Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 kako prepoznati pol trihogastera Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
stefkoss
Banovan
Banovan



Registrovan: 07 Avg 2010
Poruke: 735
Lokacija: crna gora,bar

PorukaPoslao: Sub Nov 06, 2010 1:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

i dali plavi trohogaster moze da se pari sa zutim trohogasterom ako je on malo manji od nje posto sam primetio da je pojuri ponekad.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Nov 06, 2010 1:01 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

deak
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2010
Poruke: 1533
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Sub Nov 06, 2010 4:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zadnji put ti kazem TRIHOGASTER... Sve ide isto kao kod borca, temperaturu drzi visoko 26C-28C, ne mora da bude bilje mozes da stavis poklopac od margarina koji ce plutati na povrsini i muzjak ce sam staviti ispod mehurice. Zenku samo ondak stavljaj u akvarium kad je muzjak napravio "gnezdo" i moras da obezbedis mesto za skrivanje za zenku jer muzjak jako tera i moze ubiti zenku. Kod trihogastera treba veci akvarium za mrest negde oko 70-100l velicine, i ovde na forumu sam cuo od nekih da su ih upsesno mrestili u manjim akvariumu al to meni nije poslo za rukom, veci akvarium veca sansa. Treba smanjiti filtraciju u mrestnom akvariumu. Ja sam to tako resio da sam prebacno crevo spustio u vodu i smanjio na minimum tako nije uzburkao povrsinu vode al je dalje vrteo vodu. Ovo su osnove mrescenja trihogastera.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nigros
Akvarista



Registrovan: 28 Feb 2010
Poruke: 1214
Lokacija: Novi Sad/Indjija

PorukaPoslao: Sub Nov 06, 2010 11:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Treba dosta prostora, zna da bude i par hiljada ikre, posuda od 5 litara ne dolazi u obzir. Samo gnezdo moze da ima precnik od 15 cm.
Ako pod "zuti" mislis na T. leeri, ne moze, to je druga vrsta...
Ako mislis na ovu ribu, to je samo varijetet T. trichopterus (plavog)
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
stefkoss
Banovan
Banovan



Registrovan: 07 Avg 2010
Poruke: 735
Lokacija: crna gora,bar

PorukaPoslao: Sub Nov 06, 2010 11:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ok hvala super
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
deak
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2010
Poruke: 1533
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Ned Nov 07, 2010 11:50 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zaboravih da napomenem da mladj koja se izleze kasnije pravi bas veliku glavobolju. Prvo mali ne rastu podjednako tako da mora da im se obezbedi vise akvariuma da se razlicite velicine sve raspodele. Jako puno malih prave trihogasteri tako da u kratkom roku popune sve akvariume a najvecu glavobolju daju ti koji sporije rastu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefkoss
Banovan
Banovan



Registrovan: 07 Avg 2010
Poruke: 735
Lokacija: crna gora,bar

PorukaPoslao: Ned Nov 07, 2010 12:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

onda ipak necu da ih razmnozavam pocecu sa zebricama
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chepik
Guppy Guru



Registrovan: 19 Feb 2010
Poruke: 115
Lokacija: Bulgaria,Vidin

PorukaPoslao: Ned Nov 07, 2010 5:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

kod zebrice je isto imao sam jedan put preko 500 komada Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefkoss
Banovan
Banovan



Registrovan: 07 Avg 2010
Poruke: 735
Lokacija: crna gora,bar

PorukaPoslao: Ned Nov 07, 2010 6:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ok hvala vam
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
boka88
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 01 Jul 2015
Poruke: 7
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Sre Jul 01, 2015 11:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav imam problem oko odredjivanja pola, kupio sam dva trihogastera navodno muzijaka i zenku. Razlika koju sam ja uocio bila je samo u velicini. Po karakteristikama ledjnog peraja su zenke i ja preko neta nadjem kupim muzijaka navodno 100% i po njemu utvrdim da su muzijaci odnosno isti Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
boka88
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 01 Jul 2015
Poruke: 7
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Sre Jul 01, 2015 11:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Idu slike samo da ih smanjim velika mi rezolucija
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
boka88
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 01 Jul 2015
Poruke: 7
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Sre Jul 01, 2015 11:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
boka88
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 01 Jul 2015
Poruke: 7
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Sre Jul 01, 2015 11:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kako sa jednim grijacem grijati dva a... Luka2907 Grejanje i hladjenje 1 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa 1 grijacem grijati 2 akvarijuma Luka2907 Grejanje i hladjenje 0 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mrest trihogastera, mrest skalara angelfishinheaven Razmnožavanje 0 Ned Jan 31, 2021 3:11 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako se montira solenoid na ovaj mano... sstanko78 Ostala oprema 7 Ned Nov 22, 2020 9:50 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako da znam kad ce ribica da se mresti? Nemanja21 Razmnožavanje 4 Sub Nov 07, 2020 11:12 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License