom nose i neke bolesti pitam zbog dece ?da li se osecaju-smrde vidim da ih svi kupaju (zasto)voleo bi da sto vise saznam pre nego sto uzmem zivotinjicu za nju se vezem(deca se vezu)pa da moram posle da je...zato pitam ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Jun 30, 2015 1:15 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nakupe se buva i vaški ako ih ne održavaš, kupaju ih da ne smrde, iskreno nisam ga toliko dugo imao da bi zasmrdeo ali sam čuo da se usmrde ako ih ne kupaš.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Uto Jun 30, 2015 9:21 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nikad ga nisam imao, ali igrao sam se sa jednim na Teraplazi. Zanimljiva zivotinjica, kao morsko prase s bodljicama Very Happy. Ali nije bio ni jeftin. Taj je bio albino i mislim da je bio 70-80eur.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gotika
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 887
Lokacija: zemun

PorukaPoslao: Uto Jun 30, 2015 6:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

da krecu se od 4000 pa do 7000 zavisno da li su albino ili sareni !
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gotika
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 887
Lokacija: zemun

PorukaPoslao: Pet Jul 03, 2015 11:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

a recite mi koliko njegove bodlje bodu koliko je bolan-opasan ubod
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stsasa
Akvarista



Registrovan: 05 Jan 2012
Poruke: 148
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Jul 04, 2015 10:45 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Držao sam afričke patuljaste ježeve dosta dugo.
1. Što se tiče bolesti kao i bilo koja druga životinja prenose svašta. Dobra strana je što se generacijama drže u kućnim uslovima tako da ćeš pre ti njemu preneti nekom boleštinom. On tebi i tvojima mala šansa.
2. Kao i sve životinje nije preporučiv za malu decu. Razlog jer će njega povrediti mala deca. Računam da osoba treba da ima bar13-14 godina da može da se brine o njemu.
3. Bodlje nisu otrovne pa je isto nabo se neko na bodlju ili nešto drugo čisti u kući. Ove bodlje su i zaštita od male dece tako da kada ti se dete nabode leteće jež ni kriv ni dužan.
4. Sve što obavlja nuždu pravi smrad. Oni ne smrde.
5. Aktivni su predveče a nekada i u toku dana, kada se probude na silu jedno vreme su nervozni ali se posle rasane i razigraju. Ubaciš hranu oni odu da jedu u međuvremenu se razbude i možeš ih čačkati.
6. Svaki ima svoj karakter koji nije vezan za pol ali se radom može popraviti. Ja sam imao ženku koja je bila jako nervozna i dopuštala je uzimanje u ruku samo kada ona to oće. Mužijak mi je bio pitom skroz trčao je do mene da se mazi, uvlačio bodlje i mokao sam ga maziti kao da je mačka ili pas. Drugi poznanici su imali suprotno iskustvo tako da nema pravila.
7. Drže se na piljavini, teško se nalazi piljavina koja je stvarno bez prašine - najveći problem u držanju. Papir iseckan manje praši ali se pre usmrdi.
8. Po meni jež je najbolja egzotična životinja koju sam držao od sisara. Ne gricka sve i svašta kada je van svog prostora kao glodari.
8. Mana je što traži dosta veliku posudu za držanje ako oćeš da bude zdrav i proživi pun vek.
9. Kupa se u mlakoj vodi, korišćenje šampona i sapuna skida zaštitni sloj na koži pa može doći do kožnih bolesti (internet-poštovao i nisam imao problema). To važi i za pse i mačke tako da...
10. Moraš ga redovno čistiti ako zapustiš počne da kašlje i glasno diše - pošto njuška stalno miris izmeta i mokraće kao i produkti njihovi mu smeta - čista i fina životinja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka africki malavi ciklidi gotika Razmena 0 Sre Avg 31, 2022 9:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Patuljasti ciklidi DejanD Početak u akvaristici 5 Uto Feb 27, 2018 8:10 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Africki od 100L Rasha Afrički ciklidi 6 Pon Jun 05, 2017 5:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka patuljasti berkut Arhiva Malih Oglasa 0 Sre Okt 26, 2016 11:10 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka patuljasti limun i kripta zelena berkut Arhiva Malih Oglasa 0 Pet Sep 23, 2016 8:04 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License