Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 500 kg juzne amerike :) Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Igor1980
Akvarista



Registrovan: 20 Feb 2015
Poruke: 175
Lokacija: Batajnica (okolina Beograda)

PorukaPoslao: Ned Avg 02, 2015 11:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Posle dosta razmisljanja i citanja odlucio sam da napravim veci akvarijum .
Dimenzije 112.4 d x 55 v x 50 d staklo 10 mm kp obrada
Image
pictures upload
ja necu lepiti na dno kao sto su prikazali na kalkulatoru vec samo da prikazem stepen sigurnosti , masu i zapreminu .
Ojacanja gore i na dnu (gornja vise zbog isparivaca )
Image
Razmisljao sam dugo dali da probam sa sumpom jer ce biti dosta prostora dole ali sam odustao jer nisam nikad tako nesto radio i odlucio sam se na untrasnji sa zazorom .
Prostor za filter medije ce biti 25x10x 45 v . na te dimenzije sam se odlucio zbog dimenzija sundjera za mehanicko - biolosku filtraciju .
Postolje metalna konstrukcija kutije 30x20 na kant ce biti oblozena ivericom .
Toliko za sad Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Avg 02, 2015 11:01 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Milan013
Akvarista



Registrovan: 18 Jul 2014
Poruke: 191
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Ned Avg 02, 2015 11:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zazor ti je uz desnu bocnu stranu? Znaci ona trougaona komora je mesto za pumpu?
Zasto trougaona? Jesi li siguran da ce biti ok da mozes da manevrises sa pumpom?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Igor1980
Akvarista



Registrovan: 20 Feb 2015
Poruke: 175
Lokacija: Batajnica (okolina Beograda)

PorukaPoslao: Ned Avg 02, 2015 11:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

trougaona jer se manje vidi prelaz . stace :)nema mnogo manevarskog prostora ali ne vidim razlog ni zasto bi ga bilo . kad je ubacujem ide ravno dole kad je vadim ide ravno gore .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pon Avg 03, 2015 12:21 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zašto ne uradiš dužinu 120 ili 125 cm? Mislim da je lakše sa svetlom. Mada pusti mene, ja bih sada rado pravio 2m dužine kad ne bih rizikovao život Smile

Meni je isti filter ali desno, isto trougao za pumpu. Mada je širina 12 cm (30x12x 35visina, zaboravio sam tačno visinu pregrade taložnika, ali računaš visinu pregrade taložnika, ne filtera) i ne vidim kakve veze ima sa sunđerom, njega sečeš kako ti odgovara. Ako je 25x10, onda opet moraš da ga isečeš na 26x11 da bi lepo dihtovao.

Drugo u 12 cm širine se lako stavi ruka ako treba da se pere pumpa ili dohvati nešto, posebno na tu visinu, mada ni 10 cm nije katastrofa ali opet imaš više filter materijala.

Mislim da će ti trebati bar jedno poprečno ojačanje gore, nisam siguran, neko stručniji će bolje da zna. Imam dva na 130 cm dužine i poklopci su iz 3 dela.

Meni je dole kornjača, ali da nije bio bi verovatno sump.

Temu ti pomeram u DIY pošto je vezano za izradu akvarijuma, kada napraviš i tako to, otvaraj novu u amerima. Pozdrav i samo napred.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Igor1980
Akvarista



Registrovan: 20 Feb 2015
Poruke: 175
Lokacija: Batajnica (okolina Beograda)

PorukaPoslao: Pon Avg 03, 2015 1:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da imam prostora duzina bi bila 200 cm minimum . I za ovaj mi je trebalo par meseci ubedjivanja da izbacim tv iz dnevnog boravka Smile))) Osvetljenje ce biti led tako da u tom smislu nema veze za tih 10-15 cm ( jos se lomim izmedju 5630 led traka ili dva cipa 50 w). Sto se sirine filtera tice nisam hteo vise prostora da oduzimam od prostora za ribe . a i spomenuo sam vec da je sundjer fabricki secen na tu sirinu i imam jedan manji sa tom sirinom i mogu da radim .Sto se visine filera tice 45 cm ce biti visina pregrade taloznika jer je visina aq 55 cm Ako ne budem bio zadovoljan filtracijom dodacu jos jedan kanister kasnije . Poprecno ojacanje ce ici gore bas zbog tih poklopaca tj isparivaca .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pon Avg 03, 2015 5:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ok onda, nisam razumeo da ciljaš visinu vode na 55, mislio sam da je 45. Biće tu filter materijala i sa 10 cm koliko hoćeš.
Šta će ti TV uopšte, nemam ga već dosta preko godinu dana, uvek ima neka fakana u blizini da se odgleda sport Smile
Nisam u toku ali mislim da su aktuelne 5730 trake.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Igor1980
Akvarista



