Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Skalari - ikra. Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Mirche01
Akvarista

Registrovan: 23 Avg 2013

PorukaPoslao: Pon Jul 13, 2015 4:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav za sve akvariste Wink

Nekoliko dana prije , tačno 8.jula , skalari su mi ponovo bacili ikru . Prošla ikra je propala nakon što su je pojeli roditelji , ovaj put je drugačija priča.Bacili su ikru , brinuli see o njoj i vidio sam par puta da mužjak jedee OPLOĐENU ikru , a bijeluu ostavlja , te sam uzeo saksiju sa ikrom i odvojio je . Iz oplođene ikree , malci pokušavaju da izađu neprestano mrdajući repićima , ima ih oko 200-250komada.
Moje pitanje je šta sad da radim , čime da ih hranim kad proplivaju i kad će proplivati .Mrdaju repićima evo danas već treći dan . Dobili su i očii hehe , crne tačkice .
Ovo mi je prvi put da mrijestim ikrašice , svaka pomoć mi je dobrodošlaa , sa živorotkama nemam problema Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN MessengerICQ broj
AquaShop
Sponzor

PorukaPoslao: Pon Jul 13, 2015 4:33 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

sumi
Akvarista

Registrovan: 05 Apr 2012

PorukaPoslao: Pon Jul 13, 2015 5:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pripremi Artemiju cim proplivaju pocni sa njom da je hranis
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
sumi
Akvarista

PorukaPoslao: Pon Jul 13, 2015 5:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

http://www.akvarijum.org/forum.....t1462.html

a ovde ces sve naci o mrestu skalara

http://www.akvarijum.org/forum.....-t419.html
Mirche01
Akvarista

PorukaPoslao: Pon Jul 13, 2015 7:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala , a kad će izać , već danas je treći dan kako se mrdaju Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN MessengerICQ broj
sumi
Akvarista

PorukaPoslao: Uto Jul 14, 2015 2:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

procitaj skalari mrest temu kojiu sam ti stavio tu ti sve pise taman ce ti dobro doci da je celu procitas Smile
sumi
Akvarista

PorukaPoslao: Pet Jul 17, 2015 11:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

...,i sta se desava?
Mirche01
Akvarista

PorukaPoslao: Sub Jul 18, 2015 12:23 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izašli malci prije 5 dana iz jaja , sve je super ima ih oko 250 komada , baš su super Very Happy
Drže se skupa , nažalost dok je još ikra bila morao sam odvojiti roditelje jer su jeli ikru pa je sad sve super , ikra je preživjela i to .
Za sad ih hranim žumancetom , stavio sam aretmiu salinu da se ležee , ne znam kako se koristi al et hahhah ...
trna88
Akvarista

Registrovan: 20 Avg 2012

PorukaPoslao: Sub Jul 18, 2015 8:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koliko si siguran da su roditelji jeli ikru ? Very Happy
Obicno roditelji uzimaju ikru/malce u usta i vracaju na gomilu bez da jedu Very Happy No desava se i da jedu ali to uglavnom ukoliko ima previse "predatora" koji ometaju roditelje u odgajanju malaca Very Happy
Svakako alal ti vera, lepo je imati matican par skalara, to nisam nikada uspeo da imam Very Happy CEk da ti naraste tih bar 150 komada da vidis sta ces sa njima Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mirche01
Akvarista

PorukaPoslao: Sub Jul 18, 2015 9:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Siguran sam 100% jer su mi jednu turuu pojeli hahahhaha
Sad trebaju opet da bace ikru , vrijeme im je , danas 10-ti dan od kako nisu hehhe Very Happy
Hvala drug, nadam se da će narast , nije problem za prodaju , ovdje imam jedan blizu Pet Shop primajuu svee Very Happy
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Biljke + skalari Zivadin Akvarijumi 6 Ned Jul 28, 2019 1:12 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Manucapura skalari Stefanbgd Ponuda 1 Uto Apr 23, 2019 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Skalari Rasha Tražnja 0 Sub Dec 15, 2018 11:13 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Skalari Platinum Beli kukulele01 Ribe 3 Pet Mar 09, 2018 4:00 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Skalari bolest lukazmaj Bolest 3 Uto Dec 19, 2017 2:11 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 

eXTReMe Tracker