Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Razmnozavanje zlatne ribice Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Milan98
Akvarista



Registrovan: 27 Jan 2015
Poruke: 16
Lokacija: Stalac

PorukaPoslao: Čet Jul 23, 2015 5:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kao sto sam i ja, dosta pocetnika ima ovde na forumu, mene zanima prepoznavanje muzijaka i zenke u toku procesa razmnozavanja i kako se sve to odvija u kucnim uslovima akvarijuma.. Kako mogu ja razmnoziti moje zlatne ribice? Sta je sve potrebno? Unapred HVALA.. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Jul 23, 2015 5:14 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Jul 23, 2015 7:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jedinin koliko- toliko pouzdan pokazatelj su bele tačkice na škržnim poklopcima kod mužjaka, naravno kada postanu polno zreli, ženke su uvek krupnije i zaobljenije. Razmnožavanje japanki ili "zlatnih ribica" nije jednostavno i nije za početnika, savetujem ti da kreneš od živorotki i lakših ikrašica pa tek kada to usavršiš kreni na teže, do tada prelistal lepljive teme na forumu u delu razmnožavanja i naći ćeš 99% odgovora na tvoja pitanja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milan98
Akvarista



Registrovan: 27 Jan 2015
Poruke: 16
Lokacija: Stalac

PorukaPoslao: Čet Jul 23, 2015 9:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala puno, posto predlazete druge ikrasice koje bi to bile lakse ikrasice? Imam 4 Japanke starosti oko 1 godine. Kad mislite da bi one bile polno zrele? I zavisi li brzina sazrevanja od promene temperature vode ili raznovrsnosti hrane? Ili samo od starosti?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milan98
Akvarista



Registrovan: 27 Jan 2015
Poruke: 16
Lokacija: Stalac

PorukaPoslao: Čet Jul 23, 2015 11:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

[img]http://prntscr.com/7w7gw2[/img]
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
pedjaSM
Akvarista



Registrovan: 05 Apr 2015
Poruke: 38
Lokacija: Sramska Mitrovica

PorukaPoslao: Čet Jul 23, 2015 11:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav!

Kao sto ti je Nemanja rekao, na forumu ima sve u vezi mresta japanki.

Po meni bitno je koliko su ribe krupne.

Menu se desilo da je su se izmrestile u akv oko 50l, srednje ubiljenom, sa spoljnim filterom. Pre dve godine u ovo vreme (kad je bilo oko 28temp vode). Sreca je bila u tome sto je oko 20kom mladji povukao filter.
Malci su rasli u filteru i dostigli velicinu oko 2cm, kad sam ih prebacio u akvarijum. Ptezivelo je 10kom.
Ribe su bile velicine : Zenka 7cm muzjak oko 5cm - bez repa.

Maticne ribe su nakon togs uginule 😞, a mlade su prezivele. Ptetpostavljam zbog daljeg povecanja temp vode.

Moj slucaj klasicna pocetnicka sreca.

Ako ti se desi nesto slicno, nemoj da pomesas mladj sa larvom komarca Ili vilin konica, jer bas cudno izgleda. Kao iglice sa dva repa.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuYahoo Messenger
Milan98
Akvarista



Registrovan: 27 Jan 2015
Poruke: 16
Lokacija: Stalac

PorukaPoslao: Čet Jul 23, 2015 11:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala u svakom slucaju, pa da cista pocetnicka sreca, mom drugu se isto tako desilo pre 5 dana isto povukao filter ali su samo 2 malca prezivela, steta. Ali uopste i ne zna ko je muzijak a ko zenka. Samo je zatekao malce, koliko sam citao o tome i mislim da se nagon za razmnozavanje postize povecanjem temperature. Verujem da ima na forumu ali nikako da pohvatam sve sto treba, zato sam i stavio ovu temu. Evo linka moje japanke ima oko 6-7cm. Da li ove narandzase tufnice znace nesto?

[img]http://prntscr.com/7w7gw2[/img]
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milan98
Akvarista



Registrovan: 27 Jan 2015
Poruke: 16
Lokacija: Stalac

PorukaPoslao: Čet Jul 23, 2015 11:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovo je pravi link izvinjavam se.

http://prntscr.com/7w7gw2
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milan98
Akvarista



Registrovan: 27 Jan 2015
Poruke: 16
Lokacija: Stalac

PorukaPoslao: Pet Jul 24, 2015 3:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako jos neko ima neko misljenje neka se javi.. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Borci, razmnozavanje Mikicaaaa Početak u akvaristici 0 Sub Jan 06, 2024 3:22 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Poklanjam ribice i biljke Mladen82 Na poklon 1 Ned Jan 08, 2023 1:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Naziv ove ribice? SavaNS Ribe 2 Čet Jan 05, 2023 11:28 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Dve ribice neonke akuar Na poklon 1 Uto Dec 13, 2022 1:42 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Početnica, 34L, "smeđe" alg... Bambi Početak u akvaristici 9 Ned Apr 17, 2022 8:17 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License