Registrovan: 20 Feb 2015
Poruke: 175
Lokacija: Batajnica (okolina Beograda)

PorukaPoslao: Uto Avg 04, 2015 3:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

krecem lagano sa realizacijom planiranog Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Igor1980
Akvarista



Registrovan: 20 Feb 2015
Poruke: 175
Lokacija: Batajnica (okolina Beograda)

PorukaPoslao: Sre Sep 02, 2015 11:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Oteglo se ... godisnji odmori na sve strane ... ali privodim kraju . Prebacio ribe u njihov novi dom . Zao mi je sto mi nije bio pri ruci zenin telefon sa solidnom kamerom pa da slikovito prezentujem sve ali ako nekog nesto zanima rado cu podeliti kako sam sta uradio a nisam pojasnio .
Image
za pocetak tehnicki detalji .
Trokomorni filter sa zazorom :
Pumpa Sobo 1200 l/s (jedva stala )
Filter materijal od dole ka gore : biokugle , grubi sundjer 2 kom , keramika litar , jedan sundjer srednje granulacije iz starog filtera koji je bio kraci iseckan je na kockice npr 2x2 , vata takodje iz starog filtera i na vrhu fini sundjer .
Grejac takodje iskoriscen stari od 200 w . U dnevnom je boravku pa ako bude trebalo menjacu vecim ili dodati jos jedan manji od 100W npr ...
Osvetljenje : Kupljeno 3 m 5630 .
Poklopac od lexana narucen da se isece pre par dana i ostavljen broj da jave kad zavrse , zvao da vidi sta se desava i kao godinjsi ovo ono ....Na kraju cu otici ja da isecem taj leksan i sve koje zateknem tamo Smile))) Dok ne stigne to stavio sam staru haubu da mogu da se opustim malo i da napravim neku fotkicu .
Pesak kvarcni kupio 50 kg dzak ostalo mozda 1/5 .
Image
Za skejp nije bilo vremena jer je aq isao na mesto starog i nisam zeleo da ribe budu dugo u kanti sa vodom . Ta voda iz kante i jos 60 l je upotrebljena za punjenje . Ostalo dodata cesma koja je odlezala 2 sata samo da ispari hlor i tretirana FFM-om i EASYSTART om .
Image
Image
Image
Image
Voda jos mutna nije jos ni 24 sata proslo ....
Zivi svet :
6 Altispinoza
7 Skalara
3 Red Head Tapajosa (treba da stigne jos 3 kom )
3 Albino Ancistrusa
4 Koridorasa
2 Helene
U planu jos jedno jato red tetra sepia ili nesto slicno od tetrica (neonke sam izbacio jer verujem da bi ih pre ili kasnije pojeli ili skalari ili tapajosi )
Kad RF zavrsi godisnji (opet zastoj zbog godisnjih ) pozabavicu se malo skejpom i poizbacivati vecinu ove ustrijane ... i tako Smile U polici ima mesta za whole moly world i jednan mresni aq i to cu ovih dana kad stignem .
Voleo bih da cujem utiske s obzirom da sam sve sam radio .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
io
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 418

PorukaPoslao: Čet Sep 03, 2015 12:47 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

evo utiska (ne ocekuj kritiku) : sve je super strava , i polica i akv i ribe i biljke. one grane desno deluju tanko, al dobro, i jedino ovaj uzdubaceni panj s nanom stoji malo ko' neki stecak, na sred, da ga stavis u cosak il ispred kripte il na sredinu al polozen da bude, i ne treba vise nista da se sredjuje ni dodaje, po meni. posto spadam u one kojima creva i termometri ne smetaju za lepotu akva i to sto se vidi je po meni sasvim dobro i ne smeta. srecno! Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Noik
Akvarista



