Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Akvarijum 50L Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
milan324
Akvarista



Registrovan: 03 Jul 2015
Poruke: 27

PorukaPoslao: Sub Jul 04, 2015 7:39 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima,

Evo i ja da se checkiram sa ovim mojoj skalamerijom Smile

Inace ovo mi je prvi akvarijum i vecinu informacija oko formiranja iskoristio sam upravo sa ovog foruma, tako da ako ne uspe, vi ste krivi Very Happy

Dimenzije su (50x30x35).
Spoljni filter (DIY)
Pumpa Atman AT302 (max 450L/h)
Grejac Atman 100W
Osvetljenje: Grolux 15W
Podloge po slojevima: (SERA Floredepot, JBL Aquabasis Plus, JBL Manado)
Biljke: Zadnji plan (Hottonia Palustris), srednji plan (Echinodorus quadricostatus), napred (Eleocharis parvula)
U planu je jos i neki DIY CO2 sistem ali o tom potom.

Neki savet, sugestija, predlog, kritika...sve dolazi u obzir Smile

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Jul 04, 2015 7:39 am Snimi Poruku Nazad na vrh

nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Sub Jul 04, 2015 7:49 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lep početak.
Predlažem da pojačaš svetlo i što pre počni sa dodavanjem co2. Pumpa treba da stoji u filteru jer ovako može doći do prelivanja filtera, a i sitni stanovnici će biti bezbedni. Grejač takođe može u filter ako ima mesta.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
milan324
Akvarista



Registrovan: 03 Jul 2015
Poruke: 27

PorukaPoslao: Sub Jul 04, 2015 8:16 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo i slike filtera da ne bude zabune oko istog...

Znaci sa leve strane voda iz akvarijuma stize (pumpa), a sa desne strane se sliva preciscena iz filtera.

Sto se tice svetla, posto nemam mesta pored ovoga za jos jedno, da li reflektorom da oblozim ovo sada i tako ga pojacam ili da zamenim za nesto jace, i koje bi to bilo?

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Sub Jul 04, 2015 9:43 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To je top filter? Nije sa rasvetom problem što samo nije dovoljno jaka, nego je i problem što imaš samo gro lux rasvetu, koja daje crvenkast ton akvarijumu. Ubacivanjem još jedne daylight neonke, ili štedljive, ćeš dobiti i na jačini, ali i na kvalitetu svetla.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
milan324
Akvarista



Registrovan: 03 Jul 2015
Poruke: 27

PorukaPoslao: Sub Jul 04, 2015 10:03 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jasno, definitivno i ja mislim da je neophodna jos jedna neonka, samo da smislim gde cu je Sad
Da, top je filter
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Sub Jul 04, 2015 10:15 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam pomislio da je prelivni...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Sub Jul 04, 2015 12:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ta staklena kutija, u kojoj se nalazi neonka ti samo zauzima prostor. Neonka ne mora da stoji tako položeno. Mogao bi da je postaviš vertikalno, i eto ti još mesta za još jednu neonku.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
milan324
Akvarista



Registrovan: 03 Jul 2015
Poruke: 27

PorukaPoslao: Sub Jul 04, 2015 2:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa ne znam kako da izvedem to vertikalno... Ja bih uzeo jacu neonku ali od 44cm sam nasao samo jacine 15w
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Sub Jul 04, 2015 2:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zašto nosače neonke ne pričvrstiš za poklopac? Tako bi neonke vertikalno stojale, i bilo bi mesta.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
milan324
Akvarista



Registrovan: 03 Jul 2015
Poruke: 27

PorukaPoslao: Ned Jul 05, 2015 11:53 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vidis, nisam razmisljao u tom pravcu, hvala puno na savetu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
milan324
Akvarista



Registrovan: 03 Jul 2015
Poruke: 27

PorukaPoslao: Pet Jul 10, 2015 2:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mali update... Promenio sam osvetljenje, sa jedne T8 prelazimo na 2xT5 6500K, negde sam procitao da je taj spektar dosta dobar za biljke...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Oprema za akvarijum srki.acs Ponuda 1 Uto Avg 08, 2023 4:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka fabricki akvarijum ljiki Akvarijumi 2 Uto Avg 01, 2023 7:57 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License