Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Morski konjic Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Notorious




Registrovan: 21 Jul 2015
Poruke: 2

PorukaPoslao: Uto Jul 21, 2015 2:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zanima me postoji li mogucnost drzanja morskih konjica u akvarijumu i sve vezano oko toga pocevsi od velicine akvarijuma do dostupnosti na nasim prostorima?
Eto ako neko ima nekakvog iskustva?

Hvala
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Jul 21, 2015 2:03 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

_Petar_
Akvarista



Registrovan: 31 Dec 2012
Poruke: 715
Lokacija: Beograd (Vozdovac)

PorukaPoslao: Sre Jul 22, 2015 12:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imamo iskustva ovde i mocice da se nabave preko Reefroom-a u nekom buducem periodu sigurno.
Za njih definitivno treba ziva hrana, ali malo veca od tek izlezene Artemije. Meni jedan nije izdrzao jer nisam imao adekvatnu hranu na zalost. Medjutim ja tipujem da se sigurno mogu drzati na Ehitreji. Kod mene je jeo vece copepode, ali ih nije bilo dovoljno za njega u tom akvarijumu.
Za njih ti je potreban morski akvarijum sa jako malo vodenog protoka jer oni jako slabo plivaju. Idealna bi bila kombinacija sa makro algama u tom akvarijumu koje bi cistile vodu, i dale konjicima priliku da se za njih hvataju, bas kao sto to rade i u prirodi. Kaze se da su mnogo srecniji u paru nego kad su sami, a iz licnog iskustva mogu da kazem da je neponovljiv osecaj kada vam pridju i uhvate se repom za vas prst. Predivne i sjajne zivotinje, zaista.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Andjelija
Akvarista



Registrovan: 29 Nov 2012
Poruke: 432
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Jul 22, 2015 12:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tako je, na nekoj od tema Petar je i predstavio svoje iskustvo sa konjicem...
Ako se ne varam, oni takodje zahtevaju dosta cesto hranjenje (a zivom hranom), jer im je probavni trakt veoma kratak, te se hrana ne zadrzava mnogo u telu... tako da je i to faktor koji treba razmotriti...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
_Petar_
Akvarista



Registrovan: 31 Dec 2012
Poruke: 715
Lokacija: Beograd (Vozdovac)

PorukaPoslao: Sre Jul 22, 2015 12:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da, definitivno treba vise brige oko njih od klasicnih riba, ali svakako se isplati. Predvna stvorenja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Notorious




Registrovan: 21 Jul 2015
Poruke: 2

PorukaPoslao: Sre Jul 22, 2015 5:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A da li se mogu drzati sa jos nekim ribama u akvarijumu ili moraju biti sami?

Hvala na odgovorima
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
presretach
Akvarista



Registrovan: 03 Maj 2014
Poruke: 91
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sre Jul 22, 2015 6:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nije loša ideja imati dva manja akvarijuma (idealno) povezana na sump.

Moj neki plan je da napravim još jedan akvarijum i povežem sa postojećim bez sumpa u neposrednoj bilizini, sad napamet oko 50l max gde bi bili smešteni samo morski konjići sa živim kamenom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
_Petar_
Akvarista



Registrovan: 31 Dec 2012
Poruke: 715
Lokacija: Beograd (Vozdovac)

PorukaPoslao: Sre Jul 22, 2015 6:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da, svakako. Obzirom na manju cirkulaciju kod konjica, treba povezanost na drugi sistem ili neku adekvatnu filtraciju, jer se ne oslanjamo na Berlin sistem kod konjica.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Ribe za morski akvarijum do 15L? frenkdogg Ribe 5 Pon Dec 27, 2021 6:07 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka DIY led rasveta za morski. xxxvelja Uradi Sam (DIY) 12 Uto Mar 16, 2021 2:06 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Morski puz CristopherMoltisanti Arhiva Malih Oglasa 0 Ned Jun 14, 2020 12:58 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Kompletan morski akvarijum milanpop Arhiva Malih Oglasa 0 Pet Maj 29, 2020 11:43 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Morski korali No 1 Arhiva Malih Oglasa 0 Sre Nov 20, 2019 8:34 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License