Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Biljke za bazen Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Konstantin91




Registrovan: 30 Jul 2015
Poruke: 1

PorukaPoslao: Čet Jul 30, 2015 3:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisam siguran koje je pravo mesto za moj problem ako sam pogresio neka moderatori pomere..

Napravio sam bazen za patke, 7x7 metara ovalnog oblika sa ostrvcetom u sredini. Imam dve folije na dnu jedna preko druge. Uradio bih ja to sto prirodnije ali folije nisam mogao izbeci zbog same strukture zemljista i problema kako zadrzati svu tu vodu. Stalo je oko 6 hiljada litara vode u taj bazen. Sve to lepo funkcionise, mlade patke plivaju sada radim i prelivnu branu za slucaj da se desi neka kisna godina sa poplavama..

Problem je sto je voda pocela zeleniti a i inace sam razmisljao kako uklopiti biljke u sve to. Pacji izmet verovatno dovodi do visokog nivoa azota u vodi pa voda zeleni (ispravite me ako gresim) Razmisljao sam ubaciti neke biljke koje patke nece pojesti ili unistiti. Za pocetak ubacio bih neke koje obogacuju vodu kiseonikom i podvodne su biljke. Najbolje neku invazivnu vrstu koja bi se brzo razmnozavala tako da je patke ne uniste.. Jel imate neku preporuku a moze i neka preporuka za uredjenje obale, neke biljke koje bih mogao tu posaditi na obalu bazena. Zaboravio sam napomenuti dubina ide do pola metra (odokativno nisam merio tacnu dubinu) a dno bazena sam planirao posuti zemljom ili nekim peskom, da to dodje preko folije.. Evo i slike..

Inace takodje trazim i resenje za ostrvce u sredini, sta tu posaditi. Razmisljao sam o vrbi koja pravi i odlican hlad tj zasenu za vodu ali ne znam kakav koreni sistem ima pa da mi ne probije foliju.. Ako neko ima neki predlog i za to dobro bi doslo...

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Jul 30, 2015 3:37 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Aquamen
Akvarista



Registrovan: 19 Dec 2011
Poruke: 411
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Ned Avg 02, 2015 9:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lepo to izgleda, samo ti fali resenje kako i sa cime pokriti tu foliju.
Stavi neku pumpu da voda bude u pokretu, pokretanje usporava rast algi.
Negde sam procitao da je slama odlicna za borbu protiv algi, napuni jedan dzak od luka ili krompira i potopi ga u bazen.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Ned Avg 02, 2015 11:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Premestiću u vrtna jezerca, imaš tamo tema o njima, filtracija biljke, itd ....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Neke crvene biljke nasdvoje Na poklon 0 Pet Dec 08, 2023 3:32 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biljke bez podloge sloboradov Akvarijumi 4 Sre Maj 03, 2023 1:59 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Primio bih biljke na poklon Shark Na poklon 6 Čet Mar 30, 2023 12:36 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Poklanjam ribice i biljke Mladen82 Na poklon 1 Ned Jan 08, 2023 1:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka biljke na poklon Mladen68 Na poklon 0 Ned Nov 27, 2022 3:29 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License