Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Crypte,nana (propada) sa slikama Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
mutavdzic
Akvarista



Registrovan: 27 Nov 2010
Poruke: 21
Lokacija: Mladenovac

PorukaPoslao: Pon Avg 10, 2015 7:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Crypte imam 3 vrste usterijanu,wendeti i bulosu a od nane Veliku barteri i mini nanu obe imaju iste simtome.nesam sve uspeo da slikam.
narucio sam micro i macro. Da li ce mi to pomoci jer ne znam sta da radim dodavao sami jace svetlo ali nista se ne desavo kao da je jos i gore
Inace crypte na slici su bile u velikim zbunovima ali sam propale listove bacio i mlade izdanke i koje jos nisu propale posadio ponovo.

Imam :

osvetljenje dve t8 18 w arcadia 6500 k + cfl 6400k 23 w

Akvarijum 90l
Filter EHEIM clasic 2213 od 80 do 250 l
co2 sistem secer kvasac prikljucen na powerhead difuzor
1 mehur po sekundi
boja u drop chekeru je svetlo zelena na granici sa zutom .

Nemam hranjivu podlogu
Aq je oformljen pre dve god otpr.

Biljke su super napredovale do jednog trenutka kad je sve stalo crypta usteriana se nekako topila (ljigavili se listovi i skroz propala)
bulosa i wendeti nekako savijaju listove na dole i nekako su sparuseni a nana evo slike ne znam ni kako da objasnim.

ImageImage

ImageImage
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Avg 10, 2015 7:24 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Shone Pa
Akvarista



Registrovan: 24 Jan 2011
Poruke: 305
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Uto Avg 11, 2015 12:02 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

"Nemam hranjivu podlogu
Aq je oformljen pre dve god otpr. "

Eto resenja , sve se samo kazalo.
Prvo , ovo nije Anubia Nana niti barteri Barteri , niti Mini , ovo je A.lanceolata.

Biljke su imale hranu do odredjenog momenata , zamenom vode nadoknadjivano ali onog trenutka kada se biljna masa i potreba za hranom uvecala brze se isposti podloga a kamoli vodena kolona.


Pozdrav
Shone Pancevo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
io
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 418

PorukaPoslao: Uto Avg 11, 2015 12:45 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja se ne razumem bas mnogo u biljne akv, al kripte i nane drzim godinama. mozda biljci A.lanceolata (posto nju nemam) treba i hranljiva podloga i mikro i makro elementi, ali kriptama narocito usterijani ne treba , jer kod mene divlja u casi sa sljunkom pod stedljivom sijalicom filips tornado, a u drugom akv u pesku dunavcu granulacije 0 pod dve t5 neonke, jedna day light a druga tropic (ide na crveno). foto period je oko 6-7 sati, do 8 kako kad. ne dodajem nikakve elemente, vodu menjam jednom nedeljno. isto vazi i za braon kriptu, i zelenu (ista kao braon samo zelene boje) i za nanu.... to su nezahtevne biljke i u vecini akvarijuma -naravno onih akv koji nisu biljni nego vise riblji, gde sluze samo da se malo zelene, te biljke uspevaju bez hranljive podloge, osmokota, mikro i makro elemenata, co2 i svega ostalog.... odnosno svi akvi koje ikad videh sa ovim biljkama nemaju nista sem peska ili sljunka i svetla Smile zasto su kod tebe u jadnom stanju ne znam, mozda im treba vise vremena da se priviknu il nesto tako, mozda im ne odgovara svetlo ili foto period, al ne verujem da im bas zafaljava hranljiva podloga. vidim da nemas puno biljaka, ako dodas i hranljivu podlogu i prihranu moze da se desi da ti buknu alge, jer nema dovoljno biljaka da iskoriscava sve sto stavis, pa ce alge tu pronaci hrane sebi...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
mutavdzic
Akvarista



Registrovan: 27 Nov 2010
Poruke: 21
Lokacija: Mladenovac

PorukaPoslao: Uto Avg 11, 2015 11:56 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bas ne znam sta da radim,narucicu nove biljke i kad ih posadim stavljacu makro i mikro elemente i videti sta se desava,necu uzimati zahtevno bilje opet crypte i microzorum pa cu videti sta da radim .njima nije potrebno mnogo svetla dali mi treba mozda neki test za nitrate ili kakav test da koristim da proverim stanje u vodi i moguci razlog propadanja bilja.

Toliko se mucim a znam da ljudi po par godina bez HR.podloge gaje iste biljke i akv super izgleda
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
MiB
Akvarista



Registrovan: 02 Jun 2009
Poruke: 269
Lokacija: Šabac

PorukaPoslao: Uto Avg 11, 2015 11:59 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koja ti je temperatura u akvarijumu? Možda i to pravi problem ako je previsoka
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
io
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 418

PorukaPoslao: Uto Avg 11, 2015 1:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ako je temperatura preko 28 na duze vreme mogu biljke da se ojade tako.... nana i mikrozorum i na panju i kamenu rastu, zavezu se, njima podloga ne treba sigurno. da li gasis co2 kad ugasis svetlo? mozda imas previse co2, jer biljke kad nema svetla takodje koriste kiseonik. mozda da ugasis co2 a pojacas aeraciju. kripta je kripta, i novu kad stavis propasce kao i ta stara, do necega je sto sad radis. a kao sto rekoh, imas malo biljaka, ako budes dodavao mikro i makro elemente mogu da ti se pojave alge....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Anubia Nana, ogroman zbun +30cm velicine nebojsar Ponuda 2 Čet Maj 11, 2023 2:10 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Puzevima propada kicica gotika Ostali Stanovnici 4 Čet Mar 03, 2022 5:22 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Anubius nana na poklon Plivac Na poklon 0 Sub Jan 22, 2022 11:22 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Anubia nana truli Peku Biljke 14 Pet Nov 05, 2021 7:23 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Anubia Nana i Ludwigia Repens Rubin nebojsar Ponuda 0 Sub Apr 24, 2021 6:44 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License