Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Holiday fish feeder?? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Ghandi_bl
Akvarista



Registrovan: 07 Nov 2011
Poruke: 59
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Ned Jul 12, 2015 3:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ima li iko iskustva sa ovom hranom? Zbog odmora me nece biti kuci 7-8 dana, a prosli put kada sam ostavila baki da hrani ribe, potrosila je ciavu casicu hrane u tih 7 dana i naravno zivih riba nije bilo kad sam dosla kuci, pa sam razmisljala da ovaj put pokusam s ovom hranom. Zanima me, da li je bolje da im ostavim ovo u akvarijum, ili da ih ostavim totalno bez hrane tih 7 dana? Od riba imam 5 crnih tetri, 4 koridorasa, 2 ancistrusa i 1 otocinklusa, a ubrzo ce im se najvjerovatnjie pridruziti malo jato pristela tetri (5-6 komada).

Evo koja je hrana u pitanju:

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Jul 12, 2015 3:32 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

DevilFish
Akvarista



Registrovan: 18 Feb 2013
Poruke: 294
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Ned Jul 12, 2015 4:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A na koju foru ovo funkcionise, na odredjeni vremenski period izbacuje te dodatke u vodu ili?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ghandi_bl
Akvarista



Registrovan: 07 Nov 2011
Poruke: 59
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Ned Jul 12, 2015 4:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Valjda.
Evo tekst koji pise u opisu proizvoda:
Citat:
Vikend hrana za ribice. Ukoliko planirate odsustvovati od kuće dva ili više dana, ovo je pravi izbor za Vas. Većina vlasnika akvarijumskih ribica zamoli komšiju ili rođaka da navrati ponekad i "samo malo" nahrani ribice i to se obično završi time što sve ribice uginu uslijed preobilnog hranjenja. Ribice nisu svinje.
Ova vikend hrana je napravljena tako da se polako, postepeno otapa u akvarijumskoj vodi. U sebi sadrži sve hranjive materije potrebne za pravilan i zdrav razvoj akvarijumskih ribica. U paketu dolazi jedna tableta koja je dovoljna za do 7 dana.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stsasa
Akvarista



Registrovan: 05 Jan 2012
Poruke: 148
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Jul 12, 2015 4:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

puno ti je to hrane za 12 riba. Mislim da su ti klešta dovoljna. Ako misliš sve da staviš mislim da je bolje ne staviti ništa. Ako možeš ostavi svetlo na tajmer ili ostavi gledaj da je preko dana svetla soba.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ghandi_bl
Akvarista



Registrovan: 07 Nov 2011
Poruke: 59
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Ned Jul 12, 2015 5:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svjetlo je svakako na tajmeru (gori od 9 ujutro do 3 popodne, pa se pali u 5 popodne i gori do 11 uvece). Mene iskreno malo buni ovaj sastav, pise da ima soli, ne znam kako bi se to odrazilo na uslove u akvarijumu. Iskreno, ja radije ne bih ovo ubacivala u akvarijum, ali nisam sigurna da li ce smetati ribama da ne jedu toliko (do sad sam drzala uglavnom gupike, i njih sam ostavljala po 7 dana gladne bez problema, ali opet, one su prvenstveno biljojedi, pa pretpostavljam da su grickale biljke i alge po akvarijumu)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milan013
Akvarista



Registrovan: 18 Jul 2014
Poruke: 191
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Ned Jul 12, 2015 11:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koristio sam nesto slicno, od prozivodjaca Dajana (zove se weekend block), kada nisam bio kod kuce 4 dana.

Mislim da ovo sto sam ja koristio cak ima i neke dodatke da regulise i kvalitet vode. Polako se rastapa i oslobadja hranjive sastojke.

Imao sam jedan Dajana Weekend Block na nekih 20-30 manjih ribica.

Sve je proslo ok.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nebojsa-Perla
Akvarista



Registrovan: 16 Dec 2013
Poruke: 68
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Feb 01, 2016 9:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Isto dajana block i sve super nikakvih problema...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Fish tank water cleaner. Besederproducts Hemija 0 Čet Jul 02, 2020 8:34 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Need Help With Aquarium Fish Tank johnmuller Akvarijumi 2 Sre Sep 25, 2019 12:11 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Giant fish store Vukolic.Igor Razno 3 Sub Sep 07, 2019 8:40 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Fish World Q&A (Vi pitate, mi odg... Fish World Fish World 0 Sub Sep 01, 2018 1:31 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pipe fish Salvatoree Ribe 0 Pon Jun 25, 2018 5:29 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License