Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Akvarijum od 0 Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
liba
Akvarista



Registrovan: 08 Sep 2010
Poruke: 266
Lokacija: Tesanj Bosna i Hercegovina

PorukaPoslao: Sre Jul 15, 2015 3:08 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima

Početnik sam sto se tiče lepljenja akvarijuma, pa me interesuju neke stvari.

Planiram raditi akvarijum od nekih 190 l (120*40*40)cm i planirao sam stranice raditi od 6mm a dno od 8mm stakla.
1. Da li je to dovoljno?
Naravno svi bi mi volili proći što jeftinije a što bolje, teško ali izvodivo Razz

Tražio sam nekoliko tabela jedna mi govori da radim sve od 8mm stakla, dok druga kaže da radim stranice od 10mm a dno od 12mm. Ja mislim da je to malo pretjerano ali opet čekam misljenje iskusnijih akvarista.

Što se tiče pojačanja mislio sam staviti u dno na prednju i zadnju stranicu pojačanja (5*80)cm debljine 6mm, a u vrh staviti H pojačane. Na bočne (5*30)cm 6 mm staklo i u sredinu isto tako.
2. Da li je to dovoljno ili pretjerano?

Ako se jos neceg sjetim pisem vam Smile

Unaprijed hvala!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Jul 15, 2015 3:08 am Snimi Poruku Nazad na vrh

nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Sre Jul 15, 2015 8:18 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja bez 8mm ne bih ni pomišljao.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sre Jul 15, 2015 8:52 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Krpi dupe, seci usi. Sto bi rekli Smile. Ako lepis od sestice onda ces morati mnogo ojacanja da upotrebis tj zalepis. Ako lepis sa osmicom onda ide po standardu. Zasigurno neces ustedeti ako budes lepio sa sesticom. Cak sam misljenja da ces vise dati para ako lepis sa 6mm nego li sa 8mm Smile.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Shone Pa
Akvarista



Registrovan: 24 Jan 2011
Poruke: 305
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Sre Jul 15, 2015 9:03 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moze to i od cetvorke ali je 8 mm ono sto bih stavio kod sebe.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Aquamen
Akvarista



Registrovan: 19 Dec 2011
Poruke: 411
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Ned Jul 19, 2015 10:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam pravio 80x40x40 od 6mm stakla i imao sam "bubac" na stakletu kad napunim akvarijum vodom.
Akvarijum sa stranicom od 120x40 i to od 6mm ja ne bi drzao ni u podrumu ili garazi.

Sto bi reko nas narod "ili slavi - ili ostavi"
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Biljke za Južnoamerički biotop akvarijum BlackRaven Biljke 0 Sre Apr 10, 2024 10:44 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi akvarijum Onix21 Uradi Sam (DIY) 0 Uto Apr 09, 2024 3:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License