Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 CO2 i el carbo Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
WoodyAllen
Akvarista



Registrovan: 28 Maj 2013
Poruke: 498
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Jul 28, 2015 6:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ima li smisla dodavati el carbo u akvarijumu u kom se ubrizgava CO2? Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Jul 28, 2015 6:26 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nebojsa.85
Akvarista



Registrovan: 09 Apr 2009
Poruke: 563
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Uto Jul 28, 2015 6:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ima... jer nije easy carbo samo dodatak ugljenika, on je ujedno i algocit... ako nemas algi, ipak nastavi ga koristiti, sprecavace rast algi...ili dari neki test, korristi samo co2 bez carba, pa nam bas javi da li su se pojavile alge... nema uticaja e.carbo na smdje alge, tu nazalost samo nertina zebra pomaze i strugac stakla... protiv ostalih se carbo uspesno bori, pogotovo protiv crne cupave, bukvalno je spali, prvo pocrveni, pa pobeli alga, pa otpadne... samo treba na spric dodati iglu i lagano direktno isprskati crnu cupavu sa pola ili 1ml carba.. do jutra je nece biti...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
Dare021
Akvarista



Registrovan: 12 Maj 2013
Poruke: 185
Lokacija: Novi Sad, Srbija

PorukaPoslao: Uto Jul 28, 2015 6:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ne bi škodilo ali nema svrhe..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
pedjaSM
Akvarista



Registrovan: 05 Apr 2015
Poruke: 38
Lokacija: Sramska Mitrovica

PorukaPoslao: Uto Jul 28, 2015 9:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Probao sam sa dodatkom carba dok nisam ubacivao CO2 i smanjio se broj algi (crnih cupavih).
Posle pustanja CO2 jedno vreme ubacivao sam i carbo, al nije bilo posebnog efekta njegovog ubacivanja.

Napomena da sam ubacio i jednog sijamca koji neprestano sparta po bilju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuYahoo Messenger
Ludwigia
Akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 26 Okt 2014
Poruke: 78
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Okt 22, 2015 6:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni se el carbo sjajno pokazao za manje akvarijume. kod vecih vec mnogo je ekonomicnije koristiti bocu, a kombinovanje je suvisno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Starless
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2015
Poruke: 109
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Okt 22, 2015 6:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mi smo uzeli easy carbo bocicu, morali smo zbog tepiha da pocnemo da ubacujemo CO2, ali i zbog bilja, algi.. svega..

Planiramo bocu uskoro... ovo je samo prva pomoc dok ona ne stigne.
Odmah da kazem, da je tepih zivnuo i da se bilje koje gradi taj tepih zazelenelo. (radosti moje)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Arpad
Akvarista



Registrovan: 21 Jun 2016
Poruke: 62
Lokacija: Novi Sad / Kac

PorukaPoslao: Pet Okt 14, 2016 10:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Aj da ne pravim novu temu... i ova odgovara pitanju, trenutno koristim samo Easy Carbo kao Co2 u AQ od 190 litara... e sad napravio sam i DIY Co2 (dok ne kupim bocu), pa me interesuje vase misljenje, da li ce mi Secer + Kvasac biti kvalitetniji Co2 od Easy Carbo-a?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Okt 15, 2016 8:24 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Naravno, samo napravi dobro rastvaranje gasa, to je ključni faktor, zbog koga mnogi ne vide prave benefite dodavanja.
A i jeftinije je, naročito za veliki akvarijum. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Deki Kumodraz
Akvarista



Registrovan: 29 Jan 2016
Poruke: 18
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Okt 15, 2016 10:06 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

easy carbo spalio sve anubije u akvarijumu,,posle mesec dana dodavanja duplo manje doze od preporucene.. godinu dana je sve bilo super i onda posle ovoga i profita sve je krenulo nizbrdo....slika pre kacim a slika posle- nisam imao snage da slikam......
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Shadz
Akvarista



Registrovan: 11 Apr 2016
Poruke: 25
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Okt 15, 2016 11:41 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja dodajem EC u moj akvarijum sa ciklidima. Nane i cryptocorine imam. I nikakvih problema nema, rastu ko blesave Smile
CO2 iz boce kod mene nema poente, jer mi je glavni ukras riba i kamenje Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sub Okt 15, 2016 12:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam nesto bio zagrejan jedno vreme za tecni uglenik za biljke pa me interesovalo sta je to ustvari i kako moze da se nadje jeftinije. Iskopao sam da je to neki proizvod koji se koristi u medicini za dezinfekciju il tako nesto. U svakom slucaju mozes da ga dodajes zajedno sa co2 ubrizgavanjem. Razliciti su izvori uglenika tako da ako ne preteras preporučenu dozu sa jednim ili oba nećeš imati posledica. Potpuno vodene vrste biljaka su adaptirane da uglenik uzimaju iz razlicitih izvora, u nedostatku jednog precice na drugi. E sad dal uzimaju u isto vreme uglenik iz vise izvora ili samo iz "najisplativijeg"nzm
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Easy carbo bio Blue Hemija 1 Sub Dec 19, 2020 9:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Izi carbo i profito treba li pauza,ko... Olivera77 Bolest 13 Pon Nov 07, 2016 12:14 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Easy carbo - kozice,ribice drinabb Arhiva Malih Oglasa 0 Sub Maj 16, 2015 9:35 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Komplet prihrana za biljke(easy carbo... zicbon92 Arhiva Malih Oglasa 1 Ned Jan 25, 2015 4:18 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Easy life carbo, nitro, i fosfo Popaj Hemija 9 Uto Apr 29, 2014 4:32 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License