Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 mikro razbore na + 35 Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
gotika
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 887
Lokacija: zemun

PorukaPoslao: Sre Jul 22, 2015 6:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

kao sto naslov kaze posto ovih dana vise nisam kuci nego sto jesam temperatura u akvarijumu sa mikro razborama nagura i do + 35 i za divno cudo plivaju bez problema vesele su samo se nerazmnozavaju ima li neko iskustva sa mikro razborama dokoliko stepeni mogu da izdrze ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Jul 22, 2015 6:32 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Jul 22, 2015 7:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nikako nije poželjno da budu na +35 duže vreme, sklone su oboljevanju zbog visokih temperatura, da li uzimaju hranu normalno? Menjaj vodu često i nabudži neko hlađenje (kuler od kompa i sl.) Može i spray bar, on takođe pomaže. aeraciju maksimalno pojačaj i smanji foto period.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DevilFish
Akvarista



Registrovan: 18 Feb 2013
Poruke: 294
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Sre Jul 22, 2015 8:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mikro razbore i ajde nekako, ali meni kozice ginu od vrucina, a ne pomazu ni dva kulera i veliki ventilator ;(
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
WoodyAllen
Akvarista



Registrovan: 28 Maj 2013
Poruke: 498
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sre Jul 22, 2015 8:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svetla pali izjutra ili uveče kad malo zahladi, a danju drži otvorenu haubu Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DevilFish
Akvarista



Registrovan: 18 Feb 2013
Poruke: 294
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Čet Jul 23, 2015 12:07 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni je poluotvorena hauba, imam mini ventilator u haubi koja hladi sijalicu, zatim jos jedan ventilator (koji je slab ali je barem nesto) koji udara u povrsinu vode i imam veliki ventilator za mene koji udara i u akv. I pored svega toga danas nadjoh mrtvu kozicu Crying or Very sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milan013
Akvarista



Registrovan: 18 Jul 2014
Poruke: 191
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Čet Jul 23, 2015 12:18 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam mikrorazbore i danas sam ih nekako spasao uz ostale ribice (ksifo, neonke, razne cistace...). Pocele su da plivaju samo po povrsini i jure vazduh. Neonke su jos gore delovale.
Temp je bila skoro 30.
Vazdusna pumpa pojacana na maksimum i stavljena centralno umesto u cosku, vodena pumpa malo pojacana da vise talasa vodu, ugaseno svetlo (ili udaljeno iz haube da bude dalje od vode) i na kraju sam morao da stavim i one zaledjene patrone za piknik frizider i dolijem malo hladne vode. Spustio sam temp za dva stepena i prodisale su nekako.

Posto mi je bilo sumnjivo da se tako ponasaju na toj temperaturi dodao sam i malo Toxivec-a (da smanjim stetne materije ako ih ima, verovatno se na vecoj temperaturi lakse razgradjuje djubre pa stetne materije brze budu oslobodjene... ne znam, tako sam nesto rezonovao). U svakom slucaju sve se vratilo u normalu sada.

Mora dobro da se pazi po ovom vremenu... :-/
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zhorz
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 15 Sep 2012
Poruke: 907
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Čet Jul 23, 2015 6:29 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

kao wudy sto kaze, pomerite vreme kada se pali svetlost, ja sam stavio od 21 do 05 da radi, jes da ga ne gledam do 21 ali bolje i to nego da se skuvaju...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potrebni mikro crvi DonderionBerik Tražnja 1 Pon Jul 18, 2022 6:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Espei Razbore Nikola00 Tražnja 1 Pon Dec 27, 2021 7:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Galaxy razbore I pigmeus coridoras Ludwigia Arhiva Malih Oglasa 0 Pon Feb 11, 2019 10:42 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Flameusi i razbore Rizbo Akvarijumi 4 Čet Okt 04, 2018 7:22 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mikro crvi stevladas Arhiva Malih Oglasa 0 Ned Mar 18, 2018 3:52 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License