Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Sijamski Borac Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
simici789
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 639
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Jun 05, 2015 11:53 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E, ajde sad moja ispravka - posto sam ja zena u godinama Embarassed a bez naocara , od saksijice sa akv. biljkom mi se ucinilo da je prava saksija, a da je akv. pored jako visok . Sad sam jos jednom pogledala i....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Jun 05, 2015 11:53 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Flojd
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2012
Poruke: 460
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Jun 05, 2015 1:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

simici789 ::

I ja jednog borca drzim u zajednickom akvarijumu od 160l (sad vec skoro 2 godine) , dubine 45 cm (ajde da kazemo visina stuba oko 40), ali je njegov kutak za spavanje i izlezavanje u ehinodorusu (ili bolje da kazem "na" ehinodorusu), i akv. jako ubiljen.


Eto vidiš,gomila vode,a on srećan Very Happy .Samo mi reci da li pliva svuda,ili je samo zavučen u biljke pri površini?

simici789 ::

Ovaj moj muzjak u velikom akvarijumu je primer koji negira pravila, jer se mnogo slobodnije i opustemnije ponasa u tom akvarijumu nego u malom od 18l, gde je bio sam sa malcima platika, pa ovde prenet privremeno pa posto mu je ocigledno bilo dobro, tu je i ostao.
Prethodni muzjak je isto bio oko 1.5 godinu u zajednickom (selio se 35l, 80l i na kraju ovaj 160l) i moje zapazenje je bilo da mu je bilo najlepse u 80l. Zenke su mi u akv 25 visine i deluju mi skroz OK, dva nova muzjaka isto u 25 visine i OK su, ali svi mogu da odmaraju blizu povrsine na nekoj biljci i to cesto rade.


Ne negira on ništa,nego je stvar u tome što borci mogu da izdrže male prostore,što odgajivači obilato koriste,i otuda ta priča i o prostoru i o visini vodenog stuba.Kao dvodihalica,on će se uvek snaći kako da do površine vode dođe.Ja sam imao tu nesreću da gledam borca kako umire(a bio je kod nas više od 4 godine,a kupljen je kao veliki) i čak i tako je uspevao da dođe do površine i udahne vazduh.
E sad,kad već imaš tako lepu ribu,šteta je ne uživati u njenom provlačenju i šepurenju kroz biljke.i dakako,on će te biljke koristiti i za zaklon,i za odmor,i za pravljenje gnezda.Mrest borca mi je uvek bio fascinantan,ali u ubiljenom akvarijumu je nešto najlepše što sam u ovom hobiju imao prilike da gledam.
A da se odmaraju, pri tim dubinama, mogu gde god hoće. Al opet je lepše za gledanje, ako se to dešava u spletu biljaka Wink .
Dakle,oni mogu i u par centimetara vode,i u mnogo više.Prilagode se svemu.Ali mi se sviđa u tvom postu deo gde si prebacivala ribu iz akvarijuma u akvarijum,sve dok nisi otkrila gde mu je najprijatnije.To mnogo govori o tvom odnosu prema akvaristici.I to je za svaku pohvalu cestitka
Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
VeljkoJagodina
Akvarista



Registrovan: 06 Maj 2015
Poruke: 48
Lokacija: Jagodina

PorukaPoslao: Sub Jun 06, 2015 12:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala svima na savetima! On je prvo bio u akvarijumu od 40l i cepao mi je muzjake gupike samo tako. Zbog toga sam ga prebacio ovde i odlicno se oseca. Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Flojd
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2012
Poruke: 460
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Jun 07, 2015 6:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo jedne slike za Veljka Wink ,ali i za ostale ljubitelje boraca.


Image

i

Image

Da napomenem,ovo je mužjak koji je uginuo sa više od 4 godine.
Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Flojd
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2012
Poruke: 460
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Jun 07, 2015 6:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovo valjda samo ja mogu:da kažem evo jedne slike i onda da stavim dve.
Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
VeljkoJagodina
Akvarista



Registrovan: 06 Maj 2015
Poruke: 48
Lokacija: Jagodina

PorukaPoslao: Ned Jun 07, 2015 6:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prelepi su druze! Nadam se da cu za neki mesec imati malo vise boraca(mladih) i odmah postavljam slike! Very Happy Pozdrav!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
VeljkoJagodina
Akvarista



Registrovan: 06 Maj 2015
Poruke: 48
Lokacija: Jagodina

PorukaPoslao: Pon Jul 06, 2015 6:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li ovako izgleda gnezdo koje napravi muzjak? Posto sam to jutros zatekao u akvarijumu. Smile Very Happy

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
VeljkoJagodina
Akvarista



Registrovan: 06 Maj 2015
Poruke: 48
Lokacija: Jagodina

PorukaPoslao: Pon Jul 06, 2015 6:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To su mehurici inace. Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
VeljkoJagodina
Akvarista



Registrovan: 06 Maj 2015
Poruke: 48
Lokacija: Jagodina

PorukaPoslao: Sre Jul 08, 2015 8:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moja ''kolekcija.''


