Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Dezinfekcija puzeva Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Milan013
Akvarista



Registrovan: 18 Jul 2014
Poruke: 191
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Avg 18, 2015 9:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uzeo sam neke puzice (dunavske nerite) i malo mi sumnjivo deluju (nekako su prljavi), hteo bih da ih dezinfikujem pre ubacivanja u akvarijum.

Da li mogu hipermanganom? Kakav rastvor da napravim i koliko da ih drzim u njemu? Ili predlazete nesto drugo?
Za sada su u karantinu u velikoj plasticnoj casi...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Avg 18, 2015 9:51 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

io
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 418

PorukaPoslao: Uto Avg 18, 2015 10:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ostavi ih par dana u casi da se ociste od prljavstine, mislim da nema potrebe bas u hipermangan da ih stavljas, iskreno receno ne znam kako ce reagovati na to.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nebojsa.85
Akvarista



Registrovan: 09 Apr 2009
Poruke: 563
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Uto Avg 18, 2015 10:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni je to cudno da puzevi mogu biti prljavi :S

Daj neku sliku...

I ako su prljavi kako ti kazes, reko bi mozda jedino da imaju poneku algcu na sebi, al ne verujem ni u to... cudno mi... mozda su to sare, pa te malo zbunjuje...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Avg 19, 2015 8:10 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Puževi kao i svaki drugi ljuskari mogu biti itekako "prljavi" odnosno zaraženi velikim brojem parazita, bakterija i još koječega. Tretman u blagom rastvoru hipermangana je neophodan za sve što dolazi iz prirode. Postoje paraziti koje samo prenosi, bakterije koje ga ne napadaju, virusi na koje je imun... Sve to kada ubacite u tropski akvarijum među organizme koji se prvi puta susreću sa tako nečim u velikom broju slučajeva dolazi do oboljenja. Hipermangan u blagoj koncentraciji nije štetan, gledaj da bude "svetlo roze" boje rastvor, ubaci puževe i neka budu kratko u tom rastvoru, samo dok ih malo promešaš (par minuta) nakon toga ih isperi i slobodno ubaci u akvarijum.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milan013
Akvarista



Registrovan: 18 Jul 2014
Poruke: 191
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sre Avg 19, 2015 9:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala svima!
Slikacu da prikazem proces.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Shone Pa
Akvarista



Registrovan: 24 Jan 2011
Poruke: 305
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Sre Avg 19, 2015 11:09 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uvek probaj prvo par komada, pa kasnije ako je sve u redu tretiraj i ostale...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Dezinfekcija hardscape-a Milivoje Lampa Uradi Sam (DIY) 3 Ned Okt 23, 2022 2:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Prazne kucice od puzeva bane76 Tražnja 0 Sub Sep 18, 2021 9:08 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Poklanjam nekoliko malih Helena puzeva UrosB Na poklon 0 Sre Jul 28, 2021 2:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ljubitelji puzeva - crni Malezijci + ... Suncokret Na poklon 1 Sub Jul 25, 2020 2:45 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kucice puzeva No 1 Arhiva Malih Oglasa 0 Čet Feb 20, 2020 7:52 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License