Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 tds-metar Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
ivojovo
Akvarista



Registrovan: 13 Jun 2015
Poruke: 44
Lokacija: Beograd,Hram

PorukaPoslao: Uto Jul 14, 2015 7:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nigde ne vidoh da se piše o tds-metru.Skoro sam ga uzeo i evo mojih rezultata.RO voda:oo8ppm;kH4:058 ppm;BG česmovača :180ppm ;odstajala česmovača :190;moj akvarijum 240ppm.;70%ro +30%česmovača :074 ppm.Uz sliku
koja pojašnjava vredonsti ppm(delova na milion) u odnosu na dH ,ja sam zadovoljan tds-metrom.Uz molbu da neki od kompetentnijih pojasni nam malo gornju priču pozdrav svim kolegama !
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Jul 14, 2015 7:52 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Shone Pa
Akvarista



Registrovan: 24 Jan 2011
Poruke: 305
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Uto Jul 14, 2015 10:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

"RO voda:oo8ppm;kH4:058 ppm" - Ne razumem sta je pitanje ali mi ovaj deo nije jasan , jel ovde RO voda 008 ppm ili 058 ppm ? I kojoj vodi pripada ovih KH 4 ?

Nema sta tu da se tumaci , imas uredjaj , imas vise vrsta vode i namestas vodu koja ti odgovara za vrste koje drzis ili neke druge potrebe .

Dosta bitna stvar je da dobro kalibrises uredjaj TDS i to odradis povremeno (4- 6 meseci).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ivojovo
Akvarista



Registrovan: 13 Jun 2015
Poruke: 44
Lokacija: Beograd,Hram

PorukaPoslao: Uto Jul 14, 2015 10:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ro voda je oo8 ppm; a kH: 4 (120 miligrama soda bikarbone + 1l. deminaralizovane sterilisane vode sa benziske pumpe
je 058 ppm.A služi za kontrolu co2 u drop čekeru ,...ma nemam ja ambicija da podučavam druge , več samo iznosim moje pozitivno iskustvo sa tom novijom napravom, pre 30-tak godina kad sam imao isti akvarijum, nismo znali ni za co2, ni tds,ni ro voda....Meni mnogo olakšava rad ,doziranje ,kontrolu... Nisam video da iko pominje tds ,pa ajde ja sa
mojim iskustvom, samo za druge kolege, zbog neke eventualne dileme oko kupovine istog.Hvala na pažnji i srdačan pozdrav !čika Iva.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milan013
Akvarista



Registrovan: 18 Jul 2014
Poruke: 191
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Jul 14, 2015 11:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam TDS merac i nikada ga nisam koristio... Sad stoji mi tako nov u kutiji. Mislim da mi ne treba ali sve sam u fazonu da ce mi mozda trebati, pa mi je tu pri ruci. Probacu ga kad budem imao vremena.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ivojovo
Akvarista



Registrovan: 13 Jun 2015
Poruke: 44
Lokacija: Beograd,Hram

PorukaPoslao: Uto Jul 14, 2015 11:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kao što rekoh ,samo lično iskustvo iznosim na forumu ,a iskjlučivo zbog kolega .Smanjio sam tvrdoću za 300 -ppm ,biljke su o.k. dosegle vrh 56-cm visokog akvar., mikrorazbore se mreste,nalazim male u filteru-prelivnom,a naravno ne dodajem čistu ro vodu .Mislim da vredi 1700din.pogotovu ko ima ambicija da mresti ribice, a početnik je kao i ja .čika Iva.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka ph metar bakibgd Ostala oprema 4 Čet Mar 08, 2012 8:33 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License