Link


Poslednji izmenio nesa69 dana Sre Jul 08, 2015 11:27 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Pile_glodje_kost
Akvarista



Registrovan: 13 Sep 2014
Poruke: 18
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Sub Avg 15, 2015 9:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li mi neko moze reci sa koliko meseci je zenka borca polno zrela?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bettafighter021
Akvarista



Registrovan: 26 Nov 2013
Poruke: 72
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Avg 21, 2015 9:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

3-6 meseci... zavisi od mnogo faktora...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Pile_glodje_kost
Akvarista



Registrovan: 13 Sep 2014
Poruke: 18
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Sub Avg 22, 2015 8:38 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stavim je u pregradu pored muzjaka par dana, da se gledaju, i pratim situaciju da li ce dobiti one prugice? Da li je to jedini nacin proveriti polnu zrelost i eventualno raspolozenje gospodje za ,, aktivnost "? Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bettafighter021
Akvarista



Registrovan: 26 Nov 2013
Poruke: 72
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Avg 28, 2015 8:19 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nemoj je pariti pre 6 meseci i resio si sve probleme...
To ti je kao i kod pasa... zenke postaju zrele sa 6-12 meseci ali ne bi trebalo da imaju stence pre navrsene 2 god...
Samo strpljenje i lepo ih hrani...
Pruge nemaju sve zenke... zavisi od boje.
Imas gomilu materijala na netu pa citaj...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Pile_glodje_kost
Akvarista



Registrovan: 13 Sep 2014
Poruke: 18
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Ned Okt 11, 2015 11:06 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pre 2 nedelje slucajno pogledam u akvarijum i vidim kako lete neke bele bobice i ono oduseveljenje Very Happy odma sam ukapirao da je krenuo mrest. Crveni borac i plava gospodja se dovatili. Mrest je trajao nekih 20ak minuta, muzjak je lepo sakupljao ikru i pakovao u gnezdo. Kada se zavrsilo zenku sam odvojio u drugi akvarijum. Muzjak nastavio da popravlja gnezdo i skuplja ikru.Sve se odvijalo kako treba, uspeo sam i snimak da uradim. Ostavio sam svetlo preko noci da moze da vidi.
Medjutim ujutru kada sam dosao video sam da je gnezdo unisteno i sva ikra pojedena. Blago receno popizdeo sam Sad
Negde sam procitao da to moze da se desi i da tog muzjaka treba probati 2-3x i ako to non stop radi da znaci da nije za roditelja....
I tako resih da ih namestim opet. Drzao sam ih u odvojenim akvarijumima i hranio zenku pazljivo da se oporavi, 8-9 dana.
Posle toga sam ih stavio u zajednicki stim sto je zenka bila u kotilici, samo da se gledaju. Ovaj je odmah poceo da pravi gnezdo i da siri peraja. Juce sam je pustio, ludak je poceo da je ganja i da je tuce. Ona se medjutim uspesno krila u bilju, mada umela je da prilazi da ga otvoreno provocira. I tako sve do danas kada su poceli da se umiljavaju, ona ne bezi vise od njega vec mu prilazi i namesta se, a on ne ceka nego je hvata i steze perajima. I sve bi bilo super da ikra ispada iz nje ali ne. On je mucenik steze, oboje se ono paralisu par sekundi i nista.
Da ih razdvajam i da jos hranim zenku ili da ih pustim? Kontam da ih ostavim, da im se ne svidja oni bi bezali jedno od drugog.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Pile_glodje_kost
Akvarista



Registrovan: 13 Sep 2014
Poruke: 18
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Ned Okt 11, 2015 12:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Posle skoro 2h igre krenuo je mrest Cool
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Poklanjam dva Crossocheilus Siamensis... tiberi Na poklon 1 Sre Okt 25, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Borac bela izraslina Čokolada52 Bolest 3 Sre Apr 13, 2022 1:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Plavi borac, bledjenje peraja i glave Jendzica Bolest 1 Čet Avg 12, 2021 3:15 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Borac vs Neon tetra uki01 Ribe 4 Sub Apr 03, 2021 12:58 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Borac ne jede Zmaj Bolest 3 Pon Mar 15, 2021 8:43 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License