Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pomoc i saveti oko akvarijuma Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Kaca




Registrovan: 07 Jul 2015
Poruke: 0
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Pet Jul 31, 2015 2:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima puno od Kace iz Kragujevca. Smile Unapred se izvinjavam ako nesto nije po poravilima.
Ovako,akvarijum sam dobila u septembru prosle godine od decka,imao je 4 muske gupike(simbolicno za godisnjicu) dvorac na sredini i bele i roze kamencice. Akvarijum,ne znam zasigurno,ima oko 20 l,osvetljenje neonka od 8w i spoljni filter. Koliko znam kamencici su bili oprani,i stajali u vreloj vodi neko vreme,kao i voda koja je kasnije sipana. Gupike su bile super,posle mozda mesec ipo dana,stigle su i dve zebrice i jedan cistac. Onda mi je jedna gupika uginula,da li zato sto je bila mnogo mala u odnosu na ove tri ne znam,bila je aktivna sve vreme i jednog dana je samo pala. Posle su stigle jos 5 ribica,jos jedna zebrica, i 4 ksifoa,dva muzjaka i dve zenkice,dva puza i vestacke biljke...(s tim sto mi je prodavac rekao da su zenke ksifo skroz neka druga vrsta,ali kao slazu se ostalim ribicama)i jos mi prica kako vodu menjati na tako 3 do 4 meseca,jedini tacno je bilo da akv ne treba izlagati suncu....i tako sam ja bila u zabludi sve vreme,dok mi akvarijum nije naprsao,zbog cega,nemam predstavu,mozda zato sto nije celom povrsinom na podlozi po 2 cm mu vire coskovi,ali uspeo je godinu dana tako,odmah bi pukao da mu smeta to...i ribice su mi bile privremmeno smestene bez filtera 5 dana,onda kad sam otisla kod coveka koji mi je to popravio,i koji se time bavii veoma dugo i dosta ispricao sto nisam znala,rekao da vodu menjam na nedelju ipo dana ii to 1/3,ne ceo akv,dao mi je biljkee,kamencice izvucene iz neke reke jezera,prirodne,razbio misteriju o ksifoima,samo sto sam mu ih vec dala dva muzjaka zbog agresivnosti i torture nad drugim ribicama,sad mi ih zao,nisam znala da se zbog zenki biju,uzecu natrag jednog. i uzela sam jos dve moli,muljaca i jos jednu zebricu jer mi je jedna iskocila iz akvarijuma,i uginula,nisam bila u tu,bila sam van zemlje,steta. Pa bih vaas zamolila da mi kazete jel trebam jos nesto da dodam,oduzmem,da li moze akvarijum malo da strci,jer trenutno ne moze nista da mi se napravi,moice za mesec dana,da li imam previse ribica u akvarijumu ( 2 gupi,3 zebrice,2 moli,2 zenke ksifo,cistac,muljac i dva puza) imam sad tri biljke zasadjenje. da li trebam jos biljaka ? I imam problem sa cistacem,otkako sam danas namestila akvarijum pokusava da iskoci,zaleti se i krene da izleti i udari u sijalicu,krov...i tako u krug...msm i preo je izletao,alli sad preterano...ja se jos jednom izvinjavam i sto sam ovoliko napisala,ali mi treba pomoc,jer ne bih da im se nesto desi. Hvala Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Jul 31, 2015 2:23 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

CristopherMoltisanti
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2014
Poruke: 143
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Pet Jul 31, 2015 3:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hoce da iskacu ako im je previse vruce,proveri temperaturu zbog vrucine ovih dana .Valja da se stavi stiropor ispod akvarijuma kako bi ispravio moguce neravnine,mada je akvarijum dosta mali.Mislim da bi vodu trebala da menjas cesce zbog manje zapremine.Javice se jos neko da te posavetuje opsirnije.poz Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
cyanogen
Akvarista



Registrovan: 07 Feb 2015
Poruke: 39
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Jul 31, 2015 5:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja bi u najavi izbacio moli i ksifo, i stavio na tu malu litrazu samo npr zebrice ili gupije (ne racunamo cistace i 'muljace' koji treba da ostanu), ili jos bolje ostavio samo jednu vrstu i povecao broj, npr 7-8 zebrica, ili jos bolje 5-6 gupija samo da imas, uvek na jednog muzjaka stavis 3 zenke da ne bude histerije

vodu trecinu menjaj nedeljno, a mozes i malo redjes ako dosipas zbog isparavanja tokom nedelje (ostavi da voda odstoji jedan dan)

ne preteruj sa hranom - gledaj da ono sto das smazu za 2 minuta da se ne razvlaci, i trebalo bi da bude sve u redu Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pomoc oko mrjesta vieje synspilium Luka2907 Razmnožavanje 0 Sre Jan 10, 2024 10:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko razmnozavanja Luka2907 Američki ciklidi 1 Sre Jan 10, 2024 10:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa jednim grijacem grijati dva a... Luka2907 Grejanje i hladjenje 1 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa 1 grijacem grijati 2 akvarijuma Luka2907 Grejanje i hladjenje 0 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za pocetnika peravsp Početak u akvaristici 17 Ned Okt 01, 2023 6:54 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License