Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 CPO Rak Pitanja Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
bobi1
Akvarista



Registrovan: 16 Maj 2015
Poruke: 14
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Jul 02, 2015 6:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

CPO rak je promenio ljusku. Stara je sakrivena iza kamena. Proslo je 3 dana nisam je izbacio.
Procitao sam da ne treba dirati staru ljusku, da treba pustiti da je pojede
kako bi povratio izgubljen kalcijum.
Kada treba da je izbacim?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Jul 02, 2015 6:37 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Shone Pa
Akvarista



Registrovan: 24 Jan 2011
Poruke: 305
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Pet Jul 03, 2015 12:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako ces da dozvolis da jedini kalcijum dobija samo iz ljuske koju pojede,xexe.

Izbaci ako ti smeta,ljuska nece zagaditi vodu.

Ostace tvrdi delovi koje ne moze da pojede

Kalcijum dobija kroz vodu i hranu , pa mozes uvek da mu kupis specijalnu hranu za rakove gde ce imati izbalansirane minerale neophodne za presvlacenje i rast. A sto se tice vode , to isto zavisi od tebe i azurnosti da mu promenis.

Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bobi1
Akvarista



Registrovan: 16 Maj 2015
Poruke: 14
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Jul 03, 2015 1:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne smeta mi ljuska, sakrivena je.
Koristim Sera Crabs Natural hranu.
Da li je potrebno da dodajem neki preparat za vodu? Dodajem samo ffm trenutno. Jedino sto sam nasao je Tropical Crusta Guard.

Hvala na odgovoru, bojao sam se da ce ljuska zagaditi vodu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Shone Pa
Akvarista



Registrovan: 24 Jan 2011
Poruke: 305
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Pet Jul 03, 2015 11:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Samo redovne zamene vode i to je dovoljno.
Dobra je Serina hrana.

Izbaci ostatke koje ne pojede od ljuske.

Rakovi su jednostavne zivotinje, veci su, lako prilagodljivi na razne uslove za razliku od kozica.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bobi1
Akvarista



Registrovan: 16 Maj 2015
Poruke: 14
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Jul 04, 2015 3:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne mogu da pronadjem nista od ljuske.
Nalazila se u skrovistu iza velikog kamena kog ne mogu lako da pomerim.
Poslednji put kada sam pogledao, mislim da je to bio ponedeljak bila je tamo naslonjena na staklo i izgledala je kao kompletan rak. Nisam siguran da je uopste jeo ostatke, nisam gledao posle.

Jel moguce da je zakopao ostatak?
Probao sam i da viljuskom malo otkopam iza ali samo sam zamutio vodu a nista nisam nasao.
Koliko je opasno po raka i kozice mucenje vode od pomeranja kamena i kopanja po podlozi?

Gledao sam na ostalim mestima u akvarijumu, nema je.

Vodu sam zadnji put zamenio juce. Obicno menjam sredom i subotom po 15%.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bobi1
Akvarista



Registrovan: 16 Maj 2015
Poruke: 14
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Jul 24, 2015 5:20 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Rak je odjednom poceo da se ponasa jako cudno. Ne miruje ni tren, skace po akvarijumu, juri i napred i nazad i skace ne znam sta mu je. Mislim da nije presvacenje jer je pre 6 promenio ljusku, a i danas uopste nije bio plasljiv i normalno je sve bilo.

Video sam ga pre par sati kad sam otisao na spavanje bio je skroz normalan. U akvarijumu su i kozice i bebe kozica koje se ponasaju normalno.

http://youtu.be/_2vejKougAs

Da li neko zna sta se desava?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Shone Pa
Akvarista



Registrovan: 24 Jan 2011
Poruke: 305
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Pet Jul 24, 2015 11:30 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kao neki "strah" da ima, bas cudno ponasanje.

Kakva je temperatura vode i kada je poslednji put zamenjena voda ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bobi1
Akvarista



Registrovan: 16 Maj 2015
Poruke: 14
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Jul 24, 2015 11:47 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zamenio sam juce 4 litre.
Temperatura je 27 vec par dana.
Pre oko sat vremena je prestao da skakuce i sakrio se iza i samo stoji.
Kad je poceo tako da se ponasa ja sam prvo mislio da nesto juri. A onda je krenuo u nazad da skace.

Nadam se da ce mu biti dobro.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milan013
Akvarista



Registrovan: 18 Jul 2014
Poruke: 191
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pet Jul 24, 2015 1:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Skakanje unazad je normalno kad hoce da se brze krece ili popne na neku visinu. Brze se krecu i vise skacu unazad.

Ali zaista deluje uplaseno Smile ili neodlucno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Thunderbeast
Akvarista



Registrovan: 22 Avg 2012
Poruke: 136
Lokacija: Beograd-Vozdovac(Stepa Stepanovic)

PorukaPoslao: Pet Jul 24, 2015 2:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mozda je prevruce u aq, U svakom slucaju zameni vodu i iskljuci svetlo. Rakovi se lepse osecaju u mraku. Ponasa se kao da mu je nesto na ocima i pokusava da pobegne od toga.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Shone Pa
Akvarista



Registrovan: 24 Jan 2011
Poruke: 305
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Pet Jul 24, 2015 9:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja imam toliko malo rakova a da ovakvo ponasanje vidim samo kad se ja pojavim sa mrezicom,xexe

Ohladi mu jos malo vodu ako mozes (bar 2 'C) i cesce zameni vodu sa usisavanjem dna .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Nekoliko neobicnih pitanja o koi sara... gazuraz Ribe 2 Ned Apr 17, 2022 10:20 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Početnik sa par pitanja za low tech 50l klicakn Početak u akvaristici 4 Uto Mar 23, 2021 7:36 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Svetlo u akvarijum i jos par pitanja goran012 Početak u akvaristici 16 Sre Okt 14, 2020 7:33 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pocetak - Formiranje - Pitanja CandyCrash Početak u akvaristici 13 Pon Sep 23, 2019 9:01 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pitanja u vezi Protein skimera - Peni... Peku Oprema u morskoj akvaristici 0 Pet Maj 10, 2019 2:39 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License