Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pomoc, pocetnik Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Milan98
Akvarista



Registrovan: 27 Jan 2015
Poruke: 16
Lokacija: Stalac

PorukaPoslao: Pon Avg 17, 2015 12:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav , imam nov akvarijum od 80l sa spoljnim filterom 10l , pumpom, prelivnic cevima , i svime. Od biljaka sam nabavio bacopa australis 2 ogromna zbuna i mahovine. Podloga je kvarcni pesak 3cm i krupniji kamencici 2cm. Rasveta je neka predlozili su mi u radnji roze svetlo neko, manje algi raste i lepse izgledaju ribice (tako kazu) , voda je na cikiliranju 6 dana. temperatura vode je 23stepena. E sad posto sam ja pocetnik u akvaristici i ne znam puno toga. Da li mora hranjljive podloge za ove biljke? I zanima me koje ribice mogu da ubacim za pocetak? Razmisljao sam za gupike , neonke, moly.. Jer sam ja pre samo japanke imao i to mi je neki rodjak sve namestao dok sam ja bio na moru.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Avg 17, 2015 12:14 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Twister
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2014
Poruke: 119
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Pon Avg 17, 2015 12:41 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Milan98 ::
....voda je na cikiliranju 6 dana. temperatura vode je 23stepena.


I ja sam pocetnik, i rad sam nauciti kako da mi voda u akvarijumu po ovom paklu bude 23°C? Jel ga drzis mozda u podrumu?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milan98
Akvarista



Registrovan: 27 Jan 2015
Poruke: 16
Lokacija: Stalac

PorukaPoslao: Pon Avg 17, 2015 12:48 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma ne treba podrum kad radi klima ispod njega.. Smile Niti ventilatori niti bilo sta ne treba kad ima klima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Čet Avg 20, 2015 8:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A zasto si uzmesao tako podlogu? Bolje da ti je bio samo kvarcni pesak, bez tog sodera! Laughing
Sto se tice bakope, mislim da moze bez hranljive podloge. U svakom slucaju ako stavis tanak sloj zemlje za cvece, pa preko toga kvarc, nece da skodi. Imas detaljno opisano kako se priprema takva podloga u delu foruma "Podloga".
Odabir riba je na tebi. Samo dobro nakrcaj filter sa bioloskim filter materijalom (keramika, bio sundjeri, bio kugle) i ne beri brigu. Ako sve lepo postavis na pocetku, imas strpljenja za cikliranje, obicno posle ne boli glava i uzivas i ti i ribe hvala Bogu! Bravo
A ribe, recimo 7 nekih koridorasa, po tvom izboru, par ancistrusa, i recimo molike. 1 muzjak i 3 zenke. Ili umesto njih, xifo. Ja ih volim ,ali nemam dovoljno veliki akvarijum za njih. Kasnije mozes jato nekih tetri, kad izgustiras zivorotke. Videces vec i sam...
POzdrav! Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
kaplarm
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2010
Poruke: 769
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Čet Avg 20, 2015 10:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kako mislis kad radi klima ispod akvarijuma. U ovim vremenskim uslovima 23 mi deluje nestvarno, ne mislim na danasnji dan vec para dana ranije kad si krenuo sa cikliranjem.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milan98
Akvarista



Registrovan: 27 Jan 2015
Poruke: 16
Lokacija: Stalac

PorukaPoslao: Pon Avg 24, 2015 8:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na savetima, stavicu ipak fertil ``pilt plants for live aquarium.`` nekoliko kocki 7x7 pa kvarcni pesak mislim da ce biti ok. Slike idu uskoro.. A sto se tice temperature lako je. 23 je bilo celo vreme. Samo klima i to je to. Smile Pozz.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pomoc oko mrjesta vieje synspilium Luka2907 Razmnožavanje 0 Sre Jan 10, 2024 10:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko razmnozavanja Luka2907 Američki ciklidi 1 Sre Jan 10, 2024 10:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za pocetnika peravsp Početak u akvaristici 17 Ned Okt 01, 2023 6:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko diskusa TurboForce Početak u akvaristici 6 Sub Jun 10, 2023 1:03 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za vrtic dzo87 Na poklon 0 Sre Apr 12, 2023 4:17 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License