Registrovan: 28 Avg 2015
Poruke: 145

PorukaPoslao: Čet Sep 03, 2015 10:46 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lep akvarijum Smile Cini mi se da je podloga malo prekrupna za geose. Altispinoze su vrhunske, skalare i geose necu da komentarisem Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vacko000
Akvarista



Registrovan: 25 Jul 2014
Poruke: 347
Lokacija: Novi Sad, Telep

PorukaPoslao: Čet Sep 03, 2015 10:54 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lepo sve izgleda, jedino mozda da polozis taj panj sa nanom i dodas jos koji kamen.....
Polica je odlicna a za haubu cemo videti kad je napravis Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Čet Sep 03, 2015 1:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sa takvim ribama ni ne treba skejp Smile
Koji je smisao one providne cevi, kao sprej bar ili da izbaci vodu na suprotnu stranu.
Mislim da bi lepše legla neka crna isečena od prelivne cevi. Ova malo bode oči.
Inače jako lep akvarijum.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Igor1980
Akvarista



Registrovan: 20 Feb 2015
Poruke: 175
Lokacija: Batajnica (okolina Beograda)

PorukaPoslao: Čet Sep 03, 2015 10:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@ Noik sve su mi ribe prelepe i bas sam zadovoljan kako napreduju . Skalari da ih ne ureknem prosto neverovatnom brzinom . A Altispinoze pocele da ciste kamen Smile Sto se podloge tice citao sam da za bilje odgovara ovako nesto do 2 mm . Nisam znao da treba sitnija za geose . Pljuckaju i ovu Smile
@ nesa69 od pocetka citanja foruma su me odusevljavali tvoji jednostavni i funkiconali saveti .A u pravu si i za skejp . Meni su ribe u prvom planu svakako . Ovaj improvizovani sprej bar je napravljen jer sam primetio da je prejak mlaz koji ubacuje pumpa ... skalarma se i nije bas dopalo da jedre Smile Nnacicu neku lulicu verovatno crne boje da usmerava na levu stranu i malo na gore da talasa povrsinu bolje i da bih imao cirkulaciju vode po celom aq ...
evo jos jedna fotka sa altispinozicama - ne zna se ko koga napada Smile
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Čet Sep 03, 2015 11:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne znam šta da ti kažem, koristim atmanovu od 600 lit/h na oko 260 litara ukupne zapremine (otprilike oko 200 čisto kad sve odbiješ). Tako sam dobio savet, da pretegne na biološku filtraciju. Još sam ja mlad sa amerikancima Smile
Samo gledaj da si redovan sa zamenama vode.
Noik je u pravu za podlogu, pesak im najbolje leži. Lično ne mogu da se nateram da to uradim jer će da mi verovatno propadnu i ove tri biljke koje imam a baš sam se namučio oko njih, levo ona visoka kripta, u sredinu echinodorus a desno ona mala kripta Smile
Moj savet ti je da ne sadiš više ništa, možda jedan echinodorus tipa amazonke, koji ne zauzima mesta na dnu (imaću i ja uskoro opet pelcere, krenule neke grane opet, pa mogu da ti poklonim). Što više praznog dna to bolje, i geosi i altispinoze jedu i spavaju na njemu.

Koliko ti je temperatura vode?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Noik
Akvarista



Registrovan: 28 Avg 2015
Poruke: 145

PorukaPoslao: Čet Sep 03, 2015 11:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Treba im sitnija podloga da ciste skrge, ustvari pesak je nesto sto bih generalno prelozio za sve ciklide. Rezervisem malce altispinoza, nisam skoro video ovakve Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Početak Južne Amerike by DevilFish DevilFish Akvarijumi 54 Čet Apr 25, 2013 10:33 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka 400l Juzne Amerike ViK Američki ciklidi 38 Sub Jun 16, 2012 11:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biljke Južne Amerike Atanas011 Biljke 2 Pon Feb 07, 2011 12:48